Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

620 stemmen
Kopzorgen bij Hayen: probleem-positie voor CL-start

Binnen anderhalve week is het zover, dan trekt de vernieuwde Champions League zich op gang. Club Brugge staat dan meteen voor een lastige opdracht en kruist de degens met Borussia Dortmund. Maar coach Nicky Hayen moet dan mogelijk schuiven met zijn basispionen.

Blauw-Zwart begon vrij wisselvallig aan het nieuwe seizoen, even loerde de crisis zelfs om de hoek. De regerende landskampioen wist zich echter op gepaste wijze te herpakken. Club sloot zijn laatste drie wedstrijden voor de interland-break al winnend af en het spelniveau is duidelijk stijgend.

Dat laatste is ook nodig, de Bruggelingen staan immers voor een bijzonder zware periode. Naast het voetbal in eigen land, komt weldra immers ook de Champions League bovenop. En daarin neemt Club het op tegen enkele lastige tegenstanders. Te beginnen met een thuismatch tegen Dortmund.

LEES OOK: 'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

De Cuyper valt uit bij Duivels

De Bruggelingen zullen tegen de verliezende finalist vna vorig seizoen op hun best moeten zijn om een resultaat uit de brand te kunnen slepen. Wat dat betreft kregen Hayen en co zondag echter slecht nieuws te horen. Sterkhouder Maxim De Cuyper viel immers geblesseerd uit bij de nationale ploeg.

Over de ernst van de kwetsuur is voorlopig niets bekend. Wel liet de KBVB weten dat het gaan om een blessure aan de hamstrings en dat De Cuyper de selectie per direct heeft verlaten. De algemene verwachting is dan ook dat hij eventjes aan de kant staat, verdere onderzoeken zullen daarover uitsluitsel moeten geven.

Nog slechts twee fitte backs

Voor Club komt die blessure wel ongelegen. Met Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer lagen al twee backs in de lappenmand en het is onwaarschijnlijk dat zij tijdig speelklaar zullen raken om tegen Dortmund te starten. Met Hugo Siquet en de jonge Joaquin Seys blijven zo maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart moet dus hopen dat hen niets overkomt en/of de blessure van De Cuyper goed meevalt. Anders wordt de spoeling op de backs wel erg dun in aanloop naar het duel met Dortmund.

De selectie van Club is voldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

93
93
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

49
49
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

284
284
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

214
214
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

143
143
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

143
143
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

428
428
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

167
167
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws