Milicevic pakt AA Gent-spelers aan: "Eén sleutelwoord"

187 stemmen
Milicevic pakt AA Gent-spelers aan:

AA Gent is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Desondanks maken de Buffalo's nog steeds kans op een Europees ticket. Maar dan moet zondagmiddag wel op eigen veld gewonnen worden van Antwerp FC, coach Danijel Milicevic wees zijn spelers alvast extra op hun plichten.

De Buffalo's kwamen in de eerste seizoenshelft al erg wisselvallig voor de dag. In januari werd dan ook bijgestuurd op de mercato, maar die ingrepen leverden weinig op. Ondertussen werd ook de samenwerking met coach Wouter Vrancken stopgezet. Zijn assistent Danijel Milicevic nam het stokje over.

Dat leek aanvankelijk een goede zet. Onder Milicevic begon Gent plots beter te spelen en volgden ook de nodige resultaten. Zo wist hij de Buffalo's zelfs naar Play-Off I te loodsen. Maar sinds die kwalificatie een feit is, loopt het helemaal fout. Zo werd de reguliere competitie al afgesloten met een pijnlijke nederlaag tegen degradant KV Kortrijk.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Meer durf tonen

In de Play-Offs loopt het echter van kwaad naar erger. De Buffalo's wisten weliswaar met de nodige meeval te winnen op Antwerp, voorts verloren ze al hun duels in de Champions' Play-Offs. Na zeven speeldagen incasseerden ze al 22 doelpunten, zelf scoorden ze nog maar twee keer. Hierdoor is Gent ook teruggezakt naar de laatste plaats in het klassement.

Op zijn persbabbel van vrijdag werd Milicevic dan ook gepolst naar wat er beter moet. "Alles", antwoordde hij bij Het Laatste Nieuws. "Eén sleutelwoord komt telkens terug: dúrf. Mijn spelers moeten durven te voetballen. Daar trainen we veel op, maar de spelers moeten het ook tonen tijdens wedstrijden."

Mentaal prikkelen

Daarnaast heeft Milicevic ook het nodige mentale oplapwerk na de vele teleurstelling van de voorbije weken. Al is de coach van mening dat dit ook onderdeel uitmaakt van de job. "Kijk, als je voor AA Gent speelt, moet je onder druk kunnen presteren. Ik heb de spelers deze week mentaal proberen prikkelen. Hoe een voorsprong vasthouden? Hoe terugvechten na een achterstand? Daar hebben we aan gewerkt. Ik hoop dat de spelers de boodschap begrepen hebben."

🚀

Milicevic haalt te weinig uit deze selectie ...

Meest recent

Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

4
4
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

9
9
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

14
14
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

89
89
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

247
247
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

244
244
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

325
325
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

133
133
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

95
95
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

157
157
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

742
742
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

443
443
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

263
263
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

776
776
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

588
588
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

458
458
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

392
392

Meer sportnieuws