Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

484
Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht enkele bedroevende jaren achter de rug, maar op commercieel vlak doet de club het wel goed. Bovendien blijft de recordkampioen een grote achterban hebben. Men droomt dan ook luidop over een nieuw stadion.

Paars-Wit neemt sinds jaar en dag zijn intrek in het Lotto Park, voordien bekend als Constant Vanden Stock-stadion. Maar dat stadion begint stilaan ook op leeftijd te raken. Bovendien is de vraag naar tickets geregeld groter dan het aantal plaatsen dat Anderlecht kan aanbieden.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Nieuw, groot stadion

En dus worden de stadionplannen opnieuw van onder het stof gehaald. Dat gaf voorzitter Wouter Vandenhaute zelf toe in een reeks interviews die hij vrijdag aan verschillende media gaf. Binnen bestuurskringen werden alvast plannen gesmeed om op termijn intrek te nemen in een gloednieuwe voetbaltempel.

Maar voor die plannen concreet kunnen worden gemaakt, moet eerst een geschikte locatie gevonden worden. "Op termijn willen we een nieuw groot stadion bouwen. We hebben op dat vlak heel concrete plannen en ideeën, alleen is het wachten op een geschikte locatie. Eenmaal we die vinden, kunnen versnellen met de plannen", stelt Vandenhaute bij Sporza.

Opportuniteit op Cora-site?

De preses benadrukt wel dat dit louter toekomstmuziek is, op dit moment volstaat het Lotto Park nog. Bovendien wil men eerst en vooral sportieve successen boeken. Bovendien zal het niet gemakkelijk worden een geschikte locatie te vinden rond de hoofdstad. Al doet er mogelijk wel een opportuniteit zich voor: de site waar momenteel hypermarkt Cora is gevestigd.

Die winkel zal weldra sluiten en zo komt mogelijk een interessante locatie vrij. "Het grote voordeel is dat het in de gemeente Anderlecht ligt, maar het is iets dat we momenteel niet in de hand hebben. We hebben onze interesse al kenbaar gemaakt aan de nieuwe eigenaar van de site. Maar of we kans maken? Dat weten we niet. Sowieso zijn we niet gehaast", aldus Vandenhaute, die ook een groter stadion op de huidige locatie niet uitsluit.

Wat denkt u dat het realistische is om eerst te behalen voor RSCA?

Meest recent

Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

0
0
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

16
16
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

24
24
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

33
33
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

154
154
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

59
59
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

57
57
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

60
60
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

225
225
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

992
992
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

174
174
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1004
1004

Meer sportnieuws