Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

224 stemmen
Cruciale Rode Duivel haakt af voor clash met Frankrijk

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijke clash in de Nations League tegen Frankrijk. Maar daags voor de wedstrijd in Lyon kreeg bondscoach Domenico Tedesco slecht nieuws te verwerken. Zo moest Maxim De Cuyper, die aan de aftrap verwacht werd, afhaken voor het duel.

Na het mislukte Europees kampioenschap in Duitsland, willen de Rode Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. De eerste wedstrijd was alvast geslaagd. Zo haalden de Belgen het vrijdag met 3-1 van Israël na een al bij al degelijke prestatie.

LEES OOK: Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Revanche nemen op Frankrijk

Maandagavond wacht echter een veel lastigere opdracht. Dan gaan Tedesco en zijn troepen op bezoek bij Frankrijk. En de Fransen zullen alvast gemotiveerd zijn om een goed resultaat neer te zetten. Ze verloren in hun eerste NL-wedstrijd namelijk met 3-1 van Italië.

Maar ook aan Belgische zijde geen gebrek aan motivatie. De Duivels hebben stilaan een serieuze rekening openstaan met Les Bleus. Frankrijk was immers de kwelduivel in de halve finales van het WK 2018 én de halve finales van de Nations League in 2021. Ook tijdens het EK waren de Fransen de boeman van dienst.

Hamstring-blessure De Cuyper

België zal dus gebrand zijn op revanche, maar dat zal niet evident worden tegen de vicewereldkampioen. En dus wordt het uitkijken naar hoe de bondscoach zijn basisploeg zal opstellen. Eén naam moet hij alvast doorkruisen: De Cuyper zal er niet bij zijn wegens een blessure aan de hamstrings.

De linksback van Club Brugge startte tegen Israël nog in de basis en ook maandag werd hij aan de aftrap verwacht. Nu zal Tedesco dus een oplossing moeten voor een positie waarop de alternatieven sowieso al beperkt zijn. Allicht schuift hij Arthur Theate terug naar de linksback en komt er centraal in de defensie een nieuwe naam bij.

Wie moet De Cuyper vervangen in de basis?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

92
92
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

20
20
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

37
37
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

97
97
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

209
209
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

55
55
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

702
702
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

176
176
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

244
244
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

394
394
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

487
487
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

105
105
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

255
255
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

145
145
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

272
272
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

85
85
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

230
230
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

72
72
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

72
72

Meer sportnieuws