Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn prestaties. Ook Toby Alderweireld is onder de indruk van de Engelse topspits. De voormalige Rode Duivel speelde jarenlang met Kane samen bij Tottenham Hotspur en zag van dichtbij hoe de aanvaller uitgroeide tot een van de beste spitsen ter wereld.
LEES OOK: Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."
Alderweireld looft KaneIn een gesprek met ESPN blikte Alderweireld terug op de ontwikkeling van zijn vroegere ploegmaat. Toen de Belg in 2015 bij Tottenham arriveerde, had Kane net zijn eerste volledige seizoen als basisspeler achter de rug, met 21 doelpunten. Toch bestempelden sommigen hem toen als een mogelijk one-season wonder. “Hij liet echter constant zien welke kwaliteiten hij had. Ieder seizoen werd het gekker en gekker. Hij bleef zichzelf maar verbeteren”, vertelt Alderweireld.
Volgens de ex-verdediger is Kane veel meer dan een doelpuntenmachine. Vooral zijn techniek, inzicht en vermogen om het spel te verdelen maken indruk. “Je hebt aan hem veel meer dan alleen doelpunten. Hoe hij de bal vasthoudt, hoe hij zijn lichaam gebruikt, hoe slim hij is: dat is waanzinnig”, klinkt het. “Hij is in alles een allround-spits."
Pure wereldklasse
Toch ligt zijn grootste kwaliteit volgens Alderweireld nog altijd voor doel. “Links, rechts, met het hoofd, uit alle hoeken: het is bijna schandalig hoe goed hij daarin is.” De Belg weet uit eigen ervaring hoe moeilijk Kane af te stoppen is. Tijdens trainingen bij Tottenham werd elk foutje genadeloos afgestraft. “Ik wist op de training: ik kan hem geen halve centimeter ruimte geven, want dan straft hij het altijd af.”
Alles dankzij hard werken Alderweireld benadrukt dat Kane zijn niveau niet uitsluitend aan talent te danken heeft. Hoewel hij misschien niet over de uitzonderlijke snelheid van Kylian Mbappé beschikt, heeft hij zijn kwaliteiten jarenlang verfijnd. “Natuurlijk moet je talent hebben, maar Kane heeft ook heel veel aangeleerd. Hij heeft er zo hard voor gewerkt”, besluit de voormalige Rode Duivel.
Claudio Reulens