‘Napoli davert: pakt De Bruyne snel zijn koffers?’

2388
‘Napoli davert: pakt De Bruyne snel zijn koffers?’

De eerste barst is zichtbaar: De Bruyne werd tegen Milan vroeg gewisseld en slikte dat met zichtbare tegenzin. Conte waarschuwde scherp dat hij zo’n reactie “één keer nog door de vingers ziet, een tweede keer niet.” Wie de geschiedenis kent, weet wat dat betekent: bij eerdere clashes verdwenen steevast de spelers, niet Conte. De hamvraag in Napels: past KDB zich aan het keurslijf aan, of komt zijn vertrek sneller dan iemand verwacht?

LEES OOK: ‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Eerste barst is zichtbaar: “één keer nog door de vingers”

Antonio Conte tekende in juni 2024 een driejarig contract en herstelde meteen de waarden: intensiteit en discipline. Het resultaat? Een Scudetto in mei 2025, Napoli’s tweede in drie seizoenen.

Een kampioenstrainer die meteen een cultuur- en resultaatsprong forceerde — precies waarvoor je Conte haalt. Daarna kwam Kevin De Bruyne transfervrij binnen (juni 2025): een zegen qua kwaliteit, maar ook een test voor Conte.

KDB is nog altijd een dirigent van topniveau, maar 34 jaar en nieuw in Conte’s strakke keurslijf. Dat vergt aanpassing — en acceptatie. De eerste spanningen zagen we al: tegen Milan werd De Bruyne vroegtijdig vervangen, zichtbaar tegen zijn zin.

Conte relativeerde: “alles is intern opgehelderd, er zijn duidelijke afspraken. Maar hij voegde eraan toe dat hij zo’n reactie “één keer nog door de vingers ziet, een tweede keer niet.” Zijn slogan is bekend: het systeem gaat voor het ego.p>

Zij moesten wijken voor Conte: van Costa tot Nainggolan

Antonio Conte is een manager van extremen: hij wint snel, maar botst even snel. Kijk je naar de conflicten bij vorige clubs — bij persoonlijke clashes met een sterspeler verdween doorgaans de speler; waar de frictie structureel werd (bestuur/beleid/kleedkamer), vertrok Conte zelf.

Neem Chelsea 2017: Diego Costa maakte live bekend dat Conte hem per sms had afgeschreven — de beruchte “je zit niet in mijn plannen”-boodschap. Wie verdween? Costa, terug naar Atlético.

De coach bleef (nog) zitten en won later nog de FA Cup. Het was textbook Conte: duidelijkheid boven diplomatie, en de ster werd de deur gewezen. Zelfs David Luiz voelde het aan den lijve: na Roma–Chelsea (0–3) werd hij gedropt en vervolgens gemarginaliseerd.

Bij Inter 2019 viel de bijl net zo hard: Icardi en Nainggolan werden expliciet “buiten het project” geplaatst. De boodschap was niet voor interpretatie vatbaar — en de spelers vertrokken. Conte hield koers, Inter werd competitief en zou onder hem later kampioen worden.

Napoli’s dilemma: kiest de club voor ster of systeem?

Dat patroon is relevant nu Napoli zowel de coach als Kevin De Bruyne in huis heeft. Als het ooit tot een breuk komt, moet Napoli kiezen. Volgens het parcours en precedenten van Conte dan hoort KDB te vertrekken, niet de Italiaan.

Bij één-op-één-conflicten met sterren (Costa, Icardi/Nainggolan) dreef Conte’s gezag de club naar een spelers-exit — en leverde dat sportief rendement op. Waar het beleid hem frustreerde, vertrok hij zélf.

Napoli’s titel onder Conte toont dat zijn methodiek hier werkt. Een club die nét weer geleerd heeft hoe je wint, moet die architect beschermen zolang de kleedkamer niet frontaal tegen hem ingaat.

Moet Napoli kiezen voor Conte of De Bruyne?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

16
16
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

65
65
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

41
41
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

103
103
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

45
45
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

260
260
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

39
39
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

151
151
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

77
77
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

165
165
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

319
319
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

113
113
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

350
350
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

231
231
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

167
167
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

86
86
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

81
81

Meer sportnieuws