In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. Sindsdien is de 39-jarige recordinternational grotendeels uit de voetbalwereld verdwenen en houdt hij zich vooral bezig met het werk voor zijn Foundation.
Maar helemaal heeft Vertonghen het voetbal nog niet losgelaten. Hij volgt bij de UEFA de Master for International Players-opleiding en liep in het kader daarvan eerder dit jaar ook een aantal maanden stage bij de KBVB. Daar liep hij in het spoor van toenmalig technisch directeur Vincent Mannaert.
LEES OOK: Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres
Mannaert heeft afspraak met VertonghenDie is intussen gepromoveerd tot CEO en is niet vergeten dat Vertonghen tijdens zijn stage een uitstekende indruk maakte. De deur voor een verrassende carrièreswitch tot bobo bij de voetbalbond staat daardoor wagenwijd open.
"We hebben nog regelmatig contact", geeft Mannaert alvast aan in Het Nieuwsblad. "Als hij zijn opleiding heeft afgerond, gaan we zeker eens praten over welke richting Jan uit wil. Die afspraak hebben we."
Toekomst bij voetbalbond?
Vertonghen gaf zelf alvast al aan dat hij zichzelf eerder ziet werken voor een voetbalbond dan voor een club, wanneer hij in de voetbalwereld terugkeert. En Mannaert wil er zelf alles aan doen om zoveel mogelijk ervaring van de gouden generatie binnen te halen. Zo ging deze zomer na zijn pensioen als speler ook Simon Mignolet al aan de slag in het management van de bond.
"Het is mijn plicht om mensen met zo'n carrière, persoonlijkheid en bagage te overtuigen om een actieve rol op te nemen in het management", aldus Mannaert. "Het maakt niet uit of dat bij een club of een federatie is. Zo kunnen we veel toegevoegde waarde creëren voor ons voetbal."
Jannick Lanckriet