'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

2009
'Club Brugge slaat toe met razende doelpuntenmachine'

Club Brugge bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Ferran Jutglà en heeft zijn zinnen gezet op Moussa Sylla, de Malinese goalgetter van Schalke 04. Sylla, die dit seizoen 16 keer raak trof in 24 wedstrijden, wordt geroemd om zijn torinstinct en fysieke kracht. Vergeleken met legende Roy Makaay lijkt Sylla klaar voor een nieuwe stap. Hoewel hij nog onder contract ligt tot 2028, lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. Club Brugge positioneert zich om snel toe te slaan en de razende doelpuntenmachine binnen te halen.

LEES OOK: Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Club Brugge speurt naar nieuwe spits in aanloop naar mogelijk vertrek van Jutglà

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutglà en tast momenteel voorzichtig de markt af op zoek naar een nieuwe nummer negen, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

De huidige Belgische landskampioen heeft zijn oog laten vallen op Moussa Sylla, een 25-jarige Malinees die pas vorige zomer voor 2,5 miljoen euro van de Franse tweedeklasser Pau FC naar Schalke 04 verhuisde. Daarmee werd hij de duurste speler in de geschiedenis van de Franse club.

Bij Schalke kende hij een bliksemstart met 16 doelpunten in 24 wedstrijden. Prestaties die uiteraard niet onopgemerkt bleven, want ook clubs als Bayer Leverkusen, West Ham, Bournemouth, Real Betis en Antwerp FC hebben Sylla op de radar.

In maart werden zelfs Liverpool en Manchester United genoemd, al lijkt zo’n toptransfer eerder onwaarschijnlijk.

Moussa Sylla: de nieuwe “Phantom”?

Youri Mulder, directeur voetbalzaken bij Schalke 04, vergeleek Moussa Sylla met Roy Makaay, de legendarische Nederlandse spits van Die Königsblauen. Sylla staat bekend om zijn torinstinct, gecombineerd met fysieke kracht en technische behendigheid.

"Moussa heeft een neus voor doelpunten. Dat kun je niet aanleren of trainen. Hij doet me denken aan Makaay: vaak onzichtbaar tijdens de wedstrijd, maar dan plots genadeloos toeslaan."

Makaay werd daarom ook wel de 'Phantom' genoemd. Statistisch gezien had hij minder dan vier schoten nodig om te scoren. Sylla is daar nog niet, maar hij betrekt zich goed in het spel, blijft rustig en speelt slim.

Marc Wilmots, voormalig directeur voetbalzaken bij Schalke, omschreef Sylla als een spits die explosief kan versnellen, veel diepgang heeft en bijzonder lastig te verdedigen is. Sylla is niet alleen de topschutter van Schalke, maar wordt ook beschouwd als een van de beste spelers van de ploeg.

Toekomst van Sylla in beweging

Rafaela Pimenta behartigde tot voor kort de belangen van Moussa Sylla en zette zich volop in om zijn toekomst veilig te stellen. De ‘superagent’ gebruikte haar uitgebreide netwerk om een sensationele transfer te realiseren.

Ze bood Sylla actief aan bij tal van clubs en liet geen enkele mogelijkheid onbenut om haar cliënt verder te helpen. In april besloot Sylla echter om in zee te gaan met het Parijse makelaarskantoor Horizon, wat wordt gezien als een duidelijk signaal dat een zomertransfer in de maak is.

Hoewel Sylla nog tot 2028 onder contract ligt in Gelsenkirchen, meldt Der Westen dat een vertrek deze zomer zo goed als zeker is. “De 25-jarige is simpelweg te goed voor de 2. Bundesliga én voor Schalke.”

De club is afhankelijk van de inkomsten uit een eventuele transfer om een kwaliteitsvolle kern samen te stellen met het oog op promotie naar de Bundesliga volgend seizoen.

Vorige winter was er al veel interesse in Sylla, maar toen weigerde Schalke te verkopen en vroeg het minstens 6 miljoen euro. “Schalke wil enkel praten als er waanzinnige aanbiedingen komen”, aldus Florian Plettenberg, journalist bij Sky Sports.

Club Brugge moet Sylla halen

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

16
16
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

5
5
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

63
63
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

29
29
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

129
129
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

128
128
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

38
38
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

52
52
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

72
72
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

198
198
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

128
128
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

78
78
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1127
1127
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

170
170
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

78
78
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

26
26
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

113
113
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

318
318
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

137
137
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

140
140
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

138
138
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

83
83
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws