'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

door
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

LEES OOK: Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

9
9
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

14
14
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

130
130
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

26
26
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

146
146
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

52
52
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

141
141
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

33
33
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

65
65
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

119
119
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

309
309
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

207
207
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

81
81
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

65
65
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

82
82
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

45
45
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

471
471
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

435
435
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

499
499
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

219
219
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

195
195
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

351
351

Meer sportnieuws