Tumult bij Club: Onyedika dropt bom in kleedkamer

door
Tumult bij Club: Onyedika dropt bom in kleedkamer

Raphael Onyedika bleef uiteindelijk bij Club Brugge en dat legt een bom onder de hiërarchie. Aleksandar Stankovic speelt zich als ‘nieuwe Jashari’ in de basis en vormt met de Nigeriaan en Hans Vanaken de vaste driehoek. Goed voor stabiliteit, slecht nieuws voor Ludovit Reis en Lynnt Audoor: hun hun minuten dreigen te verdampen. Hoe hard is de klap in de kleedkamer — en wie betaalt straks de prijs?

LEES OOK: 'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

De lont is aangestoken: beleid vs. deadline

Het is begin september en Raphael Onyedika stond op het verlanglijstje van Eintracht Frankfurt. De Duitsers polsten, meer niet. Er kwam geen bod. Ook Galatasaray alweer interesse, maar eveneens niet concreet.

Na de Champions League-loting had Club Brugge duidelijk gemaakt dat het liefst met de huidige kern aan het kampioenenbal begon. Geen gezaag en geen deadline-paniek. Op papier is dat helder beleid, maar op het veld is dat een gok.

Het bestuur had namelijk al geanticipeerd op een vertrek van Onyedika. Aleksandar Stankovic en Ludovit Reis werden gehaald, het contract van Lynnt Audoor is verlengd. Dat kan slim zijn—diepte in de kern, concurrentie op training, maar dat kan ook wrijven in de kleedkamer: gemaakte beloften die kantelen in plan B’s en plan C’s.

Rook bij Reis: 6 miljoen smeult op de bank

Neem Ludovit Reis. Zes miljoen euro, de man die het middenveld een versnelling hoger moest zetten. Club wilde Reis écht. Hij stond al sinds 2019 op de radar, Director of Football Dévy Rigaux trok de portefeuille verder open dan het eerste bod, precies omdat men geloofde in zijn profiel. Intern bestempeld als “performance player”: gehaald voor de lange termijn, maar ook voor meteen.

In de voorbereiding was hij zelfs topschutter, het gespreksonderwerp voor een nieuwe driehoek met Stankovic en Vanaken. Tot dusver is het omgekeerd. Te veel balverlies, te traag in de uitvoering, het spel eerder ophouden dan versnellen.

De vraag is sportief: is Reis miscast, of gewoon niet in vorm? Ruud Vormer pleit voor geduld en herinnert aan de aarzelende start van Jashari vorig jaar. Fair punt. Alleen tikt de klok sneller als je zes miljoen kost en de Champions League roept. Wie zo werd binnengehaald, wordt meteen afgerekend.

Schokgolf Stankovic: as op slot

Zet er Aleksandar Stankovic naast en je krijgt het spiegelbeeld. Hein Vanhaezebrouck zei het droog: een verdeler, sneller klaar dan Reis. Op Ibrox deed hij het zonder franje. In de return—Rangers 6-0—klopten de cijfers en het gevoel: 93% geslaagde passes, duels gewonnen, balrecuperaties, en bovenal dat ritme in één à twee tijden.

Aannemen, spelen. Tak-tak. Geen show, wel vat op het tempo. Sinds AA Gent luidt het dat hij doet denken aan Jashari. Niet door te infiltreren, maar door de opbouw te dragen en eenvoud te bewaken.

Het gevolg is duidelijk: het middenveld met Onyedika als stofzuiger, Vanaken als dirigent tussen de lijnen en Stankovic als metronoom oogt logisch. Reis staat op achtervolgen. Hij is niet afgeschreven, maar wordt wel stevig uitgedaagd.

Naschok bij Audoor: verlengd, maar stilgezet

En dan Lynnt Audoor. Het dossier dat Club zelf in de fik zette en zelf bluste. Vorig seizoen uitgeleend aan KV Kortrijk in een seizoen van trainerscarrousels en degradatiestress: weinig ervaring opgedaan, wel veel frustratie. Teruggekeerd naar Brugge, contract opengebroken, en toch geen plaats in de A-kern. Club NXT dus, terwijl hij 21 werd.

Union SG bood deze zomer op hem, Club weigerde. Niet omdat ze hem wilden inzetten, maar omdat de aanbieding veel te laag was. En plots: invalbeurten in Supercup en toppers, en—belangrijker—een contract tot 2029. Goed nieuws, maar ook: verantwoordelijkheid. Wie verlengt, moet spelen. Niet als alibi-invaller, wel minstens als volwaardig lid van de rotatie.

Welk middenveld moet Club Brugge laten starten?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

71
71
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

147
147
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

304
304
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

263
263
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws