Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning te zien? In de eerste helft wist Curaçao de wereld even te verbazen, maar het mocht uiteindelijk niet baten.
LEES OOK: Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK
Vier goals in de eerste helftDuitsland begon scherp aan de partij en drukte Curaçao meteen met de rug tegen eigen doel. Na enkele minuten was het Felix Nmecha die na een goede aanval de 1-0 in doel draaide. Dick Advocaat baalde.
Hij zag zijn ploeg echter weer in de match komen. Livano Comenencia zorgde halverwege de eerste helft voor WK-geschiedenis door de 1-1 te scoren. Curaçao door het dolle heen. Duitsland wist niet wat hen overkwam.
Vlotte zege voor Duitsland
Voor de rest wisten ze nog orde op zaken te zetten. Nico Schlotterbeck kopte na een hoekschop de 2-1 in doel en op slag van rust kreeg Duitsland een strafschop. Kai Havertz benutte de elfmeter en zo stond het 3-1.
Wat kregen we nog te zien in de tweede helft? Een snelle goal. Joshua Kimmich bediende Jamal Musiala en die schoof de 4-1 in doel. Zo moesten de troepen van Advocaat toch stilaan gaan opletten voor een pandoering. Duitsland bleef doorgaan.
Nathaniel Brown maakte de 5-1 en Deniz Undav scoorde de 6-1. Het ging dus van kwaad naar erger voor Curaçao. Uiteindelijk werd het nog 7-1 via Havertz.
Scoreverloop:
- 1-0 (06') Felix Nmecha
- 1-1 (21') Livano Comenencia
- 2-1 (38') Nico Schlotterbeck
- 3-1 (45') Kai Havertz (pen.)
- 4-1 (47') Jamal Musiala
- 5-1 (68') Nathaniel Brown
- 6-1 (77') Deniz Undav
- 7-1 (88') Kai Havertz
Claudio Reulens