Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

door
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat de Kemphanen, ondanks de eerdere berichten van vandaag, één van hun absolute parels dan toch gaan verliezen. Komende maand volgt daar duidelijkheid over.

LEES OOK: TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Yow wellicht weg bij Westerlo

Vanuit de Verenigde Staten kwam vandaag het bericht dat KVC Westerlo het contract van Griffin Yow wil openbreken, wat allerminst groot nieuws is. Eind 2024 deed Westerlo de 22-jarige Amerikaanse winger al een voorstel, maar dat was veel te laag. De gesprekken lagen nadien maanden stil.

Westerlo is onlangs weer in gang geschoten om te praten over een nieuw contract, maar dan zal er nog toch héél wat water door de zee moeten vloeien om tot een akkoord te komen. Voorlopig ziet het er toch naar uit dat Yow 't Kuipje in de zomer gaat verlaten. Er is de nodige interesse in hem en Yow zijn contractstatus is héél interessant voor dergelijke ploegen. Midden mei komt er duidelijkheid: ofwel nog een héél verrassende contractverlenging, ofwel een transfer. Dat laatste is de verwachting.

Nu of nooit voor Westerlo

The Championship is het meest concreet voor Yow, met meerdere ploegen die op zijn diensten azen. Over de Belgische en Nederlandse interesse: RSC Anderlecht en Club Brugge hebben Yow al zeer geruime tijd op de radar, maar concreet is dat nog nooit geweest. Met 7 goals en 3 assists in 29 competitieduels kent Yow weer een goed seizoen. De fysieke data van Yow zijn goed, hij heeft een groot loopvermogen, is doelgericht en kan links, rechts én centraal spelen. Bovendien zijn de statistieken goed van Yow: 14 goals en 10 assists in 65 duels. Goed voor een goal of assist om de 168 minuten.

Westerlo haalde Yow voor 90.000 euro binnen en momenteel heeft hij een marktwaarde van 3,5 miljoen euro. Als Westerlo dergelijk bedrag zou kunnen vangen, dan gaan ze dat wellicht accepteren. Met het oog op WK 2026 wil Yow een volgende stap zetten en ook daar gaan spelen.

Bij Westerlo gaat er een uittocht van spelers plaatsvinden. Bryan Reynolds, die in januari naar Sparta Praag en Feyenoord kon, gaat Westerlo zeker verlaten. Matija Frigan is ook een speler die gewild is, net als Tuur Rommens. En dan is er nog Allahyar Sayyadmanesh, die zeer dicht bij een transfer naar New York City FC staat.

Claudio Reulens

Is Yow klaar voor een Belgische topclub?

Meest recent

Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

28
28
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

26
26
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

276
276
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

312
312
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

277
277
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

462
462
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

349
349
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

280
280
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

153
153
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

430
430
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

590
590
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

121
121
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

451
451
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

382
382
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

556
556
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

210
210
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

142
142
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

525
525
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

95
95
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

281
281
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

584
584
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

896
896
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1167
1167
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

378
378
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

52
52

Meer sportnieuws