Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

2595 stemmen
Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

Amando Lapage verliet Anderlecht na twaalf jaar en koos voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van clubicoon Paul Van Himst draagt uiteraard een paars-wit hart, maar kreeg geen kansen in het Lotto Park.

Dat werd deze wintermercato nog maar eens pijnlijk duidelijk met de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey. Het contract van Lapage liep aan het einde van het seizoen af dus Anderlecht besloot om het op de valreep nog te verkopen. Westerlo profiteerde daar optimaal van.

LEES OOK: Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Paul Van Himst briest 

De 81-jarige Van Himst sprak met Het Nieuwsblad over de transfer van Lapage. De supporters van Paars-Wit lieten op sociale media hun onvrede al duidelijk blijken. “Bij Anderlecht kwam hij niet tot zijn recht. Ze schoven spelers door naar zijn positie. Het is dus beter dat hij van lucht verandert om een stap vooruit te zetten”, aldus Van Himst. Lapage was wél een sterkhouder bij RSCA Futures en vocht in de Challenger Pro League tegen degradatie.

Van Himst is toch teleurgesteld in Anderlecht. “Amando heeft sinds het begin van het seizoen niet echt zijn kans gekregen. Ik weet niet waarom. In het begin was er een Deense coach, een Deense manager en Deense spelers. Bovendien haalde Renard ook andere centrale verdedigers binnen. Dan moet je jouw eigen conclusies trekken. Maar ik geef toe dat ik teleurgesteld ben. Hij had meer kansen moeten krijgen. Hij heeft zichzelf nooit kunnen bewijzen. Maar zo is het leven.”

Keuze van Lapage zelf 

Het clubicoon heeft naar eigen zeggen niets te maken met de keuze van Lapage. “Nee. Ik had niets te maken met zijn transfer. Pas aan het einde van de mercato vertelde hij me dat hij van plan was om naar Westerlo te gaan. Ik heb hem gezegd dat hij voor mij niet bij Anderlecht moest blijven. Voor mij is het belangrijkste dat mijn kleinkinderen gelukkig zijn. Ze moeten doen wat hen gelukkig maakt. Ik begrijp dat hij zich verder wil ontwikkelen en dat dit niet mogelijk was bij Anderlecht. Dus is het logisch dat hij vertrekt.”

Van Himst denkt dat Westerlo een goede club voor Lapage is. “Westerlo is een goede club voor hem. Ook al ken ik hem niet persoonlijk, Timmy Simons is een goede coach die graag met jonkies werkt. En ik zag een reportage op tv: het is een moderne club met een mooie fitnessruimte. Ik wist niet dat alles zo gemoderniseerd was. Amando gaat 500% geven, zoals hij altijd heeft gedaan. Hij verdient nog een kans. Ik weet zeker dat hij het goed zal doen.”

Had Anderlecht meer kansen moeten geven aan Lapage?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

16
16
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

287
287
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

309
309
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

394
394
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1063
1063
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws