'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

door
'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

Al een heel seizoen eist de ziekenboeg de aandacht op bij RSC Anderlecht, dat de afgelopen maanden getroffen werd door de ene blessuregolf na de andere. Dat zou straks ook wel eens invloed kunnen hebben op de zomermercato, wanneer Olivier Renard de kleedkamer op meerdere posities van een broodnodige kwaliteitsinjectie moet voorzien.

Om daarvoor genoeg middelen vrij te maken zijn ook uitgaande transfers uiteraard noodzakelijk. Een van de voornaamste kandidaten om de kassa te spijzen is Mario Stroeykens, die zijn laatste contractjaar ingaat en dus moet vertrekken wil Paars-Wit nog wat verdienen. Alleen vertoeft de 20-jarige middenvelder sinds nieuwjaar vooral in de ziekenboeg. 

LEES OOK: Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

Sardella onder het mes

Niet alleen Besnik Hasi, ook Renard duimt dus ongetwijfeld dat Stroeykens straks nog een rol van betekenis kan spelen. Om zijn budget op te krikken hoeft de sportief directeur namelijk wellicht al niet meer te rekenen op Killian Sardella. Anderlecht maakte vandaag bekend dat de 22-jarige rechtsachter dit seizoen al zeker niet meer in actie zal komen.

Nadat hij midden maart uitviel met een scheur in de quadriceps hoopten de Brusselaars hem tevergeefs tijdig op te lappen voor de bekerfinale. "Dat hij nu pas onder het mes kan, is een extra streep door zijn rekening — intussen verspeelde hij kostbare tijd. Anderlecht communiceert later nog over de duur van zijn afwezigheid", aldus Het Laatste Nieuws.

Meevaller voor Renard?

Volgens diverse media is de verwachting evenwel dat Sardella enkele maanden aan de kant zal staan, wat wellicht ook betekent dat hij een kruis mag maken over een eventuele transfer. Een tegenvaller, want hoewel hij vorige zomer zijn contract tot medio 2028 verlengde was het naar verluidt de intentie van beide partijen om straks afscheid te nemen.

Nu dreigt Sardella dus toch op post te moeten blijven, al kan dat voor Anderlecht wel eens een geluk bij een ongeluk blijken. Tenslotte viel Thomas Foket hopeloos door de mand, terwijl Ali Maamar voorlopig niet helemaal rijp lijkt voor het grote werk. Een langer verblijf van Sardella zou Renard dan ook de zoektocht naar een rechtsback kunnen besparen.

Ziet u Sardella nog vertrekken bij RSCA?

Meest recent

'Ordonez verlaat Club Brugge: opvolger al bekend?'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

12
12
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

150
150
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

144
144
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

184
184
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

103
103
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

132
132
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

57
57
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

57
57
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

133
133
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

534
534
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

46
46
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

103
103
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

401
401
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

392
392
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

214
214
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

84
84
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

367
367
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

287
287
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

146
146
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1119
1119
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

186
186
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

122
122
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

875
875
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

146
146
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

408
408

Meer sportnieuws