'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

door
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog steeds een goede kans op een de landstitel. Knappe resultaten die vooral te danken zijn aan een stevig geheel. Zo kan Blauw-Zwart geen beroep doen op een echte topspits.

De Bruggelingen hadden het de voorbije jaren behoorlijk lastig om de spitspositie ingevuld te krijgen. Afgelopen seizoen werd dan toch ideale nummer negen gevonden. Ondanks een moeizame inloopperiode ontpopte Igor Thiago zich tot één van de beste spitsen op de Belgische velden. Lang kon Club echter niet van hem genieten.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Geen nieuwe topscorer

Na nog geen volledig seizoen werd de Braziliaan immers voor een pak miljoenen verkocht aan Brentford FC. Bijgevolg moest Blauw-Zwart in de zomer alweer op zoek naar een speerpunt. Uiteindelijk viel de keuze op Gustaf Nilsson, die een sterk seizoen bij Union SG achter de rug had. De Zweed begon ook degelijk aan zijn Brugse passage.

Maar naarmate het seizoen vorderde kwam Nilsson steeds wisselvalliger voor de dag. Bovendien bleek hij makkelijk vatbaar voor blessures. In zijn afwezigheid kende Ferran Jutgla wel een productieve periode, maar die wordt momenteel uitgespeeld op de flanken en kent weer een vormdip. Romeo Vermant is op zijn beurt te onervaren om de aanvalslinie al te dragen.

Jutgla out, nieuwe spits in

Bovendien blijken de drie Brugse spitsen niet de meest vlotscorende aanvallers. Met respectievelijk 9, 9 en 6 competitiegoals speelt geen enkele spits van Club nog maar een bijrolletje in de strijd om de topschutterstitel. Opvallend voor een ploeg die doorgaans zo dominant voetbalt. De doelpuntenproductie is nu weliswaar iets meer verspreid, toch is een echte topspits geen overbodige luxe.

Volgens La Dernière Heure is de kans dan ook bestaande dat Club komende zomer zal trachten om zo'n topspits aan te trekken. Zeker gezien men het een reëele optie acht dat Jutgla, die zijn laatste contractjaar ingaat, zal vertrekken in Brugge. De nieuwe spits, sportieve baas Dévy Rigaux zal ongetwijfeld al de nodige profielen op zijn lijst hebben staan, zou dan de concurrentie met Nilsson en Vermant moeten aangaan. 

Club moet sowieso trachten een nieuwe topspits te halen ...

Meest recent

Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

99
99
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

15
15
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

116
116
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

52
52
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

473
473
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

168
168
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

444
444
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

92
92
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

397
397
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

497
497
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

313
313
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

249
249
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

149
149
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

369
369
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

323
323
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

508
508
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

44
44
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

403
403
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

229
229
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

421
421
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

532
532
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

296
296
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

165
165

Meer sportnieuws