Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

door
Paul Van Himst haalt uit naar Anderlecht na vertrek kleinzoon

Amando Lapage verliet Anderlecht na twaalf jaar en koos voor een nieuwe uitdaging bij Westerlo. De kleinzoon van clubicoon Paul Van Himst draagt uiteraard een paars-wit hart, maar kreeg geen kansen in het Lotto Park.

Dat werd deze wintermercato nog maar eens pijnlijk duidelijk met de komst van verdedigers Adryelson en Lucas Hey. Het contract van Lapage liep aan het einde van het seizoen af dus Anderlecht besloot om het op de valreep nog te verkopen. Westerlo profiteerde daar optimaal van.

LEES OOK: Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Paul Van Himst briest 

De 81-jarige Van Himst sprak met Het Nieuwsblad over de transfer van Lapage. De supporters van Paars-Wit lieten op sociale media hun onvrede al duidelijk blijken. “Bij Anderlecht kwam hij niet tot zijn recht. Ze schoven spelers door naar zijn positie. Het is dus beter dat hij van lucht verandert om een stap vooruit te zetten”, aldus Van Himst. Lapage was wél een sterkhouder bij RSCA Futures en vocht in de Challenger Pro League tegen degradatie.

Van Himst is toch teleurgesteld in Anderlecht. “Amando heeft sinds het begin van het seizoen niet echt zijn kans gekregen. Ik weet niet waarom. In het begin was er een Deense coach, een Deense manager en Deense spelers. Bovendien haalde Renard ook andere centrale verdedigers binnen. Dan moet je jouw eigen conclusies trekken. Maar ik geef toe dat ik teleurgesteld ben. Hij had meer kansen moeten krijgen. Hij heeft zichzelf nooit kunnen bewijzen. Maar zo is het leven.”

Keuze van Lapage zelf 

Het clubicoon heeft naar eigen zeggen niets te maken met de keuze van Lapage. “Nee. Ik had niets te maken met zijn transfer. Pas aan het einde van de mercato vertelde hij me dat hij van plan was om naar Westerlo te gaan. Ik heb hem gezegd dat hij voor mij niet bij Anderlecht moest blijven. Voor mij is het belangrijkste dat mijn kleinkinderen gelukkig zijn. Ze moeten doen wat hen gelukkig maakt. Ik begrijp dat hij zich verder wil ontwikkelen en dat dit niet mogelijk was bij Anderlecht. Dus is het logisch dat hij vertrekt.”

Van Himst denkt dat Westerlo een goede club voor Lapage is. “Westerlo is een goede club voor hem. Ook al ken ik hem niet persoonlijk, Timmy Simons is een goede coach die graag met jonkies werkt. En ik zag een reportage op tv: het is een moderne club met een mooie fitnessruimte. Ik wist niet dat alles zo gemoderniseerd was. Amando gaat 500% geven, zoals hij altijd heeft gedaan. Hij verdient nog een kans. Ik weet zeker dat hij het goed zal doen.”

Had Anderlecht meer kansen moeten geven aan Lapage?

Meest recent

Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

8
8
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

6
6
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

63
63
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

73
73
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

150
150
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

70
70
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

49
49
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

320
320
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

205
205
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

272
272
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

456
456
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

261
261
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

49
49
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

85
85
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

98
98
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

184
184
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

60
60
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

232
232
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

393
393
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

329
329
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

166
166
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

98
98
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

718
718
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

128
128
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

152
152

Meer sportnieuws