Club Brugge vreest rampscenario: miljoenen de vuilbak in?

1290 stemmen
Club Brugge vreest rampscenario: miljoenen de vuilbak in?

Igor Thiago trof dan wel raak vanaf 11 meter, de nieuwkomers moeten hun draai nog vinden bij Club Brugge. De spits was trouwens de enige zomeraanwinst die Ronny Deila zondag tegen KV Mechelen (1-1) aan de aftrap bracht, al mogen we Maxim De Cuyper daar eigenlijk eveneens toe rekenen. Na een geslaagde passage bij Westerlo moet de 22-jarige linksachter nu ook in Jan Breydel zijn stempel drukken. Of roept zijn valse start intern toch al de nodige twijfels op?


Als jonkie verzamelde De Cuyper vijf optredens bij de Brugse hoofdmacht, stuk voor stuk in Europa of de Croky Cup. Net zoals Deila vierde de verloren zoon afgelopen weekend dus zijn competitiedebuut voor Blauw-Zwart. Beiden hadden er vast meer van verwacht, want met twee ongelukkige acties lag De Cuyper rechtstreeks aan de basis van het eerste puntenverlies onder de kersverse coach. Kort voor de pauze beging hij een onnodige overtreding, waarop Malinwa tegen de gang van het spel in plots op voorsprong kwam – al had Simon Mignolet daarbij meer boter op het hoofd. De gele kaart die hij eraan overhield bleef evenmin zonder gevolgen, want toen de krullenbol een kwartier voor affluiten aan de noodrem hing mocht hij zich meteen gaan douchen. Het hypothekeerde de kans op een slotoffensief.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

DE CUYPER VS MEIJER

Hoewel scheidsrechter Bert Put even in de weg liep riep De Cuyper het onheil met een ondermaats gegeven vrije trap bovendien over zichzelf af. In het algemeen lieten zijn voorzetten, nochtans een van zijn handelsmerken, te wensen over. Vooraf waren er vooral vragen over het defensieve aspect, maar in balbezit bleek de Jonge Duivel eerder ook tegen Aarhus en in de Brugse Metten tegen AZ een van de zwakste schakels. Hoe hij zondag onhandig uitgleed is tekenend voor de manier waarop De Cuyper momenteel wat worstelt met het leer. Zijn het de zenuwen die hem parten spelen? Nadat hij als jonge knaap zelf in de tribune stond is het zijn droom om door te breken in Jan Breydel. Misschien legt De Cuyper, die alvast aarzelend overkomt, zichzelf in zijn drang om zich te bewijzen wel te veel druk op.



Of voelt hij de hete adem van Bjorn Meijer in zijn nek? Nadat hij zowat de volledige voorbereiding aan de kant stond met een blessure wordt zijn te duchten concurrent via korte invalbeurten langzaam weer klaargestoomd. De Cuyper begint daardoor als onbetwiste titularis aan het seizoen, net als in het geval van Thiago wie weet een vergiftigd geschenk. Niet alleen is er geen tijd voor een aanpassingsperiode, door het EK voor beloften kreeg hij zelf nauwelijks rust. Zijn bleke prestaties zijn vooralsnog dus geen reden voor paniek. Het voorbije seizoen kwam ook Meijer pas gaandeweg op dreef, om zich vervolgens te ontpoppen tot een van de schaarse lichtpunten in een teleurstellende campagne. In de verkiezing van Speler van het Seizoen moest de nieuwste publiekslieveling enkel Noa Lang nog voor zich dulden.

CONCURRENT OF COMPATIBEL?

Het leverde hem zelfs een nominatie voor de Golden Boy-award op, terwijl De Cuyper in de Kempen dan weer de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco wist te trekken. Elders achterin blijft de spoeling voorlopig dun, maar de linkerkant is dus dubbel en dik bezet. Dat beseft ook Deila, volgens wie het duo omwille van hun verschillende profielen tevens compatibel is. Zeker in een systeem met drie verdedigers kan Meijer meer in het centrum postvatten. Het zou helpen om het vertrek van Abakar Sylla op te vangen. De aanvallender ingestelde De Cuyper, die eerder ook in de tweede afdeling bij Westerlo en Club NXT reeds aardige statistieken kon voorleggen, voelt zich dan weer net zo zeer hoger op de flank in zijn sas. Niet dat het offensief rendement van Meijer zomaar mag worden onderschat.



