Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

103 stemmen
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ook reëel dat dit experiment een vervolg zal krijgen op het komende WK. Al kan de exacte invulling van die defensie nog voor heel wat discussie zorgen.

"In maart hebben we dit systeem ook al op training uitgeprobeerd. Eigenlijk wilden we het toen al tegen de VS gebruiken, maar die wedstrijd vroeg uiteindelijk om een andere aanpassing." De reactie van Youri Tielemans vlak na de oefenzege in Kroatië verklaarde veel. De 'tactische vondst' van Garcia kwam niet uit de lucht gevallen.

LEES OOK: Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Extra optie voor WK

Toch was het enkele uren even schrikken toen Amadou Onana plots werd aangekondigd als centrale verdediger naast Nathan Ngoy en Arthur Theate. Maar die ingreep pakte dus goed uit. België oogde defensief stabiel en gaf weinig kansen weg, al had het behoorlijk trage spel van de Kroaten daar natuurlijk ook mee te maken.

In ieder geval biedt deze variant de nodige perspectieven voor het WK. Zeker tegen de toplanden in de latere fase van het toernooi kan die extra defensieve zekerheid goed van pas komen. Bovendien maakte Onana een goede beurt in zijn ongewone rol als verdediger. Garcia zwaaide achteraf openlijk met lof naar de middenvelder.

Risicopatiënt Onana

Maar Onana was er daags nadien zelf als de kippen bij om te benadrukken dat hij nog veel werk heeft op puur defensief vlak. En er zijn nog bepaalde mankementen. "Het blijft wel een risicopatiënt, want als hij een keertje te laat komt, zal er ongetwijfeld een kaart volgen", stelt bijvoorbeeld Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Ook voormalig Red Flame Justien Odeurs heeft haar bedenkingen bij Onana in een rol als pure verdediger. "Bij Onana als centrale verdediger heb ik wel nog mijn twijfels. Ik vind hem net iets te traag aan de bal om hem als laatste man volledig te vertrouwen", stelt Odeurs in haar analyse bij Het Belang van Limburg.

Kansen voor Mechele?

Gelukkig heeft Garcia nog enkele alternatieven om deze rol in te vullen. Brandon Mechele bijvoorbeeld. De sterkhouder van Club Brugge stelde in zijn laatste interlands allerminst teleur, maar moest ook dinsdag weer vrede nemen met een invallersrol. En als Zeno Debast tijdig fit raakt, lijken speelminuten op het WK veraf. Maar de driemansdefensie kan voor hem een levenslijn worden. "Op die positie zou ik eerder voor Mechele kiezen. Dat is de betrouwbaarheid zelve. In Onana zie ik nog altijd meer een middenvelder of een invaller om de luchtmacht te versterken in de slotfase", besluit Odeurs.

Mechele verdient meer minuten bij de Duivels ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

53
53
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

33
33
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

102
102
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

299
299
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

420
420
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

604
604
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

359
359
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

159
159
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

66
66
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

281
281
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

456
456
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

467
467
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

170
170
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

457
457
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

509
509
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws