Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

2595
Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

Amando Lapage verliet Anderlecht na twaalf jaar en koos voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van clubicoon Paul Van Himst draagt uiteraard een paars-wit hart, maar kreeg geen kansen in het Lotto Park.

Dat werd deze wintermercato nog maar eens pijnlijk duidelijk met de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey. Het contract van Lapage liep aan het einde van het seizoen af dus Anderlecht besloot om het op de valreep nog te verkopen. Westerlo profiteerde daar optimaal van.

LEES OOK: Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

Paul Van Himst briest 

De 81-jarige Van Himst sprak met Het Nieuwsblad over de transfer van Lapage. De supporters van Paars-Wit lieten op sociale media hun onvrede al duidelijk blijken. “Bij Anderlecht kwam hij niet tot zijn recht. Ze schoven spelers door naar zijn positie. Het is dus beter dat hij van lucht verandert om een stap vooruit te zetten”, aldus Van Himst. Lapage was wél een sterkhouder bij RSCA Futures en vocht in de Challenger Pro League tegen degradatie.

Van Himst is toch teleurgesteld in Anderlecht. “Amando heeft sinds het begin van het seizoen niet echt zijn kans gekregen. Ik weet niet waarom. In het begin was er een Deense coach, een Deense manager en Deense spelers. Bovendien haalde Renard ook andere centrale verdedigers binnen. Dan moet je jouw eigen conclusies trekken. Maar ik geef toe dat ik teleurgesteld ben. Hij had meer kansen moeten krijgen. Hij heeft zichzelf nooit kunnen bewijzen. Maar zo is het leven.”

Keuze van Lapage zelf 

Het clubicoon heeft naar eigen zeggen niets te maken met de keuze van Lapage. “Nee. Ik had niets te maken met zijn transfer. Pas aan het einde van de mercato vertelde hij me dat hij van plan was om naar Westerlo te gaan. Ik heb hem gezegd dat hij voor mij niet bij Anderlecht moest blijven. Voor mij is het belangrijkste dat mijn kleinkinderen gelukkig zijn. Ze moeten doen wat hen gelukkig maakt. Ik begrijp dat hij zich verder wil ontwikkelen en dat dit niet mogelijk was bij Anderlecht. Dus is het logisch dat hij vertrekt.”

Van Himst denkt dat Westerlo een goede club voor Lapage is. “Westerlo is een goede club voor hem. Ook al ken ik hem niet persoonlijk, Timmy Simons is een goede coach die graag met jonkies werkt. En ik zag een reportage op tv: het is een moderne club met een mooie fitnessruimte. Ik wist niet dat alles zo gemoderniseerd was. Amando gaat 500% geven, zoals hij altijd heeft gedaan. Hij verdient nog een kans. Ik weet zeker dat hij het goed zal doen.”

Had Anderlecht meer kansen moeten geven aan Lapage?

Meest recent

Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

18
18
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

165
165
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

153
153
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

167
167
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

459
459
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

428
428
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

11
11
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

61
61
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

259
259
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

85
85
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

190
190
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1203
1203
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

97
97
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

356
356
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

218
218
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

117
117
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

187
187
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

263
263
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

202
202
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

92
92
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

510
510
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

169
169
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

484
484

Meer sportnieuws