'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

door
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog steeds een goede kans op een de landstitel. Knappe resultaten die vooral te danken zijn aan een stevig geheel. Zo kan Blauw-Zwart geen beroep doen op een echte topspits.

De Bruggelingen hadden het de voorbije jaren behoorlijk lastig om de spitspositie ingevuld te krijgen. Afgelopen seizoen werd dan toch ideale nummer negen gevonden. Ondanks een moeizame inloopperiode ontpopte Igor Thiago zich tot één van de beste spitsen op de Belgische velden. Lang kon Club echter niet van hem genieten.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Geen nieuwe topscorer

Na nog geen volledig seizoen werd de Braziliaan immers voor een pak miljoenen verkocht aan Brentford FC. Bijgevolg moest Blauw-Zwart in de zomer alweer op zoek naar een speerpunt. Uiteindelijk viel de keuze op Gustaf Nilsson, die een sterk seizoen bij Union SG achter de rug had. De Zweed begon ook degelijk aan zijn Brugse passage.

Maar naarmate het seizoen vorderde kwam Nilsson steeds wisselvalliger voor de dag. Bovendien bleek hij makkelijk vatbaar voor blessures. In zijn afwezigheid kende Ferran Jutgla wel een productieve periode, maar die wordt momenteel uitgespeeld op de flanken en kent weer een vormdip. Romeo Vermant is op zijn beurt te onervaren om de aanvalslinie al te dragen.

Jutgla out, nieuwe spits in

Bovendien blijken de drie Brugse spitsen niet de meest vlotscorende aanvallers. Met respectievelijk 9, 9 en 6 competitiegoals speelt geen enkele spits van Club nog maar een bijrolletje in de strijd om de topschutterstitel. Opvallend voor een ploeg die doorgaans zo dominant voetbalt. De doelpuntenproductie is nu weliswaar iets meer verspreid, toch is een echte topspits geen overbodige luxe.

Volgens La Dernière Heure is de kans dan ook bestaande dat Club komende zomer zal trachten om zo'n topspits aan te trekken. Zeker gezien men het een reëele optie acht dat Jutgla, die zijn laatste contractjaar ingaat, zal vertrekken in Brugge. De nieuwe spits, sportieve baas Dévy Rigaux zal ongetwijfeld al de nodige profielen op zijn lijst hebben staan, zou dan de concurrentie met Nilsson en Vermant moeten aangaan. 

Club moet sowieso trachten een nieuwe topspits te halen ...

Meest recent

Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

4
4
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

28
28
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

166
166
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

88
88
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

30
30
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

34
34
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

133
133
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

274
274
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

426
426
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

61
61
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

67
67
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

943
943
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

245
245
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

740
740
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

208
208
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

424
424
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

147
147
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

52
52
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

57
57
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

78
78
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

388
388
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

462
462
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

226
226
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

173
173

Meer sportnieuws