Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond lange tijd verdiend op voorsprong, maar vergat in de tweede helft om zichzelf helemaal te belonen. In het slot zorgde Paars-Wit zowaar nog voor de perfecte hold up.
LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel
Anderlecht op jacht na interlandbreakHet Belgische voetbal was terug van even weggeweest. Cercle Brugge ontving Anderlecht op de eerste speeldag na de interlandbreak. Beide ploegen aasden op een zege, maar vooral bij de bezoekers leek het interlandstof nog niet helemaal verdwenen.
Bij Anderlecht voerde coach Vitor Bruno één wijziging door, met Kaïs Barry (zoon van ex-Lokeren doelman Barry) die zijn debuut maakte in de A-ploeg. Cercle coach Lars Friis gooide zijn basiself dan weer stevig door elkaar en voerde maar liefst zes wijzigingen door. Die frisse namen moesten voor nieuwe energie zorgen.
Fully focused. 🟣⚪ #CERAND https://t.co/ijtboaw4A0
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) October 10, 2026
Cercle viert, Paars-Witte draak in eerste helft
Cercle Brugge begon met veel energie aan de wedstrijd en zette Anderlecht meteen onder druk. Na enkele waarschuwingen liep het in de elfde minuut mis voor de bezoekers. Een slechte pass van Kana werd onderschept door Abdoulie Manneh, die koel afwerkte en de Vereniging op voorsprong bracht: 1-0.
Ook daarna bleef Cercle de gevaarlijkste ploeg. Steve Ngoura dook meermaals op voor het doel van Coosemans en dwong de Anderlechtse doelman tot ingrijpen. Een mogelijke strafschop na hands werd na een VAR controle niet toegekend. Anderlecht probeerde wel meer balbezit te krijgen, maar slaagde er in de eerste helft nauwelijks in om echt gevaarlijk te worden. Halfweg had Paars-Wit een 'XG' van amper 0,04, symbolisch voor de dramatische eerste helft van de recordkampioen.
⏰ | RSC Anderlecht staat al snel achter in het Jan Breydelstadion! 😳⚡️ Kijk NU naar #CERAND op DAZN! 📲 https://t.co/Qoj5lYELp5
— DAZN België (@DAZN_BENL) October 10, 2026
Bezoekers komen enorm goed weg
Ook na de rust vond Anderlecht geen antwoord op het spel van Cercle Brugge. De thuisploeg bleef de gevaarlijkste kansen creëren, met Steve Ngoura als grootste gesel voor de Brusselse defensie. Paars-Wit probeerde via onder meer Winkler en verschillende wissels meer aanvallende dreiging te brengen, maar overtuigen lukte nauwelijks.
Coosemans hield Anderlecht met een knappe redding op Ngoura overeind op een kwartier van het einde. Ook enkele VAR controles leverden geen strafschop op. Het was enorm pover wat de recordkampioen ook na rust op de mat legde, zo bleef de Vereniging fluitend overeind. En toch kwamen de bezoekers finaal nog goed weg. Op vijf minuten van het einde werd Bentayeb helemaal vergeten aan de tweede paal en hij kopte de 1-1 in doel.
Cercle zou finaal nog helemaal bezwijken. In blessuretijd kreeg Bertaccini de bal en ook hij kopte moederziel alleen de bal in doel: 1-2. De perfecte hold-up voor Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (11') Manneh, 1-1 (86') Bentayeb, 1-2 (90+3') Bertaccini
Maarten Coenen