'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

979
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op gang komt ná het WK. Dat blijkt Club Brugge allerminst het geval. Nu één en ander begint te bewegen rond Christos Tzolis, komt ook het dossier van Joel Ordoñez onder stoom.

Toen Club Brugge in de zomer van 2022 bijna vier miljoen euro neerlegde om Ordoñez over te nemen van Idependiente del Valle, werden heel wat bedenkelijke blikken getrokken. De op dat moment 18-jarige verdediger had nauwelijks ervaring bij de grote jongens. Helemaal geen ervaring in het Europese voetbal zelfs. Dan is 4 miljoen euro toch een aanzienlijk bedrag.

LEES OOK: Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

Klaar voor de stap

Bovendien sloot Ordoñez niet eens aan bij de Brugse hoofdmacht. De Ecuadoraan moest eerst nog wat rijpen bij Club Nxt. Maar uiteindelijk had de sportieve leiding van Blauw-Zwart het toch bij het rechte einde. Eenmaal Ordoñez zijn plaats kreeg in de basisploeg, groeide hij aan de zijde van Brandon Mechele uit tot één van de absolute steunpilaren.

In de Champions League hield Ordoñez, inmiddels ook een vaste waarde bij de Ecuadoraanse nationale ploeg, zich staande tegen Europese topspitsen. Dat lokte uiteraard de interesse van clubs uit de topcompetities. Club weigerde meermaals aanbiedingen die opliepen tot ver boven de 30 miljoen euro. Maar nu is het moment om een nieuwe stap te zetten toch echt wel aangebroken. 

Liverpool en Tottenham

Tijdens de voorbije weken en maanden werd hij gelinkt aan tal van (top)ploegen. Bij CaughtOffside beweert men nu dat twee van die clubs ook in actie zijn geschoten. Eén daarvan is Tottenham Hotspur. De Londense club drukt door voor Jean-Paul van Hecke, maar de onderhandelingen met Brighton over de Nederlander slepen aan. Vandaar dat ook andere pistes geactiveerd worden. Met Ordoñez als voornaamste kandidaat.

Daarnaast zou ook Liverpool FC opnieuw in de dans zijn gesprongen. De Reds volgen de WK-ganger al geruime tijd, maar hadden ze de laatste tijd wat teruggetrokken in het dossier. Nu Ibrahima Konaté echter transfervrij op weg is naar Real Madrid en Virgil van Dijk een jaartje ouder wordt, zou Liverpool de piste opnieuw geactiveerd hebben. De verwachting is dat snel een officieel bod vanuit Anfield zal volgen.

Belgische recordsom

Dat bod zal in ieder geval aanzienlijk moeten zijn. Dat Club Brugge mikte op een nationale recordsom voor zijn defensieve sterkhouder, is al een tijdje bekend. Het genoemde medium beweert nu dat Blauw-Zwart vrede zal nemen met een bedrag van om en bij de 45 miljoen euro. In de Belgische kampioen zit ook in een positie waarin het zo'n eisen kan stellen. Ordoñez heeft nog een langlopend contract en kan zijn waarde op het WK verder opkrikken. Bovendien zullen Spurs en Liverpool niet te lang mogen aarzelen gezien er nog meer kapers op de kust liggen. Zo zouden ook Chelsea FC, Juventus en Newcastle United de situatie van dichtbij monitoren.

Wie verwacht u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

67
67
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

45
45
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

99
99
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

46
46
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

168
168
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

267
267
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

652
652
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

243
243
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

78
78
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

73
73
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

304
304
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

523
523
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

359
359
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

326
326
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

838
838
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

742
742
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws