Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

224
Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijke clash in de Nations League tegen Frankrijk. Maar daags voor de wedstrijd in Lyon kreeg bondscoach Domenico Tedesco slecht nieuws te verwerken. Zo moest Maxim De Cuyper, die aan de aftrap verwacht werd, afhaken voor het duel.

Na het mislukte Europees kampioenschap in Duitsland, willen de Rode Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. De eerste wedstrijd was alvast geslaagd. Zo haalden de Belgen het vrijdag met 3-1 van Israël na een al bij al degelijke prestatie.

LEES OOK: Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Revanche nemen op Frankrijk

Maandagavond wacht echter een veel lastigere opdracht. Dan gaan Tedesco en zijn troepen op bezoek bij Frankrijk. En de Fransen zullen alvast gemotiveerd zijn om een goed resultaat neer te zetten. Ze verloren in hun eerste NL-wedstrijd namelijk met 3-1 van Italië.

Maar ook aan Belgische zijde geen gebrek aan motivatie. De Duivels hebben stilaan een serieuze rekening openstaan met Les Bleus. Frankrijk was immers de kwelduivel in de halve finales van het WK 2018 én de halve finales van de Nations League in 2021. Ook tijdens het EK waren de Fransen de boeman van dienst.

Hamstring-blessure De Cuyper

België zal dus gebrand zijn op revanche, maar dat zal niet evident worden tegen de vicewereldkampioen. En dus wordt het uitkijken naar hoe de bondscoach zijn basisploeg zal opstellen. Eén naam moet hij alvast doorkruisen: De Cuyper zal er niet bij zijn wegens een blessure aan de hamstrings.

De linksback van Club Brugge startte tegen Israël nog in de basis en ook maandag werd hij aan de aftrap verwacht. Nu zal Tedesco dus een oplossing moeten voor een positie waarop de alternatieven sowieso al beperkt zijn. Allicht schuift hij Arthur Theate terug naar de linksback en komt er centraal in de defensie een nieuwe naam bij.

Wie moet De Cuyper vervangen in de basis?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

1
1
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

8
8
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

52
52
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

9
9
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

128
128
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

60
60
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

155
155
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

58
58
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

47
47
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

197
197
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

95
95
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

242
242
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

77
77
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

229
229
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

212
212
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

275
275
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

162
162
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

242
242

Meer sportnieuws