'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

door
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

JOUW MENING TELT:
Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

0
0
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

8
8
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

20
20
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

212
212
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

49
49
'Sportief directeur gecharmeerd: Napoli wil toeslaan bij Club'

Club Brugge KV beleefde tot dusver een redelijk rustige transferzomer, maar daar komt in de volgende ...

221
221
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

158
158
Antwerp baalt: bliksemvertrek Chery in kannen en kruiken

Antwerp FC heeft een teleurstellende week achter de rug. Vrijdag raakte bekend dat de Great Old ...

198
198
'Genk houdt tweede JPL-smaakmaker in transfervizier'

KRC Genk treedt komend seizoen opnieuw aan in Europa en kan dus nog wat versterking in de breedte ...

256
256
'Duivel zet zinnen op transfer: prijskaartje van 60 miljoen'

Na hun eerste WK-kwalificatiewedstrijden genieten de meeste Rode Duivels momenteel van een ...

131
131
'Eerste miljoenenbod binnen: Club legt prijs De Cuyper vast'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal kwijtspelen, staat zo ...

856
856
'Coosemans hakt knoop door over Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht blijft de markt afspeuren naar potentiële versterkingen. In de voorbije dagen ...

868
868
Eerste aankoop nieuwe coach: Spurs tellen miljoenen neer

Tottenham Hotspur heeft zijn nieuwe coach voor volgend seizoen beet. Zo werd de Deen Thomas Frank ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Simic, Club wil JPL-sensatie'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

611
611
‘Ivan Leko klopt meteen ferm op tafel bij KAA Gent’

Ivan Leko liet Standard Luik achter zich voor een nieuw avontuur bij KAA Gent. De Kroatische ...

663
663
‘Complete leegloop Antwerp: jackpot zes sterkhouders’

Royal Antwerp FC zal komend seizoen weer niet in Europa te zien zijn. In de barragematch tegen ...

488
488
Toptransfer of Union SG? ‘Toekomst Pocognoli bekend’

Sebastien Pocognoli startte stroef bij Union SG, maar op het einde van de rit werd hij op een ...

175
175
Kompany voelt mes op de keel bij Bayern München

Het WK voor Clubs is vannacht afgetrapt en ook het Bayern München van Vincent Kompany doet mee. ...

234
234
Alarm bij Rode Duivels: WK-probleem duikt nu al op

De Rode Duivels zijn nog lang niet geplaatst voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Canada en ...

206
206
Onheil boven Astridpark: ontspoort Lukaku-transfer?

Het rommelt weer ferm achter de schermen bij RSC Anderlecht. Na een wisselvallig besloot het bestuur ...

962
962
Niet Engeland, maar Ellie Collins is dé ster van het EK U21

Het WK voor clubs is afgelopen nacht begonnen, maar het EK U21 is ook bezig. België doet er ...

38
38
Renard in overleg: transfer of laatste kans voor trio?

RSC Anderlecht staat voor een vurige mercato. Sportief directeur Olivier Renard moet een aantal ...

783
783
Geheim van AA Gent eindelijk onthuld: tragisch lot oude held

AA Gent beleefde een seizoen vol turbulentie. De Buffalo's haalden dan wel knap de Champions' ...

245
245
Persoonlijke onthulling Ortwin De Wolf: Instagram ontploft

Voor Ortwin De Wolf werd het een geslaagd eerste seizoen bij KV Mechelen. Rood-Geel kende dan wel ...

214
214
City heeft opvolger voor KDB: “Maar ik ben geen De Bruyne”

Kevin De Bruyne nam afscheid van Manchester City en tekende voor Napoli. De Engelsen haalden ...

143
143

Meer sportnieuws