Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

door
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat de Kemphanen, ondanks de eerdere berichten van vandaag, één van hun absolute parels dan toch gaan verliezen. Komende maand volgt daar duidelijkheid over.

LEES OOK: Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Yow wellicht weg bij Westerlo

Vanuit de Verenigde Staten kwam vandaag het bericht dat KVC Westerlo het contract van Griffin Yow wil openbreken, wat allerminst groot nieuws is. Eind 2024 deed Westerlo de 22-jarige Amerikaanse winger al een voorstel, maar dat was veel te laag. De gesprekken lagen nadien maanden stil.

Westerlo is onlangs weer in gang geschoten om te praten over een nieuw contract, maar dan zal er nog toch héél wat water door de zee moeten vloeien om tot een akkoord te komen. Voorlopig ziet het er toch naar uit dat Yow 't Kuipje in de zomer gaat verlaten. Er is de nodige interesse in hem en Yow zijn contractstatus is héél interessant voor dergelijke ploegen. Midden mei komt er duidelijkheid: ofwel nog een héél verrassende contractverlenging, ofwel een transfer. Dat laatste is de verwachting.

Nu of nooit voor Westerlo

The Championship is het meest concreet voor Yow, met meerdere ploegen die op zijn diensten azen. Over de Belgische en Nederlandse interesse: RSC Anderlecht en Club Brugge hebben Yow al zeer geruime tijd op de radar, maar concreet is dat nog nooit geweest. Met 7 goals en 3 assists in 29 competitieduels kent Yow weer een goed seizoen. De fysieke data van Yow zijn goed, hij heeft een groot loopvermogen, is doelgericht en kan links, rechts én centraal spelen. Bovendien zijn de statistieken goed van Yow: 14 goals en 10 assists in 65 duels. Goed voor een goal of assist om de 168 minuten.

Westerlo haalde Yow voor 90.000 euro binnen en momenteel heeft hij een marktwaarde van 3,5 miljoen euro. Als Westerlo dergelijk bedrag zou kunnen vangen, dan gaan ze dat wellicht accepteren. Met het oog op WK 2026 wil Yow een volgende stap zetten en ook daar gaan spelen.

Bij Westerlo gaat er een uittocht van spelers plaatsvinden. Bryan Reynolds, die in januari naar Sparta Praag en Feyenoord kon, gaat Westerlo zeker verlaten. Matija Frigan is ook een speler die gewild is, net als Tuur Rommens. En dan is er nog Allahyar Sayyadmanesh, die zeer dicht bij een transfer naar New York City FC staat.

Claudio Reulens

Is Yow klaar voor een Belgische topclub?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

170
170
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

151
151
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

92
92
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

43
43
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

140
140
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

265
265
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

258
258
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

104
104
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

39
39
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

108
108
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

222
222
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

255
255
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

541
541
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

358
358
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

441
441
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

136
136
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

626
626
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

629
629
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

422
422
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

438
438
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

300
300
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2241
2241
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

152
152

Meer sportnieuws