Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

1171
Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

Anderlecht heeft grote plannen op de transfermarkt en mikt op een opvallende toptransfer. De club investeerde eerder al in Jan-Carlo Simic, een jonge Servische verdediger van AC Milan. Hoewel zijn technische kwaliteiten tekortschieten, groeit hij uit tot een vaste waarde dankzij zijn fysieke kracht en mentaliteit. Simic toont leiderschap en maakt indruk met zijn inzet, maar blijft voetballend beperkt. Zijn marktwaarde wordt door CIES geschat op 28 miljoen euro, al roept dat twijfels op bij analisten.

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er móést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Voetballend beperkt, maar met potentieel

Jan-Carlo Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom betaalde, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen.

“Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen. Simic verdient echter wel respijt. Een ander pijnpunt is dat hij regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Publiekslieveling ondanks zijn stijlbreuk

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Sinds december neemt hij steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Simic is dit seizoen de veldspeler die de meeste minuten maakte bij Anderlecht.

n de Champions’ Play-offs was hij telkens basisspeler. En dat tot groot plezier van het bestuur, dat de Serviër in de toekomst met winst wil verkopen. Volgens Jürgen Geril leefde binnen RSCA de discussie of Simic, die eigendom is van de club, niet de voorkeur moest krijgen op huurling Adreylson.

Veel progressie, maar twijfel over marktwaarde

“Laat hem verdedigen, duels aangaan en ballen wegkoppen, en je hebt een topverdediger. Maar geef hem de bal in de voeten, en het is afwachten wat hij ermee doet,” schreef Het Nieuwsblad.

Volgens het Zwitsers onderzoeksbureau CIES heeft Simic dit seizoen de meeste progressie gemaakt in onze competitie en schat het zijn marktwaarde op 28 miljoen euro – het dubbele van bijvoorbeeld Matte Smets (KRC Genk).

Daar twijfelt Hein Vanhaezebrouck echter aan. “Ik dacht dat Zwitsers bekendstonden om hun betrouwbaarheid en precisie, maar daar begin ik nu wel aan te twijfelen. Er is toch niemand in België die kan geloven dat Simic – zó’n beperkte voetballer op alle vlakken, en vooral aan de bal dramatisch – zoveel waard is?”, aldus de analist in Het Nieuwsblad.

“Het moet zijn dat bepaalde Belgische invloeden hebben meegespeeld. Een systeemfout zou ook nog kunnen.” Simic wordt in elk geval gelinkt aan een transfer naar RB Leipzig, Frankfurt, AS Roma, Lazio en Fiorentina.

Zal Anderlecht veel winst boeken op een verkoop van Simic?

Meest recent

Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

1
1
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

78
78
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

136
136
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

73
73
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

31
31
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

54
54
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

56
56
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

121
121
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

130
130
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

112
112
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

248
248
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

498
498
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

386
386
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

244
244
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

34
34
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

96
96
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

707
707
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

194
194
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

329
329
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

264
264
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

48
48
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

411
411
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

335
335
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

282
282
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

289
289

Meer sportnieuws