Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

898
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal naar voren geschoven als favoriet in de groep, en dat ze minstens de kwartfinales moeten halen, maar de nieuwste cijfers zijn een pak minder geruststellend.

Eerste waarschuwing komt meteen binnen

Op 4 juni kwam Opta Analyst met zijn eerste groepsprognose. Het databedrijf liet duizenden toernooisimulaties lopen op basis van zijn statistische modellen. Daarin haalde België in 89,6 procent van de gevallen de volgende ronde en won het de groep in 51,9 procent van de simulaties. Dat zijn sterke cijfers die tonen dat België de favoriet is in groep G. Maar de cijfers tonen ook aan dat de Rode Duivels niet onaantastbaar zijn.

Duivels hebben plots geen enkel excuus meer

Want bij de analisten is de boodschap bijzonder duidelijk. Peter Vandenbempt noemde de tegenstanders in Sporza Daily bijzonder zwak. Over Iran klonk het zelfs: “Haal het telraam er maar bij.” Egypte vond hij na twee wedstrijden op de Afrika Cup “schabouwelijk”. Volgens Vandenbempt verdedigen de Egyptenaren tegen betere ploegen massaal en spelen ze “precies als in de jaren 70”. Zijn conclusie was dan ook hard: België heeft eigenlijk geen keuze. “Je moet gewoon eerste worden in die groep, zo eenvoudig is het”, stelde Vandenbempt. De kwartfinale moet volgens hem ook haalbaar zijn. “In principe moeten ze wel kwartfinale kunnen spelen.”

Ook Marc Degryse legt de lat hoog. In Het Laatste Nieuws wees hij vooral op de gunstige omstandigheden voor de Rode Duivels. De groep is haalbaar, de reistijden vallen mee en het klimaat is minder zwaar dan in andere speelsteden. “Je hebt geen excuses”, klonk het. Degryse ziet de groepsfase vooral als een opwarmronde. Zijn ambitie is duidelijk: kwartfinale. Al vindt hij zelfs dat er met deze ploeg nog meer mogelijk is. “Als je die namen voorin ziet: Doku, De Bruyne, Lukaku… Veel landen willen daar liever niet tegen uitkomen.”

Nieuwste cijfers slaan stevig tegen

De publieke verwachting ligt enorm hoog, maar de cijfers zijn dat minder. In de Opta-update van 14 juni krijgt België 51,74 procent kans op groepswinst. De kans om de laatste 32 te halen ligt op 89,61 procent. Maar daarna zakt het snel. De laatste 16: 54,58 procent. De kwartfinale: 28,58 procent. De halve finale: 12,56 procent. De finale: 5,74 procent. Wereldkampioen worden: 2,47 procent. Analisten praten over de kwartfinale als een logische ambitie, maar Opta Analyst geeft België nog geen één kans op drie om daar effectief te geraken.

The Athletic noemde groep G ronduit “zwak”. Marca sprak van een “rooskleurige loting” en verwacht België “rechttoe rechtaan naar de volgende ronde”. Sport Bild ging nog verder: België is “verplicht om eerste te worden”. Maar zodra het over de knock-outfase gaat, worden de uitspraken voorzichtiger. Sports Illustrated ziet België bij groepswinst richting kwartfinale gaan. DAZN verwacht dat de Rode Duivels hun groep vlot winnen, maar remt de ambities af: de derde plaats van 2018 evenaren lijkt “veel gevraagd”.

Klein lichtpuntje, maar geen reden tot feest

Toch is er ook goed nieuws. De kans dat België wereldkampioen wordt, stijgt de laatste dagen licht. Op 13 juni stond die bij Opta op 2,26 procent. Een dag later is dat 2,47 procent. Ook tegenover de eerste prognose van 4 juni, toen België op 2,4 procent stond, is er een kleine stijging. Alleen moet dat natuurlijk niet groter worden gemaakt dan het is. België is géén favoriet op dit EK. In de eerste Opta-prediction stonden de Rode Duivels pas op de tiende beste kans om het WK te winnen. Opvallend: zelfs Nederland en Noorwegen worden hoger ingeschat.

In de WK-gids van L’Équipe krijgt België amper twee sterren op vijf. Daarmee staat het in dezelfde categorie als landen als Ivoorkust, Zweden, de Verenigde Staten en Uruguay. Nederland, Oostenrijk, Colombia, Senegal en Noorwegen worden hoger ingeschat. Bij RMC Sport wordt België ook niet meer bij de favorieten gezet.

Hoe ver geraken de Rode Duivels op het WK?

Meest recent

'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

9
9
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

15
15
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

45
45
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

138
138
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

91
91
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

411
411
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

104
104
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

56
56
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

34
34
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

96
96
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

59
59
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

86
86
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

191
191
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

282
282
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

475
475
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

303
303
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

176
176
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

91
91
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

117
117
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

425
425
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

307
307
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

375
375
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

255
255
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

188
188

Meer sportnieuws