Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

1171
Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

Anderlecht heeft grote plannen op de transfermarkt en mikt op een opvallende toptransfer. De club investeerde eerder al in Jan-Carlo Simic, een jonge Servische verdediger van AC Milan. Hoewel zijn technische kwaliteiten tekortschieten, groeit hij uit tot een vaste waarde dankzij zijn fysieke kracht en mentaliteit. Simic toont leiderschap en maakt indruk met zijn inzet, maar blijft voetballend beperkt. Zijn marktwaarde wordt door CIES geschat op 28 miljoen euro, al roept dat twijfels op bij analisten.

LEES OOK: Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er móést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Voetballend beperkt, maar met potentieel

Jan-Carlo Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom betaalde, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen.

“Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen. Simic verdient echter wel respijt. Een ander pijnpunt is dat hij regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Publiekslieveling ondanks zijn stijlbreuk

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Sinds december neemt hij steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Simic is dit seizoen de veldspeler die de meeste minuten maakte bij Anderlecht.

n de Champions’ Play-offs was hij telkens basisspeler. En dat tot groot plezier van het bestuur, dat de Serviër in de toekomst met winst wil verkopen. Volgens Jürgen Geril leefde binnen RSCA de discussie of Simic, die eigendom is van de club, niet de voorkeur moest krijgen op huurling Adreylson.

Veel progressie, maar twijfel over marktwaarde

“Laat hem verdedigen, duels aangaan en ballen wegkoppen, en je hebt een topverdediger. Maar geef hem de bal in de voeten, en het is afwachten wat hij ermee doet,” schreef Het Nieuwsblad.

Volgens het Zwitsers onderzoeksbureau CIES heeft Simic dit seizoen de meeste progressie gemaakt in onze competitie en schat het zijn marktwaarde op 28 miljoen euro – het dubbele van bijvoorbeeld Matte Smets (KRC Genk).

Daar twijfelt Hein Vanhaezebrouck echter aan. “Ik dacht dat Zwitsers bekendstonden om hun betrouwbaarheid en precisie, maar daar begin ik nu wel aan te twijfelen. Er is toch niemand in België die kan geloven dat Simic – zó’n beperkte voetballer op alle vlakken, en vooral aan de bal dramatisch – zoveel waard is?”, aldus de analist in Het Nieuwsblad.

“Het moet zijn dat bepaalde Belgische invloeden hebben meegespeeld. Een systeemfout zou ook nog kunnen.” Simic wordt in elk geval gelinkt aan een transfer naar RB Leipzig, Frankfurt, AS Roma, Lazio en Fiorentina.

Zal Anderlecht veel winst boeken op een verkoop van Simic?

Meest recent

De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

12
12
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

151
151
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

25
25
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

26
26
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

154
154
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

189
189
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

131
131
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

108
108
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

158
158
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

319
319
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

97
97
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

165
165
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

64
64
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

245
245
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

212
212
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

121
121
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

120
120
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

308
308
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

457
457
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

139
139
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

271
271
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

299
299
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

75
75

Meer sportnieuws