Olivier Renard slaat stevig terug op kritiek Lapage-vertrek

door
Olivier Renard slaat stevig terug op kritiek Lapage-vertrek

Amando Lapage maakte op het nippertje nog de overstap van RSC Anderlecht naar Westerlo. De kleinzoon van Paul Van Himst speelde al dertien jaar bij de club en de supporters waren dan ook niet blij met zijn vertrek. Ook Van Himst had stevige kritiek op de club. Olivier Renard slaat de bal nu terug.

Lapage kreeg bij Anderlecht niet veel kansen en na de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey koos het jeugdproduct van paars-wit voor een nieuw avontuur. Westerlo kwam op de proppen en Lapage tekende er een contract van 4,5 seizoenen.

Veel kritiek

Op sociale media waren de fans niet blij met het vertrek van Lapage, een speler met een duidelijk paars-wit hart. Ook clubicoon Van Himst snapte niet goed waarom zijn kleinzoon amper kansen kreeg en haalde uit. Tegenover Het Nieuwsblad sloeg Renard stevig terug op de kritiek. “Er zijn hier jongens die naar het einde van hun contract gaan. Amando Lapage lag nog maar zes maanden vast en trok naar Westerlo.”

Volgens Renard deed Anderlecht nochtans een mooi voorstel. “Zulke spelers moeten eerder een voorstel en sportief project krijgen. Ik deed Amando nog een mooi aanbod, maar hij tekende niet. Anderen zitten in dezelfde situatie. Theo Leoni mag zijn krabbel zetten, maar neemt zijn tijd. Tajaouart, kapitein van de Futures, ging zijn laatste maanden in, maar heeft verlengd. Net zoals Degreef.”

Salarislast 

Bij Yari Verschaeren en Francis Amuzu is de situatie anders. Laatstgenoemde is op weg naar Brazilië. “Laat me eerst zeggen hoe blij ik ben met wat Verschaeren nu toont, na moeilijke maanden. Het was beter om een goeie oplossing te vinden voor Amuzu waarbij we nog een transfersom kregen. Daarbovenop ontwikkelt Degreef zich snel. Als je voor hem geen ruimte maakt, kun je je jeugdacademie beter sluiten. Onze salarismassa daalde zo ook.”

POLL: Heeft Anderlecht de juiste keuze gemaakt met Lapage te verkopen?

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

69
69
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

21
21
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

188
188
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

77
77
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

178
178
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

235
235
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

136
136
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1413
1413
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

125
125
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

145
145
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

254
254
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

97
97
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

333
333
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

625
625

Meer sportnieuws