'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

door
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog steeds een goede kans op een de landstitel. Knappe resultaten die vooral te danken zijn aan een stevig geheel. Zo kan Blauw-Zwart geen beroep doen op een echte topspits.

De Bruggelingen hadden het de voorbije jaren behoorlijk lastig om de spitspositie ingevuld te krijgen. Afgelopen seizoen werd dan toch ideale nummer negen gevonden. Ondanks een moeizame inloopperiode ontpopte Igor Thiago zich tot één van de beste spitsen op de Belgische velden. Lang kon Club echter niet van hem genieten.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Geen nieuwe topscorer

Na nog geen volledig seizoen werd de Braziliaan immers voor een pak miljoenen verkocht aan Brentford FC. Bijgevolg moest Blauw-Zwart in de zomer alweer op zoek naar een speerpunt. Uiteindelijk viel de keuze op Gustaf Nilsson, die een sterk seizoen bij Union SG achter de rug had. De Zweed begon ook degelijk aan zijn Brugse passage.

Maar naarmate het seizoen vorderde kwam Nilsson steeds wisselvalliger voor de dag. Bovendien bleek hij makkelijk vatbaar voor blessures. In zijn afwezigheid kende Ferran Jutgla wel een productieve periode, maar die wordt momenteel uitgespeeld op de flanken en kent weer een vormdip. Romeo Vermant is op zijn beurt te onervaren om de aanvalslinie al te dragen.

Jutgla out, nieuwe spits in

Bovendien blijken de drie Brugse spitsen niet de meest vlotscorende aanvallers. Met respectievelijk 9, 9 en 6 competitiegoals speelt geen enkele spits van Club nog maar een bijrolletje in de strijd om de topschutterstitel. Opvallend voor een ploeg die doorgaans zo dominant voetbalt. De doelpuntenproductie is nu weliswaar iets meer verspreid, toch is een echte topspits geen overbodige luxe.

Volgens La Dernière Heure is de kans dan ook bestaande dat Club komende zomer zal trachten om zo'n topspits aan te trekken. Zeker gezien men het een reëele optie acht dat Jutgla, die zijn laatste contractjaar ingaat, zal vertrekken in Brugge. De nieuwe spits, sportieve baas Dévy Rigaux zal ongetwijfeld al de nodige profielen op zijn lijst hebben staan, zou dan de concurrentie met Nilsson en Vermant moeten aangaan. 

Club moet sowieso trachten een nieuwe topspits te halen ...

Meest recent

'RSCA haalt opgelucht adem: Union SG wandelen gestuurd'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

10
10
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

29
29
'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

62
62
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

64
64
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

49
49
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

91
91
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

444
444
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

66
66
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

37
37
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

109
109
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

430
430
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

203
203
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

484
484
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

172
172
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

223
223
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

659
659
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

808
808
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

141
141
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

312
312
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

395
395
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

419
419
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

418
418

Meer sportnieuws