Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

76
Duivels krijgen enorme EK-troef:

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode Duivels. In de komende dagen zal ongetwijfeld ook een uitgebreide evaluatie volgen van de voorbije matchen. En zeker één speler zal daar bijzonder positief uitkomen richting het komende EK.

Tijdens zijn eerste opdrachten als Belgisch bondscoach, bouwde van Bommel aanvankelijk verder op de funderingen die voorganger Rudi Garcia had neergezet. Niet qua speelwijze of visie. Wat dat betreft was er een hemelsbreed verschil. Maar de basiself verschilde niet zoveel met die van op het WK.

Thibaut Courtois ontbrak weliswaar in doel, maar voorts bleef de achterhoede grotendeels hetzelfde. Op het middenveld blijven Kevin De Bruyne en Youri Tielemans ongenaakbaar. De achterhoede bleef nagenoeg hetzelfde. En Charles De Ketelaere geniet ook van deze bondscoach het vertrouwen als diepste spits.

LEES OOK: Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

Lavia doet monden openvallen

Maar er grepen ook andere jongens hun kans. Mika Godts toonde dat hij na zijn gemiste WK een factor geworden is om rekening mee te houden. Joaquin Seys komt als linksback steeds meer op gelijke hoogte van Maxim De Cuyper. Maar vooral de optredens van Roméo Lavia waren van een bijzonder hoog niveau.

Dat de middenvelder van Chelsea over enorme kwaliteiten beschikt, is natuurlijk al langer bekend. Door aanhoudend blessureleed kon hij die echter amper tonen. Maar dit seizoen lijkt de miserie voorlopig voorbij. En dat is een zegen voor de Duivels. In de minuten die hij kreeg bij de Duivels, liet Lavia een gigantisch sterke indruk achter.

Ideaal voor Van Bommel-bal

Hij koppelt zijn fysieke kwaliteiten en vermogen om ballen te onderscheppen, aan een geweldige passing. Daarbij schuwt hij de risico's niet om constant vooruit te spelen. Zo'n speler in de ploeg kan straks wel eens een beslissende schakel worden op de eindronde van het EK. Ook analist Jan Boskamp smulde van Lavia's prestaties bij de Duivels. "Je zag een heleboel dingen terug die Van Bommel's stempel dragen. De energie die zijn teams altijd uitstralen, het Hollandse 4-3-3-systeem en middenvelders die vooruit durven voetballen. In dat opzicht is Roméo Lavia natuurlijk een godsgeschenk voor hem. Een heerlijke speler om naar te kijken", aldus Boskamp bij Het Belang van Limburg. "Nu maar hopen dat ie fit blijft."

Lavia was de beste Duivel van de voorbije interland-periode ...

Meest recent

'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

6
6
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

21
21
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

75
75
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

16
16
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

108
108
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

108
108
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

92
92
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

42
42
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

211
211
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

156
156
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

753
753
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

60
60
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

139
139
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

22
22
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

63
63
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

141
141
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

179
179
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

106
106
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

407
407
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

692
692
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

67
67
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

92
92
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

299
299

Meer sportnieuws