'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

891
'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

Al een heel seizoen eist de ziekenboeg de aandacht op bij RSC Anderlecht, dat de afgelopen maanden getroffen werd door de ene blessuregolf na de andere. Dat zou straks ook wel eens invloed kunnen hebben op de zomermercato, wanneer Olivier Renard de kleedkamer op meerdere posities van een broodnodige kwaliteitsinjectie moet voorzien.

Om daarvoor genoeg middelen vrij te maken zijn ook uitgaande transfers uiteraard noodzakelijk. Een van de voornaamste kandidaten om de kassa te spijzen is Mario Stroeykens, die zijn laatste contractjaar ingaat en dus moet vertrekken wil Paars-Wit nog wat verdienen. Alleen vertoeft de 20-jarige middenvelder sinds nieuwjaar vooral in de ziekenboeg. 

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Sardella onder het mes

Niet alleen Besnik Hasi, ook Renard duimt dus ongetwijfeld dat Stroeykens straks nog een rol van betekenis kan spelen. Om zijn budget op te krikken hoeft de sportief directeur namelijk wellicht al niet meer te rekenen op Killian Sardella. Anderlecht maakte vandaag bekend dat de 22-jarige rechtsachter dit seizoen al zeker niet meer in actie zal komen.

Nadat hij midden maart uitviel met een scheur in de quadriceps hoopten de Brusselaars hem tevergeefs tijdig op te lappen voor de bekerfinale. "Dat hij nu pas onder het mes kan, is een extra streep door zijn rekening — intussen verspeelde hij kostbare tijd. Anderlecht communiceert later nog over de duur van zijn afwezigheid", aldus Het Laatste Nieuws.

Meevaller voor Renard?

Volgens diverse media is de verwachting evenwel dat Sardella enkele maanden aan de kant zal staan, wat wellicht ook betekent dat hij een kruis mag maken over een eventuele transfer. Een tegenvaller, want hoewel hij vorige zomer zijn contract tot medio 2028 verlengde was het naar verluidt de intentie van beide partijen om straks afscheid te nemen.

Nu dreigt Sardella dus toch op post te moeten blijven, al kan dat voor Anderlecht wel eens een geluk bij een ongeluk blijken. Tenslotte viel Thomas Foket hopeloos door de mand, terwijl Ali Maamar voorlopig niet helemaal rijp lijkt voor het grote werk. Een langer verblijf van Sardella zou Renard dan ook de zoektocht naar een rechtsback kunnen besparen.

Ziet u Sardella nog vertrekken bij RSCA?

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

64
64
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

65
65
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

26
26
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

96
96
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

197
197
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

70
70
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

34
34
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

252
252
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

341
341
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

98
98
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

104
104
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

182
182
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

77
77
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

272
272
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

351
351
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

51
51
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

494
494
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

386
386
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

120
120
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

202
202
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

33
33
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

53
53
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

119
119
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws