Club slaakt zucht van opluchting na uitspraken Tedesco

door
Club slaakt zucht van opluchting na uitspraken Tedesco

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke periode. Volgende week gaat immers de Champions League van start en dus volgen de wedstrijd mekaar weer in sneltempo op. Coach Nicky Hayen hoopt dan ook dat de blessure van Maxim De Cuyper meevalt.

Blauw-Zwart heeft een relatief rustig eerste luik van het seizoen achter de rug. Door het gebrek aan Europese voorrondes werd de landskampioen in de zomermaanden immers gespaard van midweekwedstrijden. Maar daar komt weldra verandering in als de Champions League zich op gang trekt. 

De titelverdediger anticipeerde in de zomermaanden echter al op dat overvolle programma. Met Gustaf Nilsson, Christos Tzolis, Hugo Siquet, Ardon Jashari en Zaid Romero werden een vijftal directe aanwinsten aangetrokken. Van de sterkhouders vertrokken enkel Igor Thiago, Antonio Nusa en in mindere mate Denis Odoi.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Zorgen op back-posities

Op papier lijkt de selectie dan ook voldoende gewapend in de breedte. Maar ook Club wordt uiteraard niet gespaard van blessures. Zo raakte zondag bekend dat De Cuyper een kwetsuur aan de hamstrings heeft opgelopen. Hij verliet dan ook de selectie van de Rode Duivels en keerde per direct terug naar Brugge.

Het uitvallen van De Cuyper komt voor Club alvast op een slecht moment. Niet alleen vanwege het drukke schema, ook gezien het feit dat Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe al wekenlang aan het revalideren zijn. Zelfs als ze stilaan hersteld zijn, zal het nog even duren om ze wedstrijdfit te krijgen. Sowieso zal Blauw-Zwart geen risico nemen.

Geen risico's bij Duivels

Bijgevolg blijven er met nieuwkomer Siquet en jonkie Joaquin Seys maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart hoopt dan ook dat de schade bij De Cuyper meevalt. Verdere onderzoeken moeten eerstdaags uitsluitsel geven. Maar bondscoach Domenico Tedesco had zondag alvast geruststellend nieuws. Zo liet hij verstaan dat De Cuyper vooral uit voorzorg is teruggekeerd. "Maxim ondervond na de match hinder aan de linkerhamstring, hij voelde die irritatie nog altijd tijdens de training. Daarom nemen we geen enkel risico en vloog hij terug naar België", klonk het bij HBvL.

De Cuyper is momenteel de beste back bij Club ...

Meest recent

'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

32
32
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

35
35
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

25
25
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

84
84
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

69
69
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

27
27
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

96
96
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

14
14
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

334
334
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

136
136
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

42
42
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

105
105
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

232
232
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

327
327
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

567
567
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

252
252
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

236
236
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

207
207
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

155
155
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

499
499
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

296
296
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1102
1102
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

634
634
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

82
82

Meer sportnieuws