Zijn drie doelpunten en zes assists kunnen dan wel niet tippen aan de respectievelijk negen en zeven stuks van De Cuyper, zijn vele overlaps zorgden in connectie met Lang wel voortdurend voor gevaar. Zijn beste positie lijkt daarom toch nog steeds gewoon die van klassieke linksback, wat betekent dat het duo weldra vermoedelijk strijdt om één plek. Zoals dat na de exit van Eduard Sobol in januari, toen De Cuyper uiteindelijk nog op post bleef in Het Kuipje, al de bedoeling was. “Ik zal misschien niet altijd spelen, maar wel kansen krijgen. We zullen elkaar sowieso scherp houden”, hoopt hij nu op een soort van wisselwerking. Donderdag in Denemarken staat De Cuyper wellicht nog aan de aftrap, tenslotte oogt Meijer nog niet helemaal fit, maar daarna moet hij uitgerekend in Westerlo geschorst toekijken.

VOORBEELD VAN MECHELE

Het moment voor Meijer om zijn plaats weer op te eisen? Indien hij zijn niveau niet dringend opkrikt dreigt het alvast niet lang te duren vooraleer De Cuyper het onderspit delft tegen zijn drie jaar jongere concurrent. Om een meerwaarde te vormen in balbezit, op papier zijn voornaamste troef, moeten de technische foutjes er alleszins uit. Tenzij het misloopt in de voorronde van de Conference League zijn er weliswaar genoeg matchen om mekaar af te wisselen, ongeacht het type tegenstander zou Deila de knoop anders wel eens vaker in het voordeel van Meijer kunnen doorhakken. Sowieso heeft hij nu al een streepje voor. Behalve het krediet dat hij opbouwde vertegenwoordigt de Nederlander een dubbel zo hoge marktwaarde. Bovendien legde Club vorige zomer maar liefst zes miljoen voor hem op tafel.



Een investering die het zich tot dusver niet heeft beklaagd. Was het dan niet logischer geweest om zich de moeite te besparen en simpelweg te cashen op De Cuyper, die net zoals Loïs Openda na zijn verhuur aan Vitesse ongetwijfeld de nodige centen in het laatje kon brengen? De plaatsjes mogen gerust duur zijn, maar twee linksbacks van dit kaliber in de kern lijkt overdaad. Alleen wil men in Westkapelle, waar recent onder andere Senne Lammens, Noah Mbamba en Arne Engels te vroeg vertrokken, graag meer producten van eigen kweek zien doorstoten naar het eerste elftal. Desnoods via een omweg, zoals Brandon Mechele bij STVV. Of nu dus De Cuyper via Westerlo. Liever dan de linksachter gewoon te verpatsen besloot Blauw-Zwart mede daarom zijn contract in één klap open te breken tot medio 2026.

DRUK OP DE CUYPER

Een keuze waar Vincent Mannaert misschien wel al spijt van heeft. Uiteraard lopen we vooruit op de zaak, maar de verhoopte versterking op korte termijn bleek De Cuyper tot hiertoe niet te zijn. Zijn tijdelijke basisstek is hij straks wellicht al kwijt. Wat als Meijer nadien ook de concurrentiestrijd wint en hij vast op de bank verzeild raakt? Een rampscenario dat Club veel geld kan kosten: meer wordt hij mogelijk nooit meer waard. Natuurlijk zijn er nog andere ‘oplossingen’ voor het luxeprobleem. Wie weet verwacht men in Jan Breydel wel nog een lucratief bod op Meijer, en moet De Cuyper dan zijn opvolger worden. Of hanteert Deila binnenkort alsnog een flexibel systeem met drie achterin, waarin er voor beiden plaats is in de typeploeg. Eén ding is zeker: De Cuyper moet snel uit een ander vaatje tappen.

AD

Club Brugge had beter proberen cashen op De Cuyper

Meest recent

Patro Eisden is 'hot': "Zij zijn onhoudbaar"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

7
7
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

70
70
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

63
63
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

250
250
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

253
253
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

62
62
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

218
218
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

95
95
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

437
437
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

336
336
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

187
187
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

447
447
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

207
207
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

628
628
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

464
464
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

260
260
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

382
382
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

481
481
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

101
101
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

253
253
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

478
478
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

642
642
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

402
402

Meer sportnieuws