Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

2595
Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

Amando Lapage verliet Anderlecht na twaalf jaar en koos voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van clubicoon Paul Van Himst draagt uiteraard een paars-wit hart, maar kreeg geen kansen in het Lotto Park.

Dat werd deze wintermercato nog maar eens pijnlijk duidelijk met de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey. Het contract van Lapage liep aan het einde van het seizoen af dus Anderlecht besloot om het op de valreep nog te verkopen. Westerlo profiteerde daar optimaal van.

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Paul Van Himst briest 

De 81-jarige Van Himst sprak met Het Nieuwsblad over de transfer van Lapage. De supporters van Paars-Wit lieten op sociale media hun onvrede al duidelijk blijken. “Bij Anderlecht kwam hij niet tot zijn recht. Ze schoven spelers door naar zijn positie. Het is dus beter dat hij van lucht verandert om een stap vooruit te zetten”, aldus Van Himst. Lapage was wél een sterkhouder bij RSCA Futures en vocht in de Challenger Pro League tegen degradatie.

Van Himst is toch teleurgesteld in Anderlecht. “Amando heeft sinds het begin van het seizoen niet echt zijn kans gekregen. Ik weet niet waarom. In het begin was er een Deense coach, een Deense manager en Deense spelers. Bovendien haalde Renard ook andere centrale verdedigers binnen. Dan moet je jouw eigen conclusies trekken. Maar ik geef toe dat ik teleurgesteld ben. Hij had meer kansen moeten krijgen. Hij heeft zichzelf nooit kunnen bewijzen. Maar zo is het leven.”

Keuze van Lapage zelf 

Het clubicoon heeft naar eigen zeggen niets te maken met de keuze van Lapage. “Nee. Ik had niets te maken met zijn transfer. Pas aan het einde van de mercato vertelde hij me dat hij van plan was om naar Westerlo te gaan. Ik heb hem gezegd dat hij voor mij niet bij Anderlecht moest blijven. Voor mij is het belangrijkste dat mijn kleinkinderen gelukkig zijn. Ze moeten doen wat hen gelukkig maakt. Ik begrijp dat hij zich verder wil ontwikkelen en dat dit niet mogelijk was bij Anderlecht. Dus is het logisch dat hij vertrekt.”

Van Himst denkt dat Westerlo een goede club voor Lapage is. “Westerlo is een goede club voor hem. Ook al ken ik hem niet persoonlijk, Timmy Simons is een goede coach die graag met jonkies werkt. En ik zag een reportage op tv: het is een moderne club met een mooie fitnessruimte. Ik wist niet dat alles zo gemoderniseerd was. Amando gaat 500% geven, zoals hij altijd heeft gedaan. Hij verdient nog een kans. Ik weet zeker dat hij het goed zal doen.”

Had Anderlecht meer kansen moeten geven aan Lapage?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

2
2
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

55
55
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

14
14
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

32
32
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

104
104
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

258
258
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

528
528
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

67
67
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

131
131
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

609
609
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

568
568
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

98
98

Meer sportnieuws