'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

door
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog steeds een goede kans op een de landstitel. Knappe resultaten die vooral te danken zijn aan een stevig geheel. Zo kan Blauw-Zwart geen beroep doen op een echte topspits.

De Bruggelingen hadden het de voorbije jaren behoorlijk lastig om de spitspositie ingevuld te krijgen. Afgelopen seizoen werd dan toch ideale nummer negen gevonden. Ondanks een moeizame inloopperiode ontpopte Igor Thiago zich tot één van de beste spitsen op de Belgische velden. Lang kon Club echter niet van hem genieten.

LEES OOK: 'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

Geen nieuwe topscorer

Na nog geen volledig seizoen werd de Braziliaan immers voor een pak miljoenen verkocht aan Brentford FC. Bijgevolg moest Blauw-Zwart in de zomer alweer op zoek naar een speerpunt. Uiteindelijk viel de keuze op Gustaf Nilsson, die een sterk seizoen bij Union SG achter de rug had. De Zweed begon ook degelijk aan zijn Brugse passage.

Maar naarmate het seizoen vorderde kwam Nilsson steeds wisselvalliger voor de dag. Bovendien bleek hij makkelijk vatbaar voor blessures. In zijn afwezigheid kende Ferran Jutgla wel een productieve periode, maar die wordt momenteel uitgespeeld op de flanken en kent weer een vormdip. Romeo Vermant is op zijn beurt te onervaren om de aanvalslinie al te dragen.

Jutgla out, nieuwe spits in

Bovendien blijken de drie Brugse spitsen niet de meest vlotscorende aanvallers. Met respectievelijk 9, 9 en 6 competitiegoals speelt geen enkele spits van Club nog maar een bijrolletje in de strijd om de topschutterstitel. Opvallend voor een ploeg die doorgaans zo dominant voetbalt. De doelpuntenproductie is nu weliswaar iets meer verspreid, toch is een echte topspits geen overbodige luxe.

Volgens La Dernière Heure is de kans dan ook bestaande dat Club komende zomer zal trachten om zo'n topspits aan te trekken. Zeker gezien men het een reëele optie acht dat Jutgla, die zijn laatste contractjaar ingaat, zal vertrekken in Brugge. De nieuwe spits, sportieve baas Dévy Rigaux zal ongetwijfeld al de nodige profielen op zijn lijst hebben staan, zou dan de concurrentie met Nilsson en Vermant moeten aangaan. 

Club moet sowieso trachten een nieuwe topspits te halen ...

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

144
144
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

46
46
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

39
39
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

265
265
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

52
52
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

173
173
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

218
218
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

449
449
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

116
116
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

21
21
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

151
151
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

482
482
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

45
45
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

100
100
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

121
121
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1231
1231
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

78
78
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

182
182
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

335
335
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

64
64
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

269
269
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

280
280

Meer sportnieuws