In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op wieltjes voor KRC Genk. Op bezoek bij FC Midtjylland wil Thorsten Fink graag een volgende stap zetten richting de top acht. Daarvoor rekent hij op de volgende 11 namen.
Zoals verwacht voert de Duitser drie wijzigingen door ten opzichte van de zware nederlaag tegen Antwerp van afgelopen zondag. Onder de lat verdringt Hendrik Van Crombrugge, afwezig wegens ziekte op de Bosuil, na diens foutje Tobias Lawal terug naar de bank.
LEES OOK: 'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'
Fink wisselt trioDaar krijgt de doelman het gezelschap van Nikolas Sattlberger en Jarne Steuckers, die plaatsruimen voor Patrik Hrosovsky en Adrian Palacios. Die laatste vat post links achterin, waardoor Yaimar Medina opnieuw een rij opschuift naar het aanvallende compartiment.
Op de flanken zijn de wisselopties dan ook relatief beperkt voor Fink, die behalve Joris Kayembe, Ken Nkuba en Junya Ito nu ook Noah Adedeji-Sternberg een hele poos moet missen. Diep in de punt krijgt Hyeon-gyu Oh nog altijd de voorkeur op zijn concurrenten.
Denen missen duo
Bij de thuisploeg zijn er eveneens een aantal belangrijke afwezigen. Behalve topschutter Franculino ontbreekt namelijk ook centrale verdediger Erlic, een Kroatisch international die vorige zomer voor vijf miljoen werd weggeplukt bij Bologna maar nu geblesseerd is.
Vores 𝗫𝗜 mod Genk 💥 #FCMGNK pic.twitter.com/CDt0YkRbjP
— FC Midtjylland (@fcmidtjylland) December 11, 2025
Hij neemt wel nog plaats op de bank. Voor het overige zijn er weinig namen die meteen een belletje doen rinkelen bij de Denen, waar Ousmane Diao achterin wél aan de aftrap verschijnt. Naar verluidt staat de ruwe diamant uit Senegal op de radar van Club Brugge.
Arne Decraene