Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

door
Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

Binnen anderhalve week is het zover, dan trekt de vernieuwde Champions League zich op gang. Club Brugge staat dan meteen voor een lastige opdracht en kruist de degens met Borussia Dortmund. Maar coach Nicky Hayen moet dan mogelijk schuiven met zijn basispionen.

Blauw-Zwart begon vrij wisselvallig aan het nieuwe seizoen, even loerde de crisis zelfs om de hoek. De regerende landskampioen wist zich echter op gepaste wijze te herpakken. Club sloot zijn laatste drie wedstrijden voor de interland-break al winnend af en het spelniveau is duidelijk stijgend.

Dat laatste is ook nodig, de Bruggelingen staan immers voor een bijzonder zware periode. Naast het voetbal in eigen land, komt weldra immers ook de Champions League bovenop. En daarin neemt Club het op tegen enkele lastige tegenstanders. Te beginnen met een thuismatch tegen Dortmund.

LEES OOK: Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

De Cuyper valt uit bij Duivels

De Bruggelingen zullen tegen de verliezende finalist vna vorig seizoen op hun best moeten zijn om een resultaat uit de brand te kunnen slepen. Wat dat betreft kregen Hayen en co zondag echter slecht nieuws te horen. Sterkhouder Maxim De Cuyper viel immers geblesseerd uit bij de nationale ploeg.

Over de ernst van de kwetsuur is voorlopig niets bekend. Wel liet de KBVB weten dat het gaan om een blessure aan de hamstrings en dat De Cuyper de selectie per direct heeft verlaten. De algemene verwachting is dan ook dat hij eventjes aan de kant staat, verdere onderzoeken zullen daarover uitsluitsel moeten geven.

Nog slechts twee fitte backs

Voor Club komt die blessure wel ongelegen. Met Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer lagen al twee backs in de lappenmand en het is onwaarschijnlijk dat zij tijdig speelklaar zullen raken om tegen Dortmund te starten. Met Hugo Siquet en de jonge Joaquin Seys blijven zo maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart moet dus hopen dat hen niets overkomt en/of de blessure van De Cuyper goed meevalt. Anders wordt de spoeling op de backs wel erg dun in aanloop naar het duel met Dortmund.

De selectie van Club is voldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

72
72
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

290
290
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

287
287
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

335
335
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

615
615
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

76
76
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

181
181
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

108
108
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

206
206
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

506
506
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

376
376
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

754
754
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1102
1102
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

65
65
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

188
188
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

282
282
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

459
459
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

242
242
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

255
255
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

755
755
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

464
464

Meer sportnieuws