Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

5
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten als hij", zei de Rode Duivel zondag in L'Avenir. Een dag later kreeg hij het antwoord van die ploegmaat, en dat kwam keihard aan.

LEES OOK: Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Eén vraag in de perszaal

Het was Mika Godts die zondag naast Mark van Bommel in de perszaal van het Stade de France zat. Dat lag voor de hand: de 21-jarige speelt sinds augustus in Parijs, en de Franse pers was massaal komen opdagen. Die stelde ook meteen de vraag die in Parijs al weken rondgaat: wat heeft hij nog nodig om het niveau van Doué te halen?

Godts verblikte of verbloosde niet. "Ik heb dezelfde kwaliteiten als hij, maar ik ben er nog maar net. Ik werk er elke dag hard aan om dat niveau te bereiken, maar ik ben ervan overtuigd dat ik het kan", zei hij in L'Avenir. Tegenover Het Laatste Nieuws was hij nog korter: "Tijd. Ik blijf kalm, werk hard en weet dat ik de kwaliteiten heb om daar te geraken."

Hij vindt zich dus even goed als een speler die op zijn negentiende twee keer scoorde in de Champions League-finale tegen Inter. Zelfvertrouwen heeft Godts genoeg. "Op dat vlak ben ik inderdaad meer Nederlander dan Belg", knipoogde hij eerder deze interlandperiode in Rome, zo schreef Het Laatste Nieuws. Amsterdamse branie, opgedaan bij Ajax.

Eerst op de bank

Het pijnlijke deel begon maandagavond al bij de opstelling. Godts had drie keer op rij in de basis gestaan onder Van Bommel en had in Rome gescoord tegen Italië. De bondscoach noemde hem nog "superbelangrijk voor het elftal". Toch koos Van Bommel in Saint-Denis voor Diego Moreira en Dodi Lukebakio op de flanken.

La Dernière Heure merkte droogjes op dat de PSG-aanvaller wel naar de persconferentie was gestuurd, maar niet in de basis stond. Een hele tijd leek dat een meesterzet. Na 35 minuten stuurde Roméo Lavia Lukebakio met een fenomenale bal diep. Het stond 0-1 in Parijs, en België rook een stunt.

Het kwartier van Doué

Na 70 minuten bracht Van Bommel Godts in voor doelpuntenmaker Lukebakio, op de rechterflank. Twee minuten later liet Zinédine Zidane zijn PSG-ster invallen voor Bradley Barcola. Godts stond dus al op het veld toen Doué de match op z’n kop zette.

Vijf minuten na zijn invalbeurt schoof Doué de gelijkmaker binnen. Daarmee begon de Belgische ineenstorting. Rayan Cherki maakte er vier minuten later 2-1 van, Michael Olise scoorde in de slotfase nog twee keer. Bij allebei die goals van Olise gaf Doué de assist. Eén goal, twee assists, en amper een kwartier op het veld. In die tijd werd 0-1 een 4-1.

En Godts? Die liet zich zien met enkele dribbels. "Godts wakkert de Belgische vlam nog eens aan met een goeie dribbel", noteerde Sporza. Het Nieuwsblad gaf hem een 6: "Gaf blijk van branie en lef, met overstapjes, versnellingen en dribbels, maar dreigen lukte niet." Ook Het Laatste Nieuws gaf een 6: "Kon uiteindelijk niet het verschil maken in een elftal dat door zijn beste krachten heen zat."

In Parijs klonk het nog harder. De PSG-fansite Culture PSG vatte de avond van de Parijse spelers samen met "Doué renversant" en "Godts peu vu". Doué was verbluffend, Godts zag je amper.

Van Bommel draaide er na de match niet omheen. "Frankrijk bracht vervolgens spelers met enorm veel kwaliteit en toen ging het heel snel", zei de bondscoach. "Op dit moment zijn er landen die sterker zijn dan België. Dat is de realiteit."

Twee 21-jarigen, twee werelden

Op papier lijken ze op elkaar. Doué en Godts zijn allebei 21, en Godts is zelfs een maand ouder. PSG betaalde voor allebei ongeveer evenveel: voor Godts was dat 55 miljoen euro inclusief bonussen. "Het mag dan wel een gelijkaardig bedrag zijn dat PSG betaald heeft voor Doué en Dembélé", zei Mathieu Faure van So Foot in Het Nieuwsblad.

Verder lijken ze niet op elkaar. Doué beslist finales. Godts kwam bij PSG nog niet verder dan zes invalbeurten en 144 speelminuten, en hij wacht nog altijd op zijn eerste basisplaats. Bij het begin van de interlandperiode noemde L'Équipe hem de floptransfer van PSG:

"De Belg heeft kwaliteiten, dat is zeker, maar hij moet zichzelf bewijzen. En momenteel hebben we nog niets gezien." Maghnes Akliouche, die PSG deze zomer ook binnenhaalde, staat nu al hoger in de pikorde, schreef Het Laatste Nieuws.

Pikant detail: ook Doué lag onder vuur. "Kvaratskhelia, Dembélé en Doué zijn nog niet op niveau", zei Faure voor de interlandperiode in Het Nieuwsblad. Hij wees er ook op dat Doué zelf een moeilijke start had in Parijs: "De eerste zes maanden zijn altijd lastig. Désiré Doué maakte hier hetzelfde mee." Doué heeft die periode achter zich gelaten. Maandag liet hij voor heel Frankrijk zien waarom.

Terug naar de kleedkamer van de winnaars

Nu moet Godts terug naar PSG, waar van dinsdag tot donderdag telkens om 17 uur getraind wordt. Daar wachten Doué, Ousmane Dembélé en Akliouche: drie Franse internationals die maandag met 4-1 wonnen van zijn land.

Wat het extra lastig maakt: Luis Enrique zette Godts bij PSG ook al op rechts in, telkens als invaller. Daar speelt Doué het liefst. Bij België lonkt intussen hetzelfde scenario. "Viel in op rechts, dus als Doku straks zou terugkomen…", merkte Het Nieuwsblad op.

Veel tijd om te bekomen krijgt Godts niet. Zaterdag ontvangt PSG Le Mans in het Parc des Princes (20.45 uur). Op 14 oktober gaat het in de Champions League naar Manchester City, de club van Jérémy Doku, en op 20 oktober komt Barcelona naar Parijs. Faure ziet daar kansen voor Godts: "Luis Enrique zal hem dan ook zeker kansen geven. Zeker in de Ligue 1, wat voor PSG toch een beetje het laboratorium is."

Godts vroeg zelf om tijd. Doué had maandagavond een kwartier nodig.

Heeft Mika Godts dezelfde kwaliteiten als Désiré Doué?

Meest recent

Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

1
1
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

142
142
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

26
26
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

78
78
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

16
16
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

55
55
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

21
21
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

26
26
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

37
37
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

57
57
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

25
25
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

175
175
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

71
71
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

235
235
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

86
86
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

299
299
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

270
270
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

118
118
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

202
202
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

48
48
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

551
551
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

197
197
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

69
69
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

101
101

Meer sportnieuws