'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

door
'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

Club Brugge dreigt Lynnt Audoor, een van hun grote talenten, kwijt te spelen aan concurrent Union SG. Hoewel Club Brugge zijn contract verlengde tot 2026 en gelooft in zijn toekomst in de A-kern, wil Lynnt Audoor vooral snel speelminuten maken. Union SG bood al aan, maar Club Brugge wees het bod af en vraagt een veelvoud. Toch lijkt een vertrek onafwendbaar, wat Club Brugge zorgen baart: ze vrezen dat Audoor, net als eerdere jongeren, zou kunnen uitblinken bij een rechtstreekse rivaal.

LEES OOK: Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Audoor wilde dit seizoen naar de A-kern

Lynnt Audoor koos er vorig seizoen voor om ervaring op te doen bij KV Kortrijk in 1A, in plaats van nog een jaar bij Club NXT in 1B te blijven. De nummer acht met goede voeten en een uitstekende mentaliteit tekende een huurovereenkomst van één seizoen om speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau.

Het doel van de uitleenbeurt was om het seizoen daarop een plaats in de A-kern van Club Brugge af te dwingen. “Het is natuurlijk de bedoeling om na dit seizoen volledig opgenomen te worden in de A-kern van Club Brugge,” zei Audoor vorig seizoen aan Krant van West-Vlaanderen.

Daarom werd er ook een huurovereenkomst zonder aankoopoptie afgesloten. Audoor toonde in de moeilijke eerste weken bij momenten zijn talent in het Guldensporenstadion, maar zijn uitleenbeurt werd geen groot succes.

De middenvelder kwam er zelden aan de bak. “Vreemd gezien zijn vaardige technische capaciteiten,” schreef Het Nieuwsblad. KV Kortrijk had vorig seizoen liefst vier coaches, er was veel concurrentie op het middenveld en er moest voortdurend geknokt worden tegen de degradatie.

Audoor blijft bij Club NXT

Lynnt Audoor keerde afgelopen zomer terug naar Club Brugge, waar zijn contract werd opengebroken tot 2026. Anderzijds was een promotie naar de A-kern niet aan de orde en liet Krant van West-Vlaanderen weten dat er een oplossing werd gezocht voor hem.

Die oplossing werd gevonden bij Club NXT, wat niet meteen volgens de plannen van Audoor was. “Als je van KV Kortrijk terugkeert, is het niet meteen het plan om weer aan te sluiten bij Club NXT,” gaf Audoor toe in Het Nieuwsblad.

Vanaf april wil hij een beslissing nemen over zijn toekomst en hij staat niet weigerachtig tegenover een vertrek bij Club Brugge.

“Mijn contract bij Club Brugge loopt nog door, maar we moeten samen bekijken wat we nog voor elkaar kunnen betekenen. Ik sluit niets uit en houd alles open. Mijn toekomst kan hier liggen, maar ook elders.”

Union wil Audoor, Club ligt dwars

Lynnt Audoor maakte een geslaagde comeback bij Club NXT en is vandaag één van de sterkhouders van de ploeg. Hij heeft de interesse gewekt van Union SG. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars reeds een bod uitgebracht op de middenvelder.

Dat bod werd resoluut afgewezen omdat het niet goed genoeg was. Club Brugge zou immers een veelvoud van dat geboden bedrag willen. Volgens Het Nieuwsblad gelooft Club Brugge dat Audoor in het tussenseizoen de definitieve stap naar de A-kern kan zetten.

Anderzijds is Audoor 21 jaar en wil hij snel speelkansen op het hoogste niveau, waarvoor hij bij Union SG meer mogelijkheden zou hebben. Bovendien wil Club Brugge vermijden dat Audoor doorbreekt bij Union SG, een handelswijze waar de Brusselaars een patent op lijken te hebben.

“Het is een nachtmerrie dat zo'n eigen talent dan hoge ogen gooit bij een rivaal,” aldus de krant. Union SG zal alvast niet op koopjes moeten rekenen, hoewel Audoor momenteel neigt naar een verhuis naar Union SG.

Audoor moet spelen in de eerste ploeg van Club

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

134
134
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

159
159
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

219
219
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

100
100
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

212
212
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

41
41
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

247
247
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

200
200
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

441
441
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

92
92
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

630
630
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1105
1105
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

406
406
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

319
319
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

335
335
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

443
443
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1009
1009
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws