Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

door
Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

Binnen anderhalve week is het zover, dan trekt de vernieuwde Champions League zich op gang. Club Brugge staat dan meteen voor een lastige opdracht en kruist de degens met Borussia Dortmund. Maar coach Nicky Hayen moet dan mogelijk schuiven met zijn basispionen.

Blauw-Zwart begon vrij wisselvallig aan het nieuwe seizoen, even loerde de crisis zelfs om de hoek. De regerende landskampioen wist zich echter op gepaste wijze te herpakken. Club sloot zijn laatste drie wedstrijden voor de interland-break al winnend af en het spelniveau is duidelijk stijgend.

Dat laatste is ook nodig, de Bruggelingen staan immers voor een bijzonder zware periode. Naast het voetbal in eigen land, komt weldra immers ook de Champions League bovenop. En daarin neemt Club het op tegen enkele lastige tegenstanders. Te beginnen met een thuismatch tegen Dortmund.

LEES OOK: Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

De Cuyper valt uit bij Duivels

De Bruggelingen zullen tegen de verliezende finalist vna vorig seizoen op hun best moeten zijn om een resultaat uit de brand te kunnen slepen. Wat dat betreft kregen Hayen en co zondag echter slecht nieuws te horen. Sterkhouder Maxim De Cuyper viel immers geblesseerd uit bij de nationale ploeg.

Over de ernst van de kwetsuur is voorlopig niets bekend. Wel liet de KBVB weten dat het gaan om een blessure aan de hamstrings en dat De Cuyper de selectie per direct heeft verlaten. De algemene verwachting is dan ook dat hij eventjes aan de kant staat, verdere onderzoeken zullen daarover uitsluitsel moeten geven.

Nog slechts twee fitte backs

Voor Club komt die blessure wel ongelegen. Met Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer lagen al twee backs in de lappenmand en het is onwaarschijnlijk dat zij tijdig speelklaar zullen raken om tegen Dortmund te starten. Met Hugo Siquet en de jonge Joaquin Seys blijven zo maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart moet dus hopen dat hen niets overkomt en/of de blessure van De Cuyper goed meevalt. Anders wordt de spoeling op de backs wel erg dun in aanloop naar het duel met Dortmund.

De selectie van Club is voldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

48
48
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

42
42
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

96
96
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

110
110
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

439
439
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

57
57
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

240
240
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

69
69
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

126
126
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

765
765
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

89
89
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

203
203
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

499
499
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

128
128
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

358
358
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

76
76
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

424
424
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

793
793
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

230
230
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

755
755
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

182
182
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

409
409
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws