Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een speciale wedstrijd. De huidige CEO Jeugd van Antwerp was immers bijna 20 jaar het hoofd van Neerpede.
Daar stroomt met Nathan De Cat nog eens een groot talent door naar het A-elftal, maar de voorbije jaren liet Anderlecht toch vooral veel goede jeugdproducten door de vingers glippen. Kindermans doet in La Dernière Heure een boekje open over de twee meest schrijnende gevallen.
Anderlecht ging de mist in met Sadiki en Stassin
Noah Sadiki en Lucas Stassin kregen onder Brian Riemer geen speelkansen en weigerden daarom hun contracten te verlengen. Anderlecht was daarom genoodzaakt hen voor beperkte sommen te verkopen aan respectievelijk Union en Westerlo.
Daar braken beide spelers snel helemaal door. Sadiki maakt nog altijd indruk op het middenveld van Union. "Noah is adembenemend", oordeelt Kindermans. "Hij zal heel snel een zeer mooie transfer maken. Sommigen zouden zich voor het hoofd moeten slaan."
Riemer was niet tevreden over Stassin
Die transfer heeft Stassin al gemaakt. Westerlo verkocht hem vorige zomer voor 10 miljoen euro aan Saint-Etienne, waar hij grote sier maakt in de Ligue 1. Mogelijk volgt in de zomer alweer een nieuwe stap hogerop.
"Ik herinner me dat Riemer op een dag mijn bureau binnenkwam en me zei dat hij niet tevreden was met het defensieve werk van Lucas", blikt Kindermans terug. "Ik zei hem al lachend: 'Coach, op welke positie speelt hij?' Een spits is er om doelpunten te maken. Geef Lucas de bal in de zestien en één keer op twee ligt hij tegen de netten. Dat is een zeldzame kwaliteit die je moet koesteren."