Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

stemmen
Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

Amando Lapage verliet Anderlecht na twaalf jaar en koos voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van clubicoon Paul Van Himst draagt uiteraard een paars-wit hart, maar kreeg geen kansen in het Lotto Park.

Dat werd deze wintermercato nog maar eens pijnlijk duidelijk met de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey. Het contract van Lapage liep aan het einde van het seizoen af dus Anderlecht besloot om het op de valreep nog te verkopen. Westerlo profiteerde daar optimaal van.

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Paul Van Himst briest 

De 81-jarige Van Himst sprak met Het Nieuwsblad over de transfer van Lapage. De supporters van Paars-Wit lieten op sociale media hun onvrede al duidelijk blijken. “Bij Anderlecht kwam hij niet tot zijn recht. Ze schoven spelers door naar zijn positie. Het is dus beter dat hij van lucht verandert om een stap vooruit te zetten”, aldus Van Himst. Lapage was wél een sterkhouder bij RSCA Futures en vocht in de Challenger Pro League tegen degradatie.

Van Himst is toch teleurgesteld in Anderlecht. “Amando heeft sinds het begin van het seizoen niet echt zijn kans gekregen. Ik weet niet waarom. In het begin was er een Deense coach, een Deense manager en Deense spelers. Bovendien haalde Renard ook andere centrale verdedigers binnen. Dan moet je jouw eigen conclusies trekken. Maar ik geef toe dat ik teleurgesteld ben. Hij had meer kansen moeten krijgen. Hij heeft zichzelf nooit kunnen bewijzen. Maar zo is het leven.”

Keuze van Lapage zelf 

Het clubicoon heeft naar eigen zeggen niets te maken met de keuze van Lapage. “Nee. Ik had niets te maken met zijn transfer. Pas aan het einde van de mercato vertelde hij me dat hij van plan was om naar Westerlo te gaan. Ik heb hem gezegd dat hij voor mij niet bij Anderlecht moest blijven. Voor mij is het belangrijkste dat mijn kleinkinderen gelukkig zijn. Ze moeten doen wat hen gelukkig maakt. Ik begrijp dat hij zich verder wil ontwikkelen en dat dit niet mogelijk was bij Anderlecht. Dus is het logisch dat hij vertrekt.”

Van Himst denkt dat Westerlo een goede club voor Lapage is. “Westerlo is een goede club voor hem. Ook al ken ik hem niet persoonlijk, Timmy Simons is een goede coach die graag met jonkies werkt. En ik zag een reportage op tv: het is een moderne club met een mooie fitnessruimte. Ik wist niet dat alles zo gemoderniseerd was. Amando gaat 500% geven, zoals hij altijd heeft gedaan. Hij verdient nog een kans. Ik weet zeker dat hij het goed zal doen.”

Had Anderlecht meer kansen moeten geven aan Lapage?

Meest recent

Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

18
18
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

574
574
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

27
27
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

21
21
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

133
133
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

147
147
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

162
162
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

114
114
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

166
166
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

350
350
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

642
642
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

35
35
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

602
602
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

191
191
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

125
125
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

190
190
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

158
158
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

62
62
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

99
99
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

137
137
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

61
61
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

215
215
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

184
184
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

135
135
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

302
302

Meer sportnieuws