Antwerp verzekerde zich vorig weekend al van de vijfde plaats in de eindafrekening en dat betekent dat de Great Old nog een verlengstukje breidt aan zijn seizoen met een barrage tegen Charleroi voor een Europees ticket. Intussen werkt de club al volop aan haar toekomst.
Zo kon Antwerp vorige week eindelijk beginnen met de afbraak van de roemruchte tribune 2 van het Bosuilstadion, die plaats moet maken voor een nieuw exemplaar. Daarvoor moest de club wel op zoek naar verse centen.
Lening is logische stap voor Antwerp
Donderdag raakte bekend dat Antwerp daarvoor uiteindelijk bij het Britse hefboomfonds Fasanara ging aankloppen. Dat gaat wel gepaard met de nodige risico's, want dergelijke fondsen rekenen doorgaans hoge interesten aan om zich in te dekken.
"Het aanboren van externe bronnen van liquide middelen is niet alleen verstandig - zelfs een perfect gezonde club had in mijn ogen deze stap kunnen zetten -, het was ook noodzakelijk voor Antwerp", stelt sporteconoom Thomas Peeters echter in Het Laatste Nieuws.
Bewijs dat club nog levensvatbaar geacht wordt
Door de financiële problemen van Ghelamco kan voorzitter Paul Gheysens immers niet meer investeren zoals voorheen het geval was. Daardoor doen al een hele tijd heel wat geruchten de ronde over de toestand van Antwerp. Die zullen er ongetwijfeld niet op afnemen.
Maar Peeters ziet in de lening juist een goede zaak. "Investeringsgroepen eisen een realistisch terugverdienplan, dus het feit dat deze deal doorgaat, wijst erop dat ze geloven in de levensvatbaarheid van de club", merkt hij op. "In mijn ogen is dit een stap in de goede richting voor Antwerp: ondanks de verliezen - 58 miljoen euro over de afgelopen twee jaar - zijn er nog partijen bereid om in Antwerp te investeren."