Franse verbijstering: Vermeeren onder schietvuur bij OM

door
Franse verbijstering: Vermeeren onder schietvuur bij OM

Drie keer starten, twee keer aan de rust naar de kant. Arthur Vermeeren botst met de strenge De Zerbi-norm. De coach wil meer power in de duels en intensiteit, zelfs al strooide Vermeeren in de Champions League met bijna foutloze passes. “Insuffisant,” klonk het publiek en koel — maar met een opvallende uitweg in dezelfde zin. Wat ziet De Zerbi wél in Vermeeren, en waarom viel opnieuw de keuze voor zijn concurrent?

LEES OOK: Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

De harde les van Marseille

In Marseille leert hij snel wat de norm is. Arthur Vermeeren kreeg de voorbije week drie basisplaatsen op een rij - op het veld van Sporting in de Champions League, uit bij Lens, en woensdag thuis tegen Angers.

Maar hij beet twee keer in dezelfde zure appel: aan de rust naar de kant. Drie starts, twee wissels aan de rust — precies de paradox waarin Vermeeren vandaag zit. Want ook in Lissabon haalde Roberto De Zerbi zijn jonge Belg na 45 minuten naar de kant.

In Antwerpen werd Vermeeren groot als dirigent in kleine ruimtes: altijd aanspeelbaar, altijd vooruit denken, tempo doseren met één aanraking. In Marseille is de les strenger en sneller. En die moet hij nog leren

De Zerbi-norm: meer vuur, minder franjes

Voorlopig is Vermeeren niet de speler die coach De Zerbi wil zien. De De Zerbi-norm is intensiteit zonder bal, hard in de duels en áltijd tempo. Hij houdt van middenvelders die tussen de lijnen durven spelen én tegelijkertijd de intensiteit aan beide kanten van de bal aankunnen.

En dat brengt Vermeeren niet altijd. Vermeeren is sterk aan de bal, zo liet hij in de Champions League een 96% passnauwkeurigheid noteren. Mijn model is Andrés Iniesta”, zei hij zelf. Alleen moet een middenvelder in de Ligue 1 vaker klappen incasseren en uitdelen, dan het tempo te dicteren met passing.

De Zerbi meet impact niet alleen in passes die aankomen, maar ook in duels winnen. Tegen Angers positioneerde Vermeeren zich goed, maakte weinig fouten aan de bal, maar de duels waren onvoldoende. En daarom tijdens de rust: O’Riley in, Vermeeren uit.

De Italiaan gooide er deze week zelfs een publiek schepje bovenop. “C’est insuffisant… il faut qu’il soit un peu plus dans le duel,” klonk het kort en koel, met Vermeeren in de hoofdrol. ““Het is onvoldoende… hij moet wat meer de duels aangaan.”

Pass-machine zoekt nog gif in de duels

Vermeeren mag een pass-machine zijn, maar hij moet ook kunnen prikken zonder bal. Vandaar de dubbele wissel aan de rust in zeven dagen. Vermeeren staat niet op de brandstapel; wie De Zerbi’s volledige quote leest, hoort evenveel geloof als kritiek. “Het is (nog) niet genoeg… maar hij kan één van de besten van Europa worden,” klonk het.

Vandaag is O’Riley de betrouwbare pion in de storm, morgen misschien Vermeeren als speler die eindelijk de duels domineert én de paslijnen opent. De Champions League-data bewijzen dat hij op de bal rijp is voor het niveau; Ligue 1 vraagt nu om volume, vuile meters en een beetje venijn.

Wat vind jij van de situatie van Vermeeren bij Marseille?

Meest recent

'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

29
29
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

79
79
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

76
76
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

108
108
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

168
168
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

256
256
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

166
166
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

109
109
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

171
171
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

76
76
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1528
1528
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

56
56
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

100
100
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

196
196
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

43
43
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

612
612
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

92
92
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

313
313
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

118
118
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

116
116
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

63
63
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

691
691
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

315
315
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

252
252
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

378
378

Meer sportnieuws