Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de sportieve tandem van de Rode Duivels nog gevormd door technisch directeur Vincent Mannaert en bondscoach Rudi Garcia, maar geen van beiden is momenteel nog in functie.
Garcia werd na het WK bedankt voor bewezen diensten en opgevolgd door Mark van Bommel. Mannaert promoveerde dan weer enkele weken geleden tot CEO, nadat Peter Willems moest opstappen door een persoonlijk conflict met bondsvoorzitster Pascale Van Damme.
LEES OOK: Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland
Schotland dacht aan GarciaSindsdien trapte Garcia in een interview nog stevig na richting de voetbalbond. Zijn ontslag kwam duidelijk aan. Bij Mannaert is daar echter niets van blijven hangen. In La Dernière Heure onthult hij dat hij zelfs nog een goed woordje gedaan heeft voor de Fransman.
"Of dat interview mij verraste? Nee, want ik ken Rudi", reageert Mannaert. "Maar we hebben er niet meer over gepraat. Ik heb hem enkel nog laten weten dat de sportief directeur van Schotland me gecontacteerd had om te vragen wat wij vonden van onze samenwerking met hem."
Mannaert was tevreden over resultaten
De Schotten dachten dus ook aan Garcia, maar kozen uiteindelijk voor een andere bekende naam. Sébastien Pocognoli werd er uiteindelijk aangesteld als bondscoach, al kende hij er een moeilijke start met een teleurstellende vier op twaalf in het openingsluik in de Nations League.
"De Schotten hebben Garcia gecontacteerd, maar hij heeft hen geantwoord dat hun project hem niet interesseerde", vertelt Mannaert. "Wat ik verteld heb aan de Schotten? Dat we tevreden waren over de sportieve resultaten. Maar dat we op basis van onze analyse op zoek waren naar een ander profiel voor de nieuwe cyclus."
Jannick Lanckriet