Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

677 stemmen
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het straks om de knikkers voor de regerend landskampioen. Zondag staat een bezoek aan Club Brugge op de agenda. Bij de titelconcurrent moet Ivan Leko nog enkele knopen doorhakken.

Zo valt het nog af te wachten wie onder de lat zal postvatten bij Blauw-Zwart, dat alvast tracht om Simon Mignolet tijdig klaar te stomen. Vermits er ook achter Nordin Jackers een vraagteken staat, valt het wel niet uit te sluiten dat derde doelman Dani van den Heuvel weer moet depanneren.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Vetlesen versus Onyedika

Voor het overige staat de typeploeg van Leko vast, al zal hij ten opzichte van afgelopen weekend wellicht toch nóg een wijziging doorvoeren. Ondanks zijn meer dan behoorlijke prestatie tegen STVV lijkt de kans immers klein dat Cisse Sandra ook tegen Union aan de aftrap zal verschijnen.

Niet alleen keert Hugo Vetlesen terug uit schorsing, volgens Het Laatste Nieuws kan Leko normaal gezien ook weer rekenen op Raphael Onyedika. De controleur liep in aanloop naar de wedstrijd tegen STVV een blessure op, maar lijkt volgens de krant de wedstrijd van zondag wel te halen.

Luxeprobleem voor Leko

"Al is de vraag of Leko hem in de ploeg zal brengen", acht HLN het aannemelijk dat Vetlesen opnieuw de voorkeur krijgt naast Aleksandar Stankovic en Hans Vanaken. Met al drie doelpunten en twee assists in de play-offs verkeert de Noor dan ook in bloedvorm. In tegenstelling tot Onyedika.

Niet alleen blijkt de Nigeriaan niet volledig fit, naar verluidt eisen ook transferperikelen hun tol. De voorbije jaren was Onyedika niettemin een van de absolute sterkhouders op het Brugse middenveld. Een dilemma van formaat voor Leko, die vermoedelijk dus toch gewoon voor Vetlesen kiest.

Wie moet Leko zondag kiezen?

Meest recent

Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

7
7
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

24
24
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

344
344
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

43
43
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

75
75
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

111
111
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

593
593
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

48
48
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

427
427
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

317
317
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

656
656
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

624
624
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

114
114
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

382
382
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

671
671
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

328
328
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

185
185
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

201
201
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

354
354
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

861
861
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

132
132
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

505
505
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132

Meer sportnieuws