Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

door
Club-bestuur compleet afgemaakt:

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. Woensdag liet de achterban van Blauw-Zwart hun onvrede jegens het bestuur duidelijk merken in het Champions League-duel tegen Arsenal FC. En ook analist Jan Mulder heeft geen onvertogen woord voor de clubleiding.

Hayen werd in het voorjaar van 2024 aangesteld als interim-hoofdcoach bij Club na het ontslag van Ronny Deila. Op dat moment stond hij aan het roer bij Club Nxt, maar daar leek hij aan zijn laatste weken bezig. Aanvankelijk was het dan ook louter een tijdelijke opdracht. Maar Hayen deed het dusdanig goed, met onder meer de titel na een straffe remonte, dat hij alsnog permanent werd benoemd.

LEES OOK: Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

Genadeloos ontslag

Vorig seizoen bevestigde de oud-verdediger ook. Met Club pakte hij de beker en werkte hij een uitstekende campagne in de Champions League af, waarbij de coach meermaals werd geprezen voor zijn tactische keuzes. Maar Blauw-Zwart moest de titel uiteindelijk wel aan Union SG laten. Dat zorgde blijkbaar voor de eerste interne twijfels, een eerste signaal dat zijn krediet bij het bestuur ondanks zijn verdiensten beperkt was.

Met sterke prestaties in de voorrondes van de Champions League, leken de twijfels weer van de baan. Maar vervolgens kwam Club Brugge wisselvallig voor de dag. In eigen land liet de ambitieuze vicekampioen veel te veel steken vallen, vaak met matig voetbal. Ook de Europese nederlaag op Sporting kwam bijzonder hard aan bij de clubleiding. Na de slipper van afgelopen weekend tegen STVV werd Hayen genadeloos aan de kant geschoven.

Bestuur de mist in

Die beslissing werd niet gesmaakt door de achterban. Ook Mulder toont weinig begrip voor Club en viseert het management. Zo heeft hij het over een enorme dosis hypocrisie tijdens de persconferentie daags na de beslissing. "De director of football van Club: ‘Als je voelt dat het op is, moet je handelen.’ Hoe voel je dan dat het op is, en vooral bij wíé het op is? De gang van zaken leek in een totaal andere richting te wijzen: Nicky Hayen zat nog vol elan, spelers en supporters van Club waren nog altijd blij met hun coach, een crisis was in geen velden of wegen te bekennen", stelt Mulder bij HUMO.

De bewuste 'director of football', is Dévy Rigaux. Die is voor een groot deel verantwoordelijk voor het transferbeleid en heeft dus ook boter op het hoofd. "Aangezien de director of football en zijn staf verantwoordelijk waren voor de samenstelling van de te magere Club-selectie, stak hij ook de hand in eigen boezem: ‘We kijken zeker en vast naar onszelf, laat dat duidelijk zijn. Dit is een verantwoordelijkheid van meerdere mensen.’ Allemaal de laan uit dus, jullie incapabelen", is Mulder hard.

Bent u overtuigd van het huidige Club-bestuur?

Meest recent

Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

50
50
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

525
525
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

60
60
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

381
381
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

117
117
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

155
155
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

41
41
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

305
305
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

160
160
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

545
545
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

94
94
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

113
113
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

161
161
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

198
198
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

303
303
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

131
131
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

351
351
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

78
78
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

389
389
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

352
352
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

261
261

Meer sportnieuws