Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

door
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De Ketelaere nu middenin: in Italië wordt hij ineens weggezet als “hysterisch”, de jongen die veel te ver gaat. Analisten en fans vliegen elkaar in de haren over die ene uitbarsting: is dit eindelijk het gif waar iedereen om vroeg, of het begin van een ontsporing die zijn hele imago onderuit haalt?

LEES OOK: 'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

De jas die Italië helemaal op stelten zet

Een jas die naar de grond vliegt langs de zijlijn in Verona. Het lijkt een detail, maar in Bergamo is er een kleine bom ontploft rond Charles De Ketelaere. De jongen die jarenlang werd neergezet als te braaf, te stil, krijgt nu in Italië het etiket “hysterisch” opgeplakt omdat hij zijn woede niet meer inhoudt. Plots is niet alleen Atalanta in crisis, maar ook het imago van de Belgische aanvaller.

Wie de beelden zag van Hellas Verona–Atalanta, weet hoe geladen dat moment was. Atalanta zakte weg tegen de rode lantaarn, Verona pakte zijn eerste competitiezege, en na een zevental kansen zonder echte dreiging verscheen het bord: De Ketelaere out. Hij slofte niet onverschillig naar de kant, hij ontplofte. De tv-camera bleef op hem hangen. Hij kreeg een jas en duwde die weg, rukte hem uit de handen van de masseur en belandde op de grond. Een paar seconden later zit hij op de bank, nog altijd zichtbaar over zijn toeren. Iedereen zag de frustratie.

De Ketelaere kreeg 4,5 op 10 van Corriere di Bergamo niet alleen omdat hij onder zijn niveau speelde, maar ook “vanwege zijn reacties bij de wissel”. Het verhaal van de jas wordt tot in detail herkauwd: hoe hij de jas van masseur Ginami eerst wegduwt, vervolgens ruw uit diens handen neemt en op de grond smijt. De krant vindt dat “een half punt minder waard”, puur uit respect voor het stafpersoneel. Nog harder is de commentaar: “Da non credere: De Ketelaere isterico”, ‘Niet te geloven: De Ketelaere hysterisch”. Voor een speler die tot voor kort bekend stond als “rustig, introvert en zacht” is dat een frontale botsing met zijn oude imago.

Van brave golden boy naar ‘isterico’ probleemgeval

Een jaar geleden werd CDK in Italië nog geanalyseerd als een prototype van de zachte jongen. Bij Milan was hij de verlegen Belg die niet durfde op te eisen, die verdwijnende wedstrijden speelde en in de krantenkoppen opdook als symbool van een mislukte transfer. Hij werd lange tijd verweten dat hij te braaf was. Fabio Capello noemde hem toen “verlegen”, iemand die op een lager tempo speelde en mentaal zoek was.

Italiaanse media maakten hem symbool van de meest teleurstellende transfer van de zomer, zijn lichaamstaal werd bijna een op zichzelf staand dossier. De stille golden boy van Club Brugge leek in San Siro te verdrinken onder de druk. In Bergamo werd hij net geprezen omdat hij weer glimlachte, omdat hij zich “fysiek en mentaal had teruggevonden”, omdat hij bij Atalanta alles had wat hij zocht: vertrouwen, duidelijkheid, een rol op zijn maat.

En toch kom je in Verona uit bij die ene jas op de grond. Om te begrijpen waarom, moet je breder kijken dan één woede-uitbarsting.

Tussen broodnodig gif en gevaarlijke ontsporing

Atalanta leeft dit seizoen met een dubbel gezicht. In Europa is het een ploeg met flair. In de Serie A is het verhaal heel wat minder romantisch. Tegen Verona gaat Atalanta onderuit met 3-1 tegen een ploeg die tot dan toe nog geen enkele competitiewedstrijd had gewonnen. De Ketelaere is één van de weinigen die nog voor gevaar zorgt, maar net hij wordt na zo’n zeventig minuten naar de kant gehaald. De frustratie die al die tijd onder de oppervlakte borrelde, vindt ineens een jas om op af te reageren.

Coach Raffaele Palladino koos er opvallend genoeg voor om na de match niet rechtstreeks op De Ketelaere in te hakken. In de Italiaanse commentaren wordt die keuze gelezen als een signaal dat dit vooral intern moet worden opgelost. De vraag is hoe je dan naar het “jas-incident” moet kijken. Is dit de Charles De Ketelaere waar België al jaren om smeekt — iemand met meer gif, meer boosheid, meer eigen wil — of zie je de eerste barsten in het verhaal dat in Bergamo juist zo mooi leek?

Want dat hij veranderd is, mag duidelijk zijn. Een speler die een jaar geleden nog als te soft werd weggezet, durfde dit seizoen al eens publiek uithalen naar een scheidsrechter na een omstreden penalty. En nu komt daar dus de eerste échte clash met zijn eigen imago bovenop: van stille golden boy naar speler die zich niet meer alles laat welgevallen.

Als dit een eenmalige ontploffing is, die intern wordt uitgesproken, kan het zelfs werken als opluchting: het moment waarop hij zichzelf toestaat om meer te eisen — van zijn ploeg, van zijn coach, van zichzelf. Als het een patroon wordt, met nog meer jassen, discussies en “isterico”-koppen, riskeert hij dat zijn verhaal opnieuw in de richting kantelt.

Wat vind jij van de “hysterische” uitbarsting van De Ketelaere?

Meest recent

'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

12
12
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) transferdossiers op tafel'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

47
47
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

102
102
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

232
232
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

54
54
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

132
132
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

29
29
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

102
102
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

202
202
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

181
181
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

74
74
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

148
148
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

66
66
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

110
110
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

308
308
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

263
263
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

529
529
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

417
417
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1401
1401
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

729
729
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

258
258
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189

Meer sportnieuws