'Vervanger voor Vermant: Club Brugge transfermarkt op?'

1116 stemmen
'Vervanger voor Vermant: Club Brugge transfermarkt op?'

Slecht nieuws voor Club Brugge, dat het de komende weken even zonder Romeo Vermant moet stellen. Hier en daar wordt dan ook geopperd dat Blauw-Zwart in allerijl op zoek moet naar extra versterking voorin. Of het Brugse bestuur diezelfde mening is toegedaan valt echter toch sterk te betwijfelen.

Zelf dacht hij dat de schade wel zou meevallen, maar nadat hij donderdag in Glasgow halfweg de strijd moest staken blijkt Vermant nu toch eventjes aan de kant te staan met een spierblessure aan de dij. Een mokerslag voor de 21-jarige spits, die pas na de interlandbreak begin september weer inzetbaar zal zijn. Of hij op Rudi Garcia zijn radar stond is niet bekend, maar Vermant wordt bij de Rode Duivels dus al zeker niet de stand-in voor Romelu Lukaku.

LEES OOK: "Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Vermant valt uit

Nicky Hayen moet eveneens aan het puzzelen, want na zijn straffe ontwikkeling van vorig seizoen is het product van eigen kweek momenteel de onbetwiste nummer één diep in de punt. Achter hem gaapt er volgens Het Nieuwsblad zelfs "een enorme leegte". Nadat hij zich blesseerde in de voorbereiding wacht Gustaf Nilsson nog steeds op zijn eerste minuten, terwijl Nicolo Tresoldi zijn prijskaartje van een zestal miljoen nog niet wist te rechtvaardigen.

Hein Vanhaezebrouck blijkt alvast niet onder de indruk van de jonge Duitser, die alweer niet helemaal wist te overtuigen toen hij Vermant in Schotland kwam aflossen voorin. Daar vreest de analist dan ook voor een pijnpunt in Jan Breydel, waar Bob Madou een tijdje geleden expliciet liet verstaan dat een extra spits toevoegen aan de mix niet op de planning stond. Daar komt ondanks de kritiek aan Tresoldi en Nilsson hun adres wellicht geen verandering in.

Mantra van Madou

"Zij moeten Vermant de komende weken vervangen", krijgt het duo volgens Het Laatste Nieuws een uitgelezen kans om op te schuiven in de pikorde. Tenslotte tastte het niet voor niks vrij diep in de buidel om hen in huis te halen. Met tevens nog de jonge Kaye Furo die op de deur klopt heeft Hayen zelfs zonder Vermant nog altijd drie opties voor één plaats. Bovendien komt het gevaar traditiegetrouw van overal. Weinig reden tot paniek dus in Westkapelle.

Te meer omdat Vermant uiteindelijk maar twee matchen zal missen, want de partij tegen Westerlo werd uitgesteld. In de competitie, waar Club vrij vlot uit de startblokken schoot, moet Hayen het zo enkel op bezoek bij AA Gent zonder zijn speerpunt zien te rooien. Dankzij de gunstige uitgangspositie die Blauw-Zwart dinsdag wist te bemachtigen staat het ondertussen daarnaast al met één been in de lucratieve League Phase van de Champions League.

Opties voor Hayen

Ook zonder Vermant moet de return tegen Rangers dus tot een goed einde moeten kunnen worden gebracht. Om de leemte op te vullen zal Hayen volgens Het Nieuwsblad allicht toch weer de kaart van Tresoldi trekken, die dus moet bewijzen waarom hij werd aangeworven als opvolger van Ferran Jutglà. "Hij is jong en heeft nog een enorme groeimarge, maar stilaan mag het iets meer zijn", hoopt de coach dat Tresoldi zal tonen wat hij in zijn mars heeft.

"Of dat de Nilsson van bij Union plots opstaat én fit blijft. Dat zal nodig zijn om op drie fronten te knallen tot de winterstop. En om nog eens furore te maken in Europa. De keuze van het Club-bestuur om geen ervaren spits te halen - die zou Vermant en Tresoldi blokkeren - werd al een hele tijd geleden genomen. Afwachten hoe die keuze uitdraait", klinkt het nog. Hoewel hij bij de fans niet in de bovenste schuif ligt wordt de Zweed evenmin al opgegeven.

Nilsson & Tresoldi

Naar verluidt heeft Club wel belangstelling in Ezekiel Alladoh, een 19-jarige Ghanees die momenteel in Nilsson zijn thuisland aan de slag is. Niet alleen is het echter nog maar de vraag in welke mate het gaat om concrete interesse, vermoedelijk ziet de Brugse directie in hem vooral een eventuele aanwinst op de langere termijn. Indien het tot een akkoord zou komen wordt Alladoh mogelijk dan ook eerst nog een aanpassingsperiode gegund bij Club NXT.

In de nabij toekomst is het dus evenwel aan Nilsson en vooral Tresoldi om hun stempel te drukken. Hun tijd is wel beperkt, want behoudens onvoorziene omstandigheden tekent Vermant op 13 september in La Louvière gewoon weer present. Een examen van twee wedstrijden dus voor Nilsson en Tresoldi om Hayen tegen dan toch op z'n minst te doen twijfelen aan de hiërarchie diep in de punt. En in één klap zo het gelijk van Madou en co. te bewijzen.

Club moet toch nog een extra spits in huis halen

Meest recent

'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

20
20
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

126
126
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

28
28
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

152
152
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

74
74
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

346
346
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

312
312
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

158
158
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

410
410
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

165
165
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

605
605
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

444
444
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

236
236
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

337
337
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

461
461
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

88
88
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

246
246
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

462
462
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

140
140
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

624
624
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

388
388
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

272
272
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

425
425
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

709
709

Meer sportnieuws