'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

2009
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

LEES OOK: Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

45
45
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

7
7
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

26
26
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

65
65
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

61
61
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

151
151
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

187
187
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

262
262
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

409
409
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

103
103
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1016
1016
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

86
86
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

423
423
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

335
335
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

381
381
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

361
361
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

133
133
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

27
27
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

43
43
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

82
82
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

140
140
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

179
179
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

122
122

Meer sportnieuws