Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

1171
Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

Anderlecht heeft grote plannen op de transfermarkt en mikt op een opvallende toptransfer. De club investeerde eerder al in Jan-Carlo Simic, een jonge Servische verdediger van AC Milan. Hoewel zijn technische kwaliteiten tekortschieten, groeit hij uit tot een vaste waarde dankzij zijn fysieke kracht en mentaliteit. Simic toont leiderschap en maakt indruk met zijn inzet, maar blijft voetballend beperkt. Zijn marktwaarde wordt door CIES geschat op 28 miljoen euro, al roept dat twijfels op bij analisten.

LEES OOK: Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er móést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Voetballend beperkt, maar met potentieel

Jan-Carlo Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom betaalde, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen.

“Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen. Simic verdient echter wel respijt. Een ander pijnpunt is dat hij regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Publiekslieveling ondanks zijn stijlbreuk

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Sinds december neemt hij steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Simic is dit seizoen de veldspeler die de meeste minuten maakte bij Anderlecht.

n de Champions’ Play-offs was hij telkens basisspeler. En dat tot groot plezier van het bestuur, dat de Serviër in de toekomst met winst wil verkopen. Volgens Jürgen Geril leefde binnen RSCA de discussie of Simic, die eigendom is van de club, niet de voorkeur moest krijgen op huurling Adreylson.

Veel progressie, maar twijfel over marktwaarde

“Laat hem verdedigen, duels aangaan en ballen wegkoppen, en je hebt een topverdediger. Maar geef hem de bal in de voeten, en het is afwachten wat hij ermee doet,” schreef Het Nieuwsblad.

Volgens het Zwitsers onderzoeksbureau CIES heeft Simic dit seizoen de meeste progressie gemaakt in onze competitie en schat het zijn marktwaarde op 28 miljoen euro – het dubbele van bijvoorbeeld Matte Smets (KRC Genk).

Daar twijfelt Hein Vanhaezebrouck echter aan. “Ik dacht dat Zwitsers bekendstonden om hun betrouwbaarheid en precisie, maar daar begin ik nu wel aan te twijfelen. Er is toch niemand in België die kan geloven dat Simic – zó’n beperkte voetballer op alle vlakken, en vooral aan de bal dramatisch – zoveel waard is?”, aldus de analist in Het Nieuwsblad.

“Het moet zijn dat bepaalde Belgische invloeden hebben meegespeeld. Een systeemfout zou ook nog kunnen.” Simic wordt in elk geval gelinkt aan een transfer naar RB Leipzig, Frankfurt, AS Roma, Lazio en Fiorentina.

Zal Anderlecht veel winst boeken op een verkoop van Simic?

Meest recent

'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

17
17
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

9
9
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

20
20
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

285
285
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

44
44
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

20
20
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

372
372
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

139
139
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

823
823
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

587
587
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

584
584
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

107
107
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

921
921
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

86
86
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

42
42
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

83
83
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

174
174
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

128
128
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

89
89
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

748
748
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

115
115
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

88
88
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

198
198
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

177
177
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

442
442

Meer sportnieuws