'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

427 stemmen
'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

Club Brugge dreigt Lynnt Audoor, een van hun grote talenten, kwijt te spelen aan concurrent Union SG. Hoewel Club Brugge zijn contract verlengde tot 2026 en gelooft in zijn toekomst in de A-kern, wil Lynnt Audoor vooral snel speelminuten maken. Union SG bood al aan, maar Club Brugge wees het bod af en vraagt een veelvoud. Toch lijkt een vertrek onafwendbaar, wat Club Brugge zorgen baart: ze vrezen dat Audoor, net als eerdere jongeren, zou kunnen uitblinken bij een rechtstreekse rivaal.

LEES OOK: 'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Audoor wilde dit seizoen naar de A-kern

Lynnt Audoor koos er vorig seizoen voor om ervaring op te doen bij KV Kortrijk in 1A, in plaats van nog een jaar bij Club NXT in 1B te blijven. De nummer acht met goede voeten en een uitstekende mentaliteit tekende een huurovereenkomst van één seizoen om speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau.

Het doel van de uitleenbeurt was om het seizoen daarop een plaats in de A-kern van Club Brugge af te dwingen. “Het is natuurlijk de bedoeling om na dit seizoen volledig opgenomen te worden in de A-kern van Club Brugge,” zei Audoor vorig seizoen aan Krant van West-Vlaanderen.

Daarom werd er ook een huurovereenkomst zonder aankoopoptie afgesloten. Audoor toonde in de moeilijke eerste weken bij momenten zijn talent in het Guldensporenstadion, maar zijn uitleenbeurt werd geen groot succes.

De middenvelder kwam er zelden aan de bak. “Vreemd gezien zijn vaardige technische capaciteiten,” schreef Het Nieuwsblad. KV Kortrijk had vorig seizoen liefst vier coaches, er was veel concurrentie op het middenveld en er moest voortdurend geknokt worden tegen de degradatie.

Audoor blijft bij Club NXT

Lynnt Audoor keerde afgelopen zomer terug naar Club Brugge, waar zijn contract werd opengebroken tot 2026. Anderzijds was een promotie naar de A-kern niet aan de orde en liet Krant van West-Vlaanderen weten dat er een oplossing werd gezocht voor hem.

Die oplossing werd gevonden bij Club NXT, wat niet meteen volgens de plannen van Audoor was. “Als je van KV Kortrijk terugkeert, is het niet meteen het plan om weer aan te sluiten bij Club NXT,” gaf Audoor toe in Het Nieuwsblad.

Vanaf april wil hij een beslissing nemen over zijn toekomst en hij staat niet weigerachtig tegenover een vertrek bij Club Brugge.

“Mijn contract bij Club Brugge loopt nog door, maar we moeten samen bekijken wat we nog voor elkaar kunnen betekenen. Ik sluit niets uit en houd alles open. Mijn toekomst kan hier liggen, maar ook elders.”

Union wil Audoor, Club ligt dwars

Lynnt Audoor maakte een geslaagde comeback bij Club NXT en is vandaag één van de sterkhouders van de ploeg. Hij heeft de interesse gewekt van Union SG. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars reeds een bod uitgebracht op de middenvelder.

Dat bod werd resoluut afgewezen omdat het niet goed genoeg was. Club Brugge zou immers een veelvoud van dat geboden bedrag willen. Volgens Het Nieuwsblad gelooft Club Brugge dat Audoor in het tussenseizoen de definitieve stap naar de A-kern kan zetten.

Anderzijds is Audoor 21 jaar en wil hij snel speelkansen op het hoogste niveau, waarvoor hij bij Union SG meer mogelijkheden zou hebben. Bovendien wil Club Brugge vermijden dat Audoor doorbreekt bij Union SG, een handelswijze waar de Brusselaars een patent op lijken te hebben.

“Het is een nachtmerrie dat zo'n eigen talent dan hoge ogen gooit bij een rivaal,” aldus de krant. Union SG zal alvast niet op koopjes moeten rekenen, hoewel Audoor momenteel neigt naar een verhuis naar Union SG.

Audoor moet spelen in de eerste ploeg van Club

Meest recent

'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

14
14
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

56
56
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

63
63
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

171
171
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

208
208
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

19
19
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

822
822
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

32
32
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

34
34
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

82
82
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

340
340
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

128
128
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

139
139
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

65
65
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

103
103
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

61
61
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

59
59
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

238
238
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

144
144
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

122
122
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

40
40
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

303
303
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

194
194
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

65
65
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22

Meer sportnieuws