Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De Brusselaars tonen stevige interesse in een speler die stilaan naam maakt in Zwitserland. Hij past perfect in het profiel waar paars-wit graag vroeg op inspeelt: jong, onbekend voor het grote publiek en met duidelijk groeipotentieel.
LEES OOK: 'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'
Anderlecht vist verrassend in Zwitserse vijverZowel Le Soir als Het Laatste Nieuws bevestigen dat Ruben Dantas op de verlanglijst van Anderlecht staat. De 22-jarige Zwitser van FC Luzern, waar hij zijn laatste contractjaar ingaat, zou zelfs een concrete piste vormen. “De recordkampioen heeft grote interesse in Dantas”, klinkt het namelijk. Dantas past in het soort transfers waar Anderlecht graag vroeg op inspeelt. Hij is geen speler uit de Eredivisie of Bundesliga die iedereen kent, maar onbekend, jong en met potentieel.
Dantas is linksvoetig, speelt als linksachter, maar kan ook als defensieve en centrale middenvelder uit de voeten. Hij heeft het profiel om in verschillende systemen te kunnen opereren. Hoewel zijn marktwaarde slechts op 700 duizend euro wordt geschat zou FC Luzern wel mikken op minstens twee miljoen euro voor hun linksback, die allicht de schoenen van Ludwig Augustinsson moet komen vullen. Wordt hij straks het eerste wapenfeit van Antoine Sibierski, die genoemd wordt als de nieuwe sportief directeur van Anderlecht?
Dantas groeit uit tot vaste waarde bij Luzern
Dantas zit al sinds 2016 in de jeugd van Luzern en is dus een eigen product van de club. In de zomer van 2023 werd hij uitgeleend aan FC Wil in de Challenge League. Daar kreeg hij veel minuten, kon hij ritme opdoen en moest hij elke week presteren in een competitie waar fouten van youngsters worden afgestraft. Bij FC Wil speelde hij in anderhalf jaar 44 matchen, 32 keer in de basis, met twee doelpunten en één assist. Hij kwam daardoor zelfs in actie bij de Zwitserse jeugdploegen (U17 en U19) en kreeg onlangs zelfs een signaal richting de U21.
Luzern haalde Dantas eind december 2024 vervroegd terug van FC Wil, met de duidelijke bedoeling om hem in de A-ploeg te laten doorbreken. De club ziet in hem een talentvolle linkerverdediger die ze verder wil ontwikkelen in de Super League. Dantas werd niet uit noodzaak werd teruggehaald, maar omdat de club echt iets in hem ziet. Sindsdien is zijn naam veelbesproken in Luzern. Eind maart stond hij centraal in de officiële clubpodcast, waar ze hem omschreven als iemand die “sinds deze terugronde achterin links voorop marcheert”.
🟣 Mercato I #Anderlecht toont interesse in Ruben Dantas, een 22-jarige linkerflankspeler van #fcLuzern. De Zwitserse ploeg vraagt tussen de twee en drie miljoen euro voor de verdediger. Volgens Transfermarkt heeft hij een waarde van 700.000 euro. pic.twitter.com/HtgFbNw5VM
— Update (@rscaupdate) April 25, 2026
Ze verwezen naar zijn opmars als basisspeler, maar ook naar de moeilijkere momenten in zijn carrière. Bote der Urschweiz noemde zijn traject een “steenachtige weg” die hem sterker heeft gemaakt. Luzerner Zeitung schreef onlangs: “Als je hem aansteekt, brandt het. Ook op training.” Dantas wordt omschreven als een speler met karakter, drive en een beetje ruwheid. Geen moderne salonback.Op het veld vertaalt zich dat in een moderne maar niet overdreven aanvallende linksachter.
Zijn linkerbeen wordt vaak benadrukt, hij is geen kleine dribbelaar die alleen maar van de flank komt. Dantas is eerder iemand die in verschillende systemen bruikbaar is: atletisch genoeg, linksvoetig, gevormd in een club die sterk inzet op jeugd, en al gehard door een uitleenbeurt waarin hij elke week moest spelen. Talentmanager Marco Schneuwly zei eerder dat jonge spelers bij Luzern vooral tijd en vertrouwen moeten krijgen. Dantas is daar een schoolvoorbeeld van.
Linksachter met pit én een stevig prijskaartje
Een officiële vraagprijs is er niet, wat logisch is. Luzern heeft hem nog tot 2027 onder contract en hij is er basisspeler. Transfermarkt schat zijn waarde op 700.000 euro. FotMob zit rond 684.000 euro en FootballTransfers rond 700.000 euro. Berichten maken wel duidelijk dat Luzern om en bij de 2 miljoen euro vraagt voor Dantas. Concurrentie speelt er momenteel niet echt, vooral Anderlecht wordt genoemd.
Olivier Plancke