Prestigetransfer KRC Genk rond: al tegen Standard in actie?

door
Prestigetransfer KRC Genk rond: al tegen Standard in actie?

KRC Genk is nog niet klaar op de zomermercato. De Limburgers gaan de laatste tijd de Aziatische toer op en met Junya Ito is een oude bekende op komst. Volgens verschillende bronnen zoals Het Laatste Nieuws en journalist Sacha Tavolieri is een prestigetransfer in kannen en kruiken.

Ito was een publiekslieveling bij KRC Genk vooraleer hij voor 10 miljoen euro de overstap maakte naar het Franse Stade Reims. Daar was hij naar de achtergrond verdwenen en de Limburgers staan op een zucht van zijn komst. De laatste details worden afgewerkt.

LEES OOK: Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Medische tests

Ito heeft zich bij Genk gemeld voor zijn medische tests. Als alles goed gaat zet hij vervolgens zijn kribbel onder een contract voor drie jaar. Ondanks Reims 10 miljoen euro op tafel legde laten de Franse de Japanse international nu voor 2,8 miljoen euro gaan.

De 32-jarige Ito is een rechtsbuiten die de club aldus al kent. Met een marktwaarde van 6 miljoen euro doen Dimitri De Condé en consorten uitstekende zaken. In Reims had hij nog een contract tot 2026. Ito moet meer ervaring brengen voor coach Thorsten Fink.

Al tegen Standard? 

Ito speelde van 2019 tot 2022 bij KRC Genk. In Limburg maakte hij furore op de rechterflank en dat kunstje mag hij aldus snel overdoen. Genk probeert de prestigetransfer zo snel mogelijk klaar te stomen. ‘Het is nog niet zeker of de vleugelspits zondag al in actie kan komen tegen Standard’, aldus HLN nog.

Denk jij dat de terugkeer van Ito een schot in de roos zal zijn voor KRC Genk?

Meest recent

Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

8
8
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

30
30
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

31
31
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

151
151
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

87
87
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

404
404
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

742
742
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

264
264
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

275
275
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

173
173
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

503
503
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

493
493
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

256
256
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

126
126
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

193
193
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

592
592
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

390
390
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

212
212
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

360
360
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

128
128
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

310
310
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

288
288
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

113
113
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

715
715
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

293
293

Meer sportnieuws