Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

door
Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

Anderlecht heeft grote plannen op de transfermarkt en mikt op een opvallende toptransfer. De club investeerde eerder al in Jan-Carlo Simic, een jonge Servische verdediger van AC Milan. Hoewel zijn technische kwaliteiten tekortschieten, groeit hij uit tot een vaste waarde dankzij zijn fysieke kracht en mentaliteit. Simic toont leiderschap en maakt indruk met zijn inzet, maar blijft voetballend beperkt. Zijn marktwaarde wordt door CIES geschat op 28 miljoen euro, al roept dat twijfels op bij analisten.

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er móést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Voetballend beperkt, maar met potentieel

Jan-Carlo Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom betaalde, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen.

“Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen. Simic verdient echter wel respijt. Een ander pijnpunt is dat hij regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Publiekslieveling ondanks zijn stijlbreuk

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Sinds december neemt hij steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Simic is dit seizoen de veldspeler die de meeste minuten maakte bij Anderlecht.

n de Champions’ Play-offs was hij telkens basisspeler. En dat tot groot plezier van het bestuur, dat de Serviër in de toekomst met winst wil verkopen. Volgens Jürgen Geril leefde binnen RSCA de discussie of Simic, die eigendom is van de club, niet de voorkeur moest krijgen op huurling Adreylson.

Veel progressie, maar twijfel over marktwaarde

“Laat hem verdedigen, duels aangaan en ballen wegkoppen, en je hebt een topverdediger. Maar geef hem de bal in de voeten, en het is afwachten wat hij ermee doet,” schreef Het Nieuwsblad.

Volgens het Zwitsers onderzoeksbureau CIES heeft Simic dit seizoen de meeste progressie gemaakt in onze competitie en schat het zijn marktwaarde op 28 miljoen euro – het dubbele van bijvoorbeeld Matte Smets (KRC Genk).

Daar twijfelt Hein Vanhaezebrouck echter aan. “Ik dacht dat Zwitsers bekendstonden om hun betrouwbaarheid en precisie, maar daar begin ik nu wel aan te twijfelen. Er is toch niemand in België die kan geloven dat Simic – zó’n beperkte voetballer op alle vlakken, en vooral aan de bal dramatisch – zoveel waard is?”, aldus de analist in Het Nieuwsblad.

“Het moet zijn dat bepaalde Belgische invloeden hebben meegespeeld. Een systeemfout zou ook nog kunnen.” Simic wordt in elk geval gelinkt aan een transfer naar RB Leipzig, Frankfurt, AS Roma, Lazio en Fiorentina.

JOUW MENING TELT:
Zal Anderlecht veel winst boeken op een verkoop van Simic?

Meest recent

België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

7
7
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

17
17
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

188
188
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

42
42
'Sportief directeur gecharmeerd: Napoli wil toeslaan bij Club'

Club Brugge KV beleefde tot dusver een redelijk rustige transferzomer, maar daar komt in de volgende ...

207
207
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

154
154
Antwerp baalt: bliksemvertrek Chery in kannen en kruiken

Antwerp FC heeft een teleurstellende week achter de rug. Vrijdag raakte bekend dat de Great Old ...

196
196
'Genk houdt tweede JPL-smaakmaker in transfervizier'

KRC Genk treedt komend seizoen opnieuw aan in Europa en kan dus nog wat versterking in de breedte ...

251
251
'Duivel zet zinnen op transfer: prijskaartje van 60 miljoen'

Na hun eerste WK-kwalificatiewedstrijden genieten de meeste Rode Duivels momenteel van een ...

130
130
'Eerste miljoenenbod binnen: Club legt prijs De Cuyper vast'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal kwijtspelen, staat zo ...

836
836
'Coosemans hakt knoop door over Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht blijft de markt afspeuren naar potentiële versterkingen. In de voorbije dagen ...

853
853
Eerste aankoop nieuwe coach: Spurs tellen miljoenen neer

Tottenham Hotspur heeft zijn nieuwe coach voor volgend seizoen beet. Zo werd de Deen Thomas Frank ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Simic, Club wil JPL-sensatie'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

602
602
‘Ivan Leko klopt meteen ferm op tafel bij KAA Gent’

Ivan Leko liet Standard Luik achter zich voor een nieuw avontuur bij KAA Gent. De Kroatische ...

651
651
‘Complete leegloop Antwerp: jackpot zes sterkhouders’

Royal Antwerp FC zal komend seizoen weer niet in Europa te zien zijn. In de barragematch tegen ...

484
484
Toptransfer of Union SG? ‘Toekomst Pocognoli bekend’

Sebastien Pocognoli startte stroef bij Union SG, maar op het einde van de rit werd hij op een ...

175
175
Kompany voelt mes op de keel bij Bayern München

Het WK voor Clubs is vannacht afgetrapt en ook het Bayern München van Vincent Kompany doet mee. ...

232
232
Alarm bij Rode Duivels: WK-probleem duikt nu al op

De Rode Duivels zijn nog lang niet geplaatst voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Canada en ...

202
202
Onheil boven Astridpark: ontspoort Lukaku-transfer?

Het rommelt weer ferm achter de schermen bij RSC Anderlecht. Na een wisselvallig besloot het bestuur ...

960
960
Niet Engeland, maar Ellie Collins is dé ster van het EK U21

Het WK voor clubs is afgelopen nacht begonnen, maar het EK U21 is ook bezig. België doet er ...

38
38
Renard in overleg: transfer of laatste kans voor trio?

RSC Anderlecht staat voor een vurige mercato. Sportief directeur Olivier Renard moet een aantal ...

782
782
Geheim van AA Gent eindelijk onthuld: tragisch lot oude held

AA Gent beleefde een seizoen vol turbulentie. De Buffalo's haalden dan wel knap de Champions' ...

244
244
Persoonlijke onthulling Ortwin De Wolf: Instagram ontploft

Voor Ortwin De Wolf werd het een geslaagd eerste seizoen bij KV Mechelen. Rood-Geel kende dan wel ...

213
213
City heeft opvolger voor KDB: “Maar ik ben geen De Bruyne”

Kevin De Bruyne nam afscheid van Manchester City en tekende voor Napoli. De Engelsen haalden ...

142
142
Dreyer scoort wereldgoal en schrijft geschiedenis in MLS

Bij RSC Anderlecht zullen ze zich stilaan toch voor het hoofd slaan dat ze Anders Dreyer lieten ...

145
145

Meer sportnieuws