'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

2009
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

LEES OOK: Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

3
3
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

25
25
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

41
41
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

80
80
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

6
6
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

14
14
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

35
35
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

49
49
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

39
39
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

32
32
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

296
296
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

73
73
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

31
31
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

193
193
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

51
51
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

114
114
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

52
52
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

43
43
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

236
236
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

70
70
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

22
22
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

213
213
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

124
124

Meer sportnieuws