KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. Toch moet het niveau nog danig de hoogte in bij de Limburgers. Wat had Matte Smets te melden na de overwinning in eigen huis tegen Standard?
LEES OOK: Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water
Bibout in de ploeg?"We hadden veel controle over de match. Na die 1-0 en de rode kaart lukte het ons niet om de match dood te maken, maar werd het wel 1-1. Gelukkig konden we nadien nog de 2-1 scoren via Aaron Bibout", opende de verdediger van de Limburgers.
Rafiu Durosinmi en Aaron Bibout zijn twee steengoede spitsen. Zullen zij weldra samen in de ploeg staan? "Ik denk wel dat dit realistisch is. We hebben twee heel goede spitsen die beiden basismateriaal zijn. Het is zeer goed dat we zo twee spitsen hebben. Als je zeventig minuten tegen Durosinmi moet spelen en dan komt Bibout er nog eens in, dat is niet fijn voor de tegenstander", aldus Smets.
Genk weldra met twee spitsen?
Jacky Mathijssen zou het alvast doen. "Ik zou het wel een keer proberen. Waarom niet? Genk kan ook een 3-5-2 spelen. Genk heeft een heel flexibele kern en het is logisch dat je je als trainer niet aan een vast stramien houdt, dat maakt je ook onvoorspelbaarder voor een tegenstander."
Komend weekend is Daan Heymans alvast geschorst. Gaat Jess Thorup het met de twee spitsen proberen?
Claudio Reulens