TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor JPL-revelatie, spectaculaire vervanger Benzema'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor JPL-revelatie, spectaculaire vervanger Benzema'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Voor Club Brugge kwam er een einde aan een woelig seizoen en dus kunnen ze zich nu volop richten op het versterken van hun kern. Ze zouden daarvoor alvast hun vizier richten op een smaakmaker uit de eigen competitie, want volgens Algerijnse bronnen gaan ze een bod uitbrengen op Abdelkahar Kadri. Ze zouden maar liefst 6 miljoen euro veil hebben voor de spelmaker van KV Kortrijk.



Een andere naam die op het Brugse verlanglijstje staat, is die van Alieu Fadera. Ook KRC Genk zou azen op de jonge flankaanvaller, die dit seizoen hoge ogen gooide bij Zulte Waregem. Maar de Belgische topclubs zouden weleens de loef afgestoken kunnen worden, want ook Burnley zou zich in de strijd mengen voor de Gambiaan. Vincent Kompany is ook gecharmeerd.

Daarnaast realiseert Club ook nog een andere gevoelige 'transfer' in eigen land. Het plukt immers een belangrijke pion weg bij stadsrivaal Cercle Brugge, want Bart Plasschaert maakt de overstap van Cercle naar Club. De 32-jarige was dit seizoen coach van Jong Cercle, dat hij net niet naar eerste nationale kon loodsen. Bij Club moet hij volgend seizoen de U16 onder zijn hoede nemen.



Club scout ook op het WK U20, dat momenteel aan de gang is in Argentinië. Daar zouden ze een talentvolle aanvaller op het spoor gekomen zijn, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Dor Turgeman. De 19-jarige Israëlier van Maccabi Haifa is één van de sensaties van het toernooi en zou zich daarmee ook in de kijker van Benfica gespeeld hebben.

Anderlecht maakt ook werk van zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen. Paars-Wit zou zijn pijlen namelijk richten op Milan van Ewijk, de 22-jarige rechtsachter van sc Heerenveen. Ze zouden snel een bod willen uitbrengen en zo PSV aftroeven voor zijn handtekening. Van Ewijk moet in het Lotto Park de concurrentie aangaan met Amir Murillo.


Buitenland

Schokkend nieuws bij Real Madrid, dat zondag aankondigde dat Karim Benzema de club verlaat. De Gouden Bal speelde tegen Athletic Bilbao meteen zijn laatste wedstrijd en zwicht meer dan waarschijnlijk voor het megacontract dat voor hem in Saudi-Arabië klaarligt. Zijn vervanger zou weleens een spectaculaire naam kunnen worden, want volgens Duitse media zou de Koninklijke doordrukken voor de komst van Kai Havertz (Chelsea).

Vincent Kompany zoekt volop naar versterking om volgend seizoen met Burnley in de Premier League te overleven. Daarvoor denkt hij aan een aantal oude bekenden. Zo zou hij een speler op zijn verlanglijst gezet hebben met wie hij bij Anderlecht nog samenwerkte. Hij zou graag Sergio Gomez willen huren, want de jonge Spanjaard komt amper aan de bak bij Manchester City.



Wie City ook lijkt te verlaten, is Ilkay Gündogan. De aanvoerder is einde contract en heeft nog altijd niet bijgetekend. Bij FC Barcelona ligt er een contract voor drie seizoenen klaar voor de Duitser, maar er zou nog een verrassende wending aan kunnen komen. Na de FA Cup-finale gaf Pep Guardiola immers aan dat hij dolgraag met Gündogan verder wil en dat hij het bestuur de opdracht gegeven heeft een extra inspanning te leveren om hem aan boord te houden.

Philippe Clement zal op zoek moeten naar een nieuwe werkgever, want onze landgenoot werd zondag op de keien gezet bij AS Monaco. Hij slaagde er niet in om de Monegasken dit seizoen naar een Europees ticket te loodsen en moet daardoor na anderhalf jaar alweer plaats ruimen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, is nog niet duidelijk.

POLL: Moet Club doordrukken voor de komst van Kadri?

Meest recent

'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

19
19
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

6
6
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

137
137
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

29
29
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

32
32
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

164
164
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

182
182
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

155
155
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

144
144
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

524
524
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

169
169
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

293
293
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

513
513
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

501
501
Fink fileert Club Brugge: "Daarmee zijn ze top in Europa"

Mathematisch kan het nog, maar op dit moment is de landstitel bijzonder onwaarschijnlijk voor KRC ...

624
624
Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

Wouter Vandenhaute blijft nadrukkelijk geviseerd worden door een deel van de achterban bij RSC ...

383
383
'Arsenal mikt hoog: Serie A-uitblinker van 100 miljoen'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar zal uiteindelijk toch weer met ...

97
97
Delirium op Mambourg! Charleroi wint spektakelstuk met 7 goals

Sporting Charleroi heeft de eindzege in de Europe Play-Offs zo goed als beet. De Carolo's leken ...

81
81
Milicevic pakt AA Gent-spelers aan: "Eén sleutelwoord"

AA Gent is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Desondanks maken de ...

101
101
Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht enkele bedroevende jaren achter de rug, maar op commercieel ...

400
400

Meer sportnieuws