Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

door
Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijke clash in de Nations League tegen Frankrijk. Maar daags voor de wedstrijd in Lyon kreeg bondscoach Domenico Tedesco slecht nieuws te verwerken. Zo moest Maxim De Cuyper, die aan de aftrap verwacht werd, afhaken voor het duel.

Na het mislukte Europees kampioenschap in Duitsland, willen de Rode Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. De eerste wedstrijd was alvast geslaagd. Zo haalden de Belgen het vrijdag met 3-1 van Israël na een al bij al degelijke prestatie.

LEES OOK: Engeland gonst: De Cuyper belandt in z’n ergste nachtmerrie

Revanche nemen op Frankrijk

Maandagavond wacht echter een veel lastigere opdracht. Dan gaan Tedesco en zijn troepen op bezoek bij Frankrijk. En de Fransen zullen alvast gemotiveerd zijn om een goed resultaat neer te zetten. Ze verloren in hun eerste NL-wedstrijd namelijk met 3-1 van Italië.

Maar ook aan Belgische zijde geen gebrek aan motivatie. De Duivels hebben stilaan een serieuze rekening openstaan met Les Bleus. Frankrijk was immers de kwelduivel in de halve finales van het WK 2018 én de halve finales van de Nations League in 2021. Ook tijdens het EK waren de Fransen de boeman van dienst.

Hamstring-blessure De Cuyper

België zal dus gebrand zijn op revanche, maar dat zal niet evident worden tegen de vicewereldkampioen. En dus wordt het uitkijken naar hoe de bondscoach zijn basisploeg zal opstellen. Eén naam moet hij alvast doorkruisen: De Cuyper zal er niet bij zijn wegens een blessure aan de hamstrings.

De linksback van Club Brugge startte tegen Israël nog in de basis en ook maandag werd hij aan de aftrap verwacht. Nu zal Tedesco dus een oplossing moeten voor een positie waarop de alternatieven sowieso al beperkt zijn. Allicht schuift hij Arthur Theate terug naar de linksback en komt er centraal in de defensie een nieuwe naam bij.

Wie moet De Cuyper vervangen in de basis?

Meest recent

Juventus baalt nu al: financiële deals Openda op straat

Loïs Openda trok afgelopen zomer naar Juventus. Een vreemde transfer, want de Belg kende ...

6
6
Drie zomeraanwinsten in januari weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak. Olivier Renard en Tim Borguet gaan zelf al oplossingen ...

75
75
Janssen in de zomer naar andere Belgische topclub?

Vincent Janssen scoorde eindelijk nog eens tegen KAS Eupen. Dat zal veel deugd hebben gedaan bij de ...

102
102
‘Onyedika sleurt Club Brugge in pure transfernachtmerrie’

Club Brugge zit muurvast in het Onyedika-dossier: hij wil hogerop, maar Frankfurt twijfelt. De ...

148
148
Tresoldi verklaart waarom FC Barcelona speciaal duel is

Swingen doet Club Brugge zeker niet, maar winnen wel. Tegen FCV Dender werd het 2-1. Nicolo Tresoldi ...

57
57
Hasi verklapt: "Dat moest mét Dolberg gebeuren"

Besnik Hasi was een opgeluchte trainer na het duel tegen KV Mechelen. RSC Anderlecht won verdiend ...

179
179
Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

KRC Genk speelt zondag tegen KVC Westerlo. Na twee draws op rij willen de Limburgers weer aanknopen ...

64
64
Hayen: "Hij kan zeker geen 90 minuten spelen tegen Barça"

Club Brugge won met 2-1 van FCV Dender. Nicky Hayen was niet helemaal tevreden over de prestatie van ...

125
125
Stunt Anderlecht in januari met terugkeer ex-jeugdproduct?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak op de transfermarkt. Na een mislukte zomermercato moeten ...

332
332
Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

175
175
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

303
303
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

49
49
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

183
183
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

81
81
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

237
237
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

99
99
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

223
223
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

87
87
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

144
144
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

92
92
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

190
190
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

222
222
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

382
382
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

62
62
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

151
151

Meer sportnieuws