Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

987 stemmen
Mulder gaat los op Nederlandse TV:

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar wat mag er van België verwacht worden? Analist Jan Mulder vindt dat er van het allerhoogste gedroomd mag worden en dat door één man.

De oud-aanvaller van RSC Anderlecht en Ajax was tijdens het WK 2014 nog de grote openbaring als analist bij de VRT. In de jaren daarop zou hij steeds vaker op de Vlaamse televisie verschijnen. Het leverde hem zelfs een lucratieve overstap naar de commerciële zenders van DPG Media op.

Maar uiteindelijk werd de sympathieke Nederlander daar bedankt. Volgens hem 'een keuze voor de jeugd'. De inmiddels 81-jarige middenvelder bleef evenwel columns schrijven en schoof in eigen land wel nog regelmatig aan bij de analisten-tafels. Dat was ook zaterdagavond het geval.

LEES OOK: "Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Kampioenenmaker Doku

Bij de openbare omroep 'NOS' werd Mulder immers opgetrommeld om de WK-match tussen Brazilië en Marokko van zijn typische analyse te voorzien. In aanloop naar die wedstrijd kwam echter ook zijn recente column voor 'HUMO' ter sprake. Daarin bejubelt hij de grote Belgische smaakmaker Jérémy Doku.

En op de Nederlandse televisie zette Mulder zijn lofzang gewoon verder. "Heb je Doku de laatste tijd gezien? Hij is onnavolgbaar die jongen. Hij is in staat om een land wereldkampioen te maken. Dat kan één iemand doen. Net zoals Maradona dat deed, kan Doku dat voor België doen", klinkt het lyrisch.

Nederlandse jaloezie

De Duivels hebben volgens Mulder dus een onwaarschijnlijk wapen. Eentje waar verschillende landen op jaloers kunnen zijn. Ook Nederland. Dat staat defensief wel behoorlijk sterk en heeft in principe een goed middenveld, maar voorin lopen te weinig jongens die het verschil kunnen maken op constante basis. "Zo'n speler heeft Nederland net niet", aldus Mulder.

Gelooft u dat België wereldkampioen kan worden?

Meest recent

Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

31
31
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

93
93
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

10
10
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

73
73
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

86
86
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

72
72
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

58
58
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

237
237
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

304
304
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

157
157
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

622
622
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

549
549
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

106
106
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

88
88
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

158
158
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

191
191
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

78
78
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

124
124
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

395
395
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

373
373

Meer sportnieuws