Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

620 stemmen
Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

Binnen anderhalve week is het zover, dan trekt de vernieuwde Champions League zich op gang. Club Brugge staat dan meteen voor een lastige opdracht en kruist de degens met Borussia Dortmund. Maar coach Nicky Hayen moet dan mogelijk schuiven met zijn basispionen.

Blauw-Zwart begon vrij wisselvallig aan het nieuwe seizoen, even loerde de crisis zelfs om de hoek. De regerende landskampioen wist zich echter op gepaste wijze te herpakken. Club sloot zijn laatste drie wedstrijden voor de interland-break al winnend af en het spelniveau is duidelijk stijgend.

Dat laatste is ook nodig, de Bruggelingen staan immers voor een bijzonder zware periode. Naast het voetbal in eigen land, komt weldra immers ook de Champions League bovenop. En daarin neemt Club het op tegen enkele lastige tegenstanders. Te beginnen met een thuismatch tegen Dortmund.

LEES OOK: Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Cuyper valt uit bij Duivels

De Bruggelingen zullen tegen de verliezende finalist vna vorig seizoen op hun best moeten zijn om een resultaat uit de brand te kunnen slepen. Wat dat betreft kregen Hayen en co zondag echter slecht nieuws te horen. Sterkhouder Maxim De Cuyper viel immers geblesseerd uit bij de nationale ploeg.

Over de ernst van de kwetsuur is voorlopig niets bekend. Wel liet de KBVB weten dat het gaan om een blessure aan de hamstrings en dat De Cuyper de selectie per direct heeft verlaten. De algemene verwachting is dan ook dat hij eventjes aan de kant staat, verdere onderzoeken zullen daarover uitsluitsel moeten geven.

Nog slechts twee fitte backs

Voor Club komt die blessure wel ongelegen. Met Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer lagen al twee backs in de lappenmand en het is onwaarschijnlijk dat zij tijdig speelklaar zullen raken om tegen Dortmund te starten. Met Hugo Siquet en de jonge Joaquin Seys blijven zo maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart moet dus hopen dat hen niets overkomt en/of de blessure van De Cuyper goed meevalt. Anders wordt de spoeling op de backs wel erg dun in aanloop naar het duel met Dortmund.

De selectie van Club is voldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

20
20
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

55
55
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

110
110
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

38
38
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

49
49
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

88
88
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

444
444
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

209
209
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws