'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

427 stemmen
'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

Club Brugge dreigt Lynnt Audoor, een van hun grote talenten, kwijt te spelen aan concurrent Union SG. Hoewel Club Brugge zijn contract verlengde tot 2026 en gelooft in zijn toekomst in de A-kern, wil Lynnt Audoor vooral snel speelminuten maken. Union SG bood al aan, maar Club Brugge wees het bod af en vraagt een veelvoud. Toch lijkt een vertrek onafwendbaar, wat Club Brugge zorgen baart: ze vrezen dat Audoor, net als eerdere jongeren, zou kunnen uitblinken bij een rechtstreekse rivaal.

LEES OOK: Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

Audoor wilde dit seizoen naar de A-kern

Lynnt Audoor koos er vorig seizoen voor om ervaring op te doen bij KV Kortrijk in 1A, in plaats van nog een jaar bij Club NXT in 1B te blijven. De nummer acht met goede voeten en een uitstekende mentaliteit tekende een huurovereenkomst van één seizoen om speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau.

Het doel van de uitleenbeurt was om het seizoen daarop een plaats in de A-kern van Club Brugge af te dwingen. “Het is natuurlijk de bedoeling om na dit seizoen volledig opgenomen te worden in de A-kern van Club Brugge,” zei Audoor vorig seizoen aan Krant van West-Vlaanderen.

Daarom werd er ook een huurovereenkomst zonder aankoopoptie afgesloten. Audoor toonde in de moeilijke eerste weken bij momenten zijn talent in het Guldensporenstadion, maar zijn uitleenbeurt werd geen groot succes.

De middenvelder kwam er zelden aan de bak. “Vreemd gezien zijn vaardige technische capaciteiten,” schreef Het Nieuwsblad. KV Kortrijk had vorig seizoen liefst vier coaches, er was veel concurrentie op het middenveld en er moest voortdurend geknokt worden tegen de degradatie.

Audoor blijft bij Club NXT

Lynnt Audoor keerde afgelopen zomer terug naar Club Brugge, waar zijn contract werd opengebroken tot 2026. Anderzijds was een promotie naar de A-kern niet aan de orde en liet Krant van West-Vlaanderen weten dat er een oplossing werd gezocht voor hem.

Die oplossing werd gevonden bij Club NXT, wat niet meteen volgens de plannen van Audoor was. “Als je van KV Kortrijk terugkeert, is het niet meteen het plan om weer aan te sluiten bij Club NXT,” gaf Audoor toe in Het Nieuwsblad.

Vanaf april wil hij een beslissing nemen over zijn toekomst en hij staat niet weigerachtig tegenover een vertrek bij Club Brugge.

“Mijn contract bij Club Brugge loopt nog door, maar we moeten samen bekijken wat we nog voor elkaar kunnen betekenen. Ik sluit niets uit en houd alles open. Mijn toekomst kan hier liggen, maar ook elders.”

Union wil Audoor, Club ligt dwars

Lynnt Audoor maakte een geslaagde comeback bij Club NXT en is vandaag één van de sterkhouders van de ploeg. Hij heeft de interesse gewekt van Union SG. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars reeds een bod uitgebracht op de middenvelder.

Dat bod werd resoluut afgewezen omdat het niet goed genoeg was. Club Brugge zou immers een veelvoud van dat geboden bedrag willen. Volgens Het Nieuwsblad gelooft Club Brugge dat Audoor in het tussenseizoen de definitieve stap naar de A-kern kan zetten.

Anderzijds is Audoor 21 jaar en wil hij snel speelkansen op het hoogste niveau, waarvoor hij bij Union SG meer mogelijkheden zou hebben. Bovendien wil Club Brugge vermijden dat Audoor doorbreekt bij Union SG, een handelswijze waar de Brusselaars een patent op lijken te hebben.

“Het is een nachtmerrie dat zo'n eigen talent dan hoge ogen gooit bij een rivaal,” aldus de krant. Union SG zal alvast niet op koopjes moeten rekenen, hoewel Audoor momenteel neigt naar een verhuis naar Union SG.

Audoor moet spelen in de eerste ploeg van Club

Meest recent

WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

30
30
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

41
41
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

272
272
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

97
97
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

146
146
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

12
12
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

110
110
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

612
612
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

418
418
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

378
378
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

324
324
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

108
108
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

60
60
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

306
306
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

189
189
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93

Meer sportnieuws