Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

443 stemmen
Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

Wouter Vandenhaute blijft nadrukkelijk geviseerd worden door een deel van de achterban bij RSC Anderlecht. Eén van de verwijten die de voorzitter krijgt, is dat hij de drijvende kracht zou zijn geweest achter het vertrek van Vincent Kompany. Nu heeft de preses echter zijn versie van de feiten gegeven.

In het voorjaar van 2019 pakte Anderlecht uit met een grootse stunt. Zo slaagde de toenmalige clubleiding erin om Kompany te overtuigen tot een comeback. Aanvankelijk als speler/trainer. Na één seizoen stopte hij evenwel als actieve speler en werd hij volwaardig hoofdcoach. Kompany zou RSCA in zijn tweede seizoens als T1 naar een hoopgevende derde plaats én de bekerfinale leiden.

De nederlaag in die finale kwam bijzonder hard aan binnen alle geledingen van de club. Een maandje later kondigde de club dan ook aan dat de samenwerking met Kompany werd stopgezet. Nochtans had hij op dat moment een lopend contract. De ex-Rode Duivel zou niet veel later bij Burnley FC aan de slag gaan en is inmiddels hoofdcoach van Bayern München, waarmee hij vorige week de Duitse titel pakte.

LEES OOK: 'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Manager naar Engels model

Bij een groot deel van de achterban leeft dan ook het gevoel dat de club er op dit moment veel beter voor had gestaan indien ze Kompany aan boord had gehouden. En dus wordt met een beschuldigende vinger richting Vandenhaute gewezen. Die zat destijds naar verluidt niet op één lijn met Kompany en zou hebben doorgedrukt voor diens vertrek. Maar de preses komt nu met zijn eigen versie van het verhaal.

Volgens Vandenhaute nam hij Kompany de nederlaag in de bekerfinale niet kwalijk en wou hij aanvankelijk ook doorgaan met hem. "Alleen vertelde Vincent plots dat hij manager wou worden naar Engels model (waarbij hij zowat het hele sportieve beleid in handen zou krijgen, red.). Dan heb ik in eer en geweten, in het belang van de club, geoordeeld dat dat niet de goeie manier was", wordt de preses geciteerd bij Sporza.

Té afhankelijk van Kompany

De voorzitter vreesde namelijk dat RSCA te afhankelijk zou worden van Kompany, terwijl die zelf ook nog grote persoonlijke ambities had. "Anderlecht was veel te klein voor Vincent op dat moment. Stel dat we hadden ingestemd en er klopte na twee jaar een grotere club aan, dan zou Vincent terecht vertrokken zijn om zijn trainerscarrière uit te bouwen. En dan stonden we daar", verklaart Vandenhaute, die overigens van mening is dat hij en Kompany te veel tegenover mekaar worden 'geframed'.

Vandenhaute had Kompany de sleutels van de club moeten geven ...

Meest recent

"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

4
4
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

63
63
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

4
4
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

388
388
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

44
44
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

332
332
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

219
219
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

290
290
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

82
82
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

259
259

Meer sportnieuws