Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

239 stemmen
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende opvolger van Jan Vertonghen. Voor zo’n 2,5 miljoen euro kwam hij over van FC Nordsjaelland. Hey wordt geprezen om zijn technische kwaliteiten, spelinzicht en leiderschap, en past perfect in het opbouwende spel van paars-wit. Hoewel hij nog werkpunten heeft zoals snelheid en lef in de opbouw, ziet men in hem nu al de toekomstige sterkhouder van de verdediging.

LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Anderlecht legt Lucas Hey vast als toekomstige sterkhouder

Afgelopen winter haalde Anderlecht Lucas Hey weg bij FC Nordsjaelland voor zo’n 2,5 miljoen euro, een bedrag dat via bonussen kan oplopen tot 3 of zelfs 4 miljoen.

Volgens Sara Margen, journaliste bij het Deense Bold, was Victor Nelsson (Galatasaray) oorspronkelijk de eerste keuze van Anderlecht. De 26-jarige verdediger verkoos echter een competitie van een hoger niveau dan de Jupiler Pro Leaguehij ging op uitleenbasis naar AS Roma, en bleek bovendien een stuk duurder dan Hey.

De 22-jarige Hey tekende in het Lotto Park een contract voor vier en een half jaar. Hij wordt gezien als een van de grootste talenten van het Deense voetbal en haalde zelfs de prestigieuze Golden Boy-lijst met de 100 grootste Europese beloften.

“Ik zie hem ooit winnen in een groot Europees kampioenschap,” zei Freyr Alexandersson, zijn voormalige coach bij Lyngby, aan Le Soir. De ex-trainer van KV Kortrijk prees niet alleen Heys intrinsieke kwaliteiten, maar ook zijn sterke persoonlijkheid en leiderschap, die hem regelmatig de aanvoerdersband opleverden.

Technisch en fysiek sterk: zoals Debast

Sara Margen omschrijft Hey als een uitstekende speler en een geboren leider. De verdediger is 1m89 groot en combineert fysieke kracht met technische bagage.

Hij beschikt over een sterke rechtervoet en staat bekend om zijn opbouwende kwaliteiten. Binnen Anderlecht wordt hij dan ook vaak vergeleken met Zeno Debast.

Hey is een rechtsvoetige centrale verdediger, maar hij kan ook links centraal of als linksachter uit de voeten. “Anderlecht heeft goed gescout,” zei Freyr Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Volgens hem past Hey perfect in de spelstijl van paars-wit: “Hij is sterk aan de bal, heeft een goeie passing en kan zowel crosspasses geven als tussen de lijnen spelen.” Alexandersson bevestigde dat Hey qua profiel sterk aanleunt bij Debast.

"De natuurlijke opvolger van Vertonghen"

In zijn eerste wedstrijden voor Anderlecht werden de kwaliteiten van Lucas Hey meteen zichtbaar. Hij is niet de hardste verdediger in duels, maar blinkt uit in zijn positionering.

Hey is comfortabel aan de bal, beschikt over een groot voetballend vermogen en raakt zelden in paniek met de bal aan de voet. Hij weet het spel vlot op gang te brengen en blijft rustig onder druk. Tegelijkertijd neemt hij geen onnodige risico’s en lost hij situaties slim op.

“Hij liet bij momenten zien dat hij het potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen,” stelde Het Nieuwsblad. Jürgen Geril, clubwatcher van de krant, meent zelfs dat Anderlecht met Hey al een natuurlijke opvolger voor Vertonghen in huis heeft.

“Hij is volgens mij de beste verdediger van Anderlecht,” zei Olivier Deschacht bij DAZN. Door zijn overzicht, goede passing en balrecuperatie kreeg Hey ook al een kans als verdedigende middenvelder.

Tegen Cercle Brugge was hij één van de weinige lichtpunten, al bleef het bij dat ene experiment. “Lucas heeft het profiel om daar te spelen. Hij begrijpt waar de ruimte ligt en kan snel schakelen. Hij speelt vooruit in één of twee tijden,” aldus toenmalig coach David Hubert.

Werkpunten voor Hey: lef en snelheid

Toch zijn er nog werkpunten voor Lucas Hey. Hij is niet bijzonder snel en werd al meermaals gepasseerd, onder andere door Nikola Stulic (Charleroi), Tolu Arokodare (KRC Genk) en Aimé Omgba (AA Gent).

In de match tegen Fenerbahçe beging hij een blunder, maar hij verstopte zich niet en herpakte zich snel — een teken van mentale weerbaarheid.

Voetballend is hij comfortabel, maar bij het inschuiven durft hij niet altijd voluit vooruit te spelen. De crosspasses van een Zeno Debast of Jan Vertonghen heeft hij (nog) niet in zijn arsenaal.

Hey, toon gerust nog wat meer lef,” schreef Jürgen Geril. Ook Het Laatste Nieuws merkte tijdens de wedstrijd tegen Club Brugge op dat coach Besnik Hasi hem herhaaldelijk tot de orde riep omdat hij geen cross naar de flank durfde te geven.

Hey is een goede vervanger van Vertonghen

Meest recent

Leko klopt op tafel: alarmfase rood bij Club Brugge

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

1
1
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

249
249
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

74
74
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

63
63
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

44
44
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

20
20
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

123
123
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

79
79
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

58
58
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

107
107
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

36
36
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

51
51
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

337
337
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

220
220
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

226
226
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

227
227
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

236
236
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

324
324
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

555
555
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

90
90
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

268
268
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

270
270
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

318
318

Meer sportnieuws