Dolberg naar Club Brugge? "Een bod is een bod"

door
Dolberg naar Club Brugge?

De titelrace draait op volle toeren, maar zondag verschuift de aandacht heel even naar de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Paars-Wit tankte vertrouwen tegen AA Gent, terwijl Blauw-Zwart een magere één op zes boekte tegen Union. In het Dudenpark brak vooral een gebrek aan efficiënte de landskampioen andermaal zuur op.

Nicky Hayen mag dan wel over de productiefste aanval van het land beschikken, toch bleek de afwerking doorheen het seizoen meermaals een heikel punt in Jan Breydel. Daar ontbreekt volgens veel waarnemers vooral een pure goalgetter diep in de punt, hoewel Club de afgelopen jaren vaak geen nood had aan zulk een type om bovenaan te eindigen.

LEES OOK: Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Nilsson, Jutglà & Vermant

Bovendien ligt Gustaf Nilsson momenteel in de lappenmand, terwijl Romeo Vermant en Ferran Jutglà de afgelopen weken en maanden wel toonden wat ze in hun mars hebben. Al opereerde die laatste meestal vanaf de flank én gaat hij zijn laatste contractjaar in. In competitieverband was het trio tot dusver opgeteld ook 'slechts' goed voor 24 doelpunten.

Ondanks de 11 assists die we daar nog mogen aan toevoegen onvoldoende volgens Ludo Vandewalle, volgens wie een spits van Club minstens aan 20 treffers moet geraken. De chef voetbal van Het Nieuwsblad voegt er fijntjes nog aan toe hoe Kasper Dolberg na zijn vierklapper tegen AA Gent bij een minder dominant elftal op zijn eentje aan 18 stuks zit.

Dolberg naar Club Brugge?

Een stelling die hij samen met RSCA-watcher nog eens uitvoerig kracht bijzet in de podcast Sjotcast. "Dolberg zou bij Club Brugge minstens 25 doelpunten scoren. Hij is op z'n best in de zestien, waar hij nu niet genoeg bediend wordt. Maar indien gasten zoals Tzolis en Vanaken die ballen brengen, zal hij ze wel binnen trappen", klinkt het onder andere.

"We hebben al eens gezegd dat het wachten is tot Club eens de beste speler van Anderlecht wegkoopt. Zouden ze dat durven? Het is niet aan ons om transfers te regelen, maar misschien moeten ze dat eens overwegen. Financieel kunnen ze het zich alvast veroorloven", komt het duo het enigszins gekscherend met een opvallend voorstel op de proppen.

Anderlecht verlangt jackpot

Vandewalle maakt zich wel de bedenking of alle partijen zulk een gevoelige transfer zouden zien zitten. "Een bod is een bod. Anderlecht heeft niet de middelen om zomaar veel geld te weigeren. Het zal wel zeker 15 miljoen moeten zijn, en voor Brugge misschien nog wat meer. Maar of Dolberg zelf dat zou willen is een ander paar mouwen", besluit Geril.

Dolberg zou goed passen bij Club

Meest recent

Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

73
73
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

180
180
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

103
103
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

86
86
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

159
159
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

61
61
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

180
180
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

77
77
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

638
638
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

61
61
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

78
78
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

74
74
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

383
383
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

258
258
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

382
382
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

620
620
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

272
272
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

343
343
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

243
243
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

99
99
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

152
152
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

185
185
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

148
148
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35

Meer sportnieuws