Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

door
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat de Kemphanen, ondanks de eerdere berichten van vandaag, één van hun absolute parels dan toch gaan verliezen. Komende maand volgt daar duidelijkheid over.

LEES OOK: JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Yow wellicht weg bij Westerlo

Vanuit de Verenigde Staten kwam vandaag het bericht dat KVC Westerlo het contract van Griffin Yow wil openbreken, wat allerminst groot nieuws is. Eind 2024 deed Westerlo de 22-jarige Amerikaanse winger al een voorstel, maar dat was veel te laag. De gesprekken lagen nadien maanden stil.

Westerlo is onlangs weer in gang geschoten om te praten over een nieuw contract, maar dan zal er nog toch héél wat water door de zee moeten vloeien om tot een akkoord te komen. Voorlopig ziet het er toch naar uit dat Yow 't Kuipje in de zomer gaat verlaten. Er is de nodige interesse in hem en Yow zijn contractstatus is héél interessant voor dergelijke ploegen. Midden mei komt er duidelijkheid: ofwel nog een héél verrassende contractverlenging, ofwel een transfer. Dat laatste is de verwachting.

Nu of nooit voor Westerlo

The Championship is het meest concreet voor Yow, met meerdere ploegen die op zijn diensten azen. Over de Belgische en Nederlandse interesse: RSC Anderlecht en Club Brugge hebben Yow al zeer geruime tijd op de radar, maar concreet is dat nog nooit geweest. Met 7 goals en 3 assists in 29 competitieduels kent Yow weer een goed seizoen. De fysieke data van Yow zijn goed, hij heeft een groot loopvermogen, is doelgericht en kan links, rechts én centraal spelen. Bovendien zijn de statistieken goed van Yow: 14 goals en 10 assists in 65 duels. Goed voor een goal of assist om de 168 minuten.

Westerlo haalde Yow voor 90.000 euro binnen en momenteel heeft hij een marktwaarde van 3,5 miljoen euro. Als Westerlo dergelijk bedrag zou kunnen vangen, dan gaan ze dat wellicht accepteren. Met het oog op WK 2026 wil Yow een volgende stap zetten en ook daar gaan spelen.

Bij Westerlo gaat er een uittocht van spelers plaatsvinden. Bryan Reynolds, die in januari naar Sparta Praag en Feyenoord kon, gaat Westerlo zeker verlaten. Matija Frigan is ook een speler die gewild is, net als Tuur Rommens. En dan is er nog Allahyar Sayyadmanesh, die zeer dicht bij een transfer naar New York City FC staat.

Claudio Reulens

Is Yow klaar voor een Belgische topclub?

Meest recent

Beruchte klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

0
0
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

173
173
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

26
26
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

69
69
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

16
16
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

79
79
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

44
44
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

75
75
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

204
204
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

214
214
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

95
95
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

248
248
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

193
193
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

223
223
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

663
663
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

221
221
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

608
608
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

105
105
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

75
75
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

139
139
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

68
68
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

96
96
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

449
449
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

259
259
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84

Meer sportnieuws