'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

2009
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

9
9
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

22
22
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

18
18
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

33
33
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

12
12
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

18
18
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

28
28
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

71
71
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

66
66
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

74
74
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

110
110
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

399
399
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

321
321
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

364
364
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

419
419
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

518
518
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

411
411
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

121
121
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

45
45
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

142
142
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

179
179
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

102
102

Meer sportnieuws