Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

484 stemmen
Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht enkele bedroevende jaren achter de rug, maar op commercieel vlak doet de club het wel goed. Bovendien blijft de recordkampioen een grote achterban hebben. Men droomt dan ook luidop over een nieuw stadion.

Paars-Wit neemt sinds jaar en dag zijn intrek in het Lotto Park, voordien bekend als Constant Vanden Stock-stadion. Maar dat stadion begint stilaan ook op leeftijd te raken. Bovendien is de vraag naar tickets geregeld groter dan het aantal plaatsen dat Anderlecht kan aanbieden.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Nieuw, groot stadion

En dus worden de stadionplannen opnieuw van onder het stof gehaald. Dat gaf voorzitter Wouter Vandenhaute zelf toe in een reeks interviews die hij vrijdag aan verschillende media gaf. Binnen bestuurskringen werden alvast plannen gesmeed om op termijn intrek te nemen in een gloednieuwe voetbaltempel.

Maar voor die plannen concreet kunnen worden gemaakt, moet eerst een geschikte locatie gevonden worden. "Op termijn willen we een nieuw groot stadion bouwen. We hebben op dat vlak heel concrete plannen en ideeën, alleen is het wachten op een geschikte locatie. Eenmaal we die vinden, kunnen versnellen met de plannen", stelt Vandenhaute bij Sporza.

Opportuniteit op Cora-site?

De preses benadrukt wel dat dit louter toekomstmuziek is, op dit moment volstaat het Lotto Park nog. Bovendien wil men eerst en vooral sportieve successen boeken. Bovendien zal het niet gemakkelijk worden een geschikte locatie te vinden rond de hoofdstad. Al doet er mogelijk wel een opportuniteit zich voor: de site waar momenteel hypermarkt Cora is gevestigd.

Die winkel zal weldra sluiten en zo komt mogelijk een interessante locatie vrij. "Het grote voordeel is dat het in de gemeente Anderlecht ligt, maar het is iets dat we momenteel niet in de hand hebben. We hebben onze interesse al kenbaar gemaakt aan de nieuwe eigenaar van de site. Maar of we kans maken? Dat weten we niet. Sowieso zijn we niet gehaast", aldus Vandenhaute, die ook een groter stadion op de huidige locatie niet uitsluit.

Wat denkt u dat het realistische is om eerst te behalen voor RSCA?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

13
13
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

23
23
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

69
69
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

266
266
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

434
434
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

135
135
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

395
395
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

441
441
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

223
223
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

576
576

Meer sportnieuws