Witsel weigert trio clubs en bonkt op tafel bij Garcia

door
Witsel weigert trio clubs en bonkt op tafel bij Garcia

Axel Witsel heeft een nieuwe club te pakken. De verdediger annex middenvelder stond de afgelopen seizoenen onder contract bij Atlético Madrid, maar daar verdween hij afgelopen seizoen onder Diego Simeone volledig naar de achtergrond. Girona wordt zijn nieuwe werkgever.

Ook Standard Luik trok nadrukkelijk aan zijn mouw, maar Witsel besluit aldus in Spanje te blijven. In een eerste reactie aan Het Nieuwsblad sprak de Rode Duivel onder meer over zijn keuze. Witsel heeft ook nog een duidelijke boodschap voor bondscoach Rudi Garcia.

LEES OOK: Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Verrassende keuze

De 132-voudige Rode Duivel kon ook naar Standard, Real Betis en Udinese. “De manier waarop de trainer (Michel, red.) dit team laat spelen, ligt me. Hij heeft me ook gebeld en we hadden meteen een goeie connectie. Dat was belangrijk voor mij in mijn zoektocht naar mijn volgende club.”

Witsel verwacht weer als middenvelder te gaan spelen bij Girona. “De laatste drie jaar heb ik meer als centrale verdediger gespeeld, maar ik ben bijna mijn hele leven middenvelder geweest. Met mijn rust aan de bal kan ik een ploeg balans geven.”

Witsel naar WK?

Witsel heeft nog één grote ambitie. De 36-jarige middenvelder wil met de Rode Duivels naar het WK in 2026. ‘Het ultieme doel? Het WK 2026 met de Rode Duivels. Witsel, die onder vorige bondscoach Domenico Tedesco een comeback bij de nationale ploeg maakte, heeft die droom nog niet opgeborgen’, klinkt het bij HNB.

Witsel mist matchritme, maar mogelijk speelt hij komende vrijdag al in de Primera Division tegen Rayo Vallecano. “Ik wil de ploeg helpen, of ik nu 90, 45 of 15 minuten speel. Ik ga hard trainen en het maximum geven voor deze club, trainer en fans. Mentaal en fysiek voel ik me wel sterk. Het enige wat ik nodig heb, is wedstrijdritme.”

Hoop jij dat Witsel geselecteerd zal worden voor het WK in 2026?

Meest recent

Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

62
62
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

69
69
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

130
130
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

25
25
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

140
140
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

228
228
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

76
76
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

156
156
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

121
121
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

211
211
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

139
139
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

316
316
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

234
234
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

57
57
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

38
38
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

136
136
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

143
143
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

258
258
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

132
132
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

172
172
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

173
173
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

584
584
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

198
198

Meer sportnieuws