Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

620 stemmen
Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

Binnen anderhalve week is het zover, dan trekt de vernieuwde Champions League zich op gang. Club Brugge staat dan meteen voor een lastige opdracht en kruist de degens met Borussia Dortmund. Maar coach Nicky Hayen moet dan mogelijk schuiven met zijn basispionen.

Blauw-Zwart begon vrij wisselvallig aan het nieuwe seizoen, even loerde de crisis zelfs om de hoek. De regerende landskampioen wist zich echter op gepaste wijze te herpakken. Club sloot zijn laatste drie wedstrijden voor de interland-break al winnend af en het spelniveau is duidelijk stijgend.

Dat laatste is ook nodig, de Bruggelingen staan immers voor een bijzonder zware periode. Naast het voetbal in eigen land, komt weldra immers ook de Champions League bovenop. En daarin neemt Club het op tegen enkele lastige tegenstanders. Te beginnen met een thuismatch tegen Dortmund.

LEES OOK: Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

De Cuyper valt uit bij Duivels

De Bruggelingen zullen tegen de verliezende finalist vna vorig seizoen op hun best moeten zijn om een resultaat uit de brand te kunnen slepen. Wat dat betreft kregen Hayen en co zondag echter slecht nieuws te horen. Sterkhouder Maxim De Cuyper viel immers geblesseerd uit bij de nationale ploeg.

Over de ernst van de kwetsuur is voorlopig niets bekend. Wel liet de KBVB weten dat het gaan om een blessure aan de hamstrings en dat De Cuyper de selectie per direct heeft verlaten. De algemene verwachting is dan ook dat hij eventjes aan de kant staat, verdere onderzoeken zullen daarover uitsluitsel moeten geven.

Nog slechts twee fitte backs

Voor Club komt die blessure wel ongelegen. Met Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer lagen al twee backs in de lappenmand en het is onwaarschijnlijk dat zij tijdig speelklaar zullen raken om tegen Dortmund te starten. Met Hugo Siquet en de jonge Joaquin Seys blijven zo maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart moet dus hopen dat hen niets overkomt en/of de blessure van De Cuyper goed meevalt. Anders wordt de spoeling op de backs wel erg dun in aanloop naar het duel met Dortmund.

De selectie van Club is voldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

66
66
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

58
58
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

93
93
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

153
153
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

502
502
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

454
454
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

861
861
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

367
367
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

699
699
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws