'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

door
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp FC en Charleroi. Terwijl coach Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor dat drieluik, is de sportieve leiding echter al in de weer met de voorbereidingen op de wintermercato. Die zou wel eens behoorlijk druk kunnen worden.

Eerder deze week raakte al bekend dat de Belgische recordkampioen zich in januari sowieso verder wil versterken. Om de titelkansen te boosten mikken de Brusselaars op een ervaren centrale verdediger. Daarnaast wordt de markt nu al afgespeurd naar een extra spits als alternatief voor Mihajlo Cvetkovic.

Of er nog meer versterkingen verwacht mogen worden, zal afhangen van de opportuniteiten die zich voordoen. Maar sportief directeur Olivier Renard heeft nog veel meer werk. Zo wordt ook aan uitgaande zijde heel wat beweging verwacht. En daarbij zou het niet enkel gaan om de 'overbodige' spelers.

LEES OOK: Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

Quasi iedereen te koop

Volgens La Dernière Heure nam RSCA wat dat betreft een drastische beslissing. Het Waalse medium legde zijn oor te luister in de paars-witte bestuurskringen en daar klinkt het dat 'quasi iedereen te koop is'. Uiteraard wel pas als een correcte prijs op tafel komt. Zelfs een transfer van Mario Stroeykens, die onlangs nog zijn contract verlengde, is niet uitgesloten vermits hij maar blijft schipperen tussen bank en basis.

Hetzelfde geldt voor pakweg Yari Verschaeren, die ook nog eens in de laatste maanden van zijn contract zit. Iemand als Nathan De Cat willen de Brusselaars uiteraard behouden. Er lopen ook gesprekken om zijn contract te verlengen. Maar als straks een enorm bod binnenkomt uit een Europese topcompetitie, zal Anderlecht niet in staat zijn om dat zomaar naast zich neer te leggen.

Overbodige spelers dumpen

Daarnaast zijn er verschillende spelers waarvoor men actief naar een oplossing zoekt. Niet voor niets maakten Thomas Foket en Majeed Ashimeru recentelijk minuten bij de RSCA Futures. Net als Alexis Flips en Mats Rits moeten zij zo snel mogelijk beschikken. Een vroegtijdige stopzetting van de huurbeurt van Mihajlo Ilic is een optie, voor Luis Vazquez wordt eveneens een uitweg gezocht. Daarnaast is de verwachting dat Cedric Hatenboer verhuurd zal worden. Werk aan de winkel dus voor Renard en co.

Indien Anderlecht slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

2
2
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

87
87
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

26
26
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

241
241
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

17
17
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

303
303
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

106
106
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

225
225
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

385
385
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

253
253
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

265
265
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

466
466
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

276
276
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

295
295
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

334
334
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

82
82
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

248
248
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

312
312
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws