Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

door
Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijke clash in de Nations League tegen Frankrijk. Maar daags voor de wedstrijd in Lyon kreeg bondscoach Domenico Tedesco slecht nieuws te verwerken. Zo moest Maxim De Cuyper, die aan de aftrap verwacht werd, afhaken voor het duel.

Na het mislukte Europees kampioenschap in Duitsland, willen de Rode Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. De eerste wedstrijd was alvast geslaagd. Zo haalden de Belgen het vrijdag met 3-1 van Israël na een al bij al degelijke prestatie.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Revanche nemen op Frankrijk

Maandagavond wacht echter een veel lastigere opdracht. Dan gaan Tedesco en zijn troepen op bezoek bij Frankrijk. En de Fransen zullen alvast gemotiveerd zijn om een goed resultaat neer te zetten. Ze verloren in hun eerste NL-wedstrijd namelijk met 3-1 van Italië.

Maar ook aan Belgische zijde geen gebrek aan motivatie. De Duivels hebben stilaan een serieuze rekening openstaan met Les Bleus. Frankrijk was immers de kwelduivel in de halve finales van het WK 2018 én de halve finales van de Nations League in 2021. Ook tijdens het EK waren de Fransen de boeman van dienst.

Hamstring-blessure De Cuyper

België zal dus gebrand zijn op revanche, maar dat zal niet evident worden tegen de vicewereldkampioen. En dus wordt het uitkijken naar hoe de bondscoach zijn basisploeg zal opstellen. Eén naam moet hij alvast doorkruisen: De Cuyper zal er niet bij zijn wegens een blessure aan de hamstrings.

De linksback van Club Brugge startte tegen Israël nog in de basis en ook maandag werd hij aan de aftrap verwacht. Nu zal Tedesco dus een oplossing moeten voor een positie waarop de alternatieven sowieso al beperkt zijn. Allicht schuift hij Arthur Theate terug naar de linksback en komt er centraal in de defensie een nieuwe naam bij.

Wie moet De Cuyper vervangen in de basis?

Meest recent

'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

14
14
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

8
8
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

18
18
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

114
114
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

54
54
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

130
130
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

437
437
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

24
24
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

54
54
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

184
184
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

159
159
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

90
90
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

165
165
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

419
419
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

140
140
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

34
34
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

223
223
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

824
824
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

391
391
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

131
131
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

196
196
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

100
100
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

23
23

Meer sportnieuws