Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

539 stemmen
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt:

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij Knokke van een stunt, maar net dat plan krijgt nu een duidelijke waarschuwing.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Vormer wil meteen zwaar uitpakken

Royal Knokke FC stelde Ruud Vormer vorige week voor als nieuwe hoofdcoach. De ex-middenvelder van Club Brugge krijgt er twee seizoenen de kans als T1, nadat hij het voorbije jaar al bij de U17 aan de slag was. Voor Vormer is het zijn eerste echte job als hoofdcoach. In Het Nieuwsblad klonk hij ambitieus. “Ik hoopte hier al langer op”, zei Vormer bij zijn voorstelling. “Ik had ook contact met Cercle Brugge, waar ik trainer van de U18 kon worden, maar dit schat ik toch hoger in.”

Vormer kiest niet voor een jeugdploeg bij een profclub, maar voor een eerste elftal in Eerste Nationale. Een club met ambitie, maar ook met beperkingen. Knokke eindigde vorig seizoen tweede, maar vroeg opnieuw geen proflicentie aan. Toch wil Vormer meteen zijn stempel drukken. Niet alleen door jonge spelers beter te maken, maar ook door de club groter te doen aanvoelen. “Natuurlijk wil ik die rol met plezier invullen”, zei hij over zijn status als uithangbord. “Ik werk er graag aan mee om sponsors en meer volk te lokken, want dat kunnen we hier wel goed gebruiken.”

Plots valt de naam van Vossen

Daar past de naam van Jelle Vossen perfect in. Vormer kent hem goed, Knokke zoekt uitstraling en Vossen zit op een belangrijk punt in zijn carrière. In de HLN Voetbalpodcast maakte Vormer er met een lach een opvallende opening van. Toen het over Hans Vanaken ging, liet Vormer verstaan dat de Club-kapitein later welkom is in Knokke. “‘Hansie’ is altijd welkom, maar dan gaat hij wel moeten lopen, hoor”, klonk het in Het Laatste Nieuws.

Daarna kwam Vossen aan bod. “Toen ik daarstraks met de hond ging wandelen, kwam ik toevallig Jelle Vossen tegen op de fiets. Hij gaat er ook over nadenken.” Het was half grappend, half een steekje. Maar toch iets over na te denken. Knokke zou met Vossen niet zomaar een speler halen. Het zou een naam zijn die volk lokt, aandacht trekt en meteen ook de druk op Vormer verhoogt.

Vossen speelde twintig jaar profvoetbal, werd een vaste waarde bij Genk, Club Brugge en Zulte Waregem, en nam pas afscheid aan de Gaverbeek. Voor een club als Knokke zou dat een enorme stunt zijn. Alleen is het maar de vraag of Vossen dat zelf moet willen. Zijn afscheid bij Zulte Waregem was emotioneel. In Het Nieuwsblad vertelde hij hoe diep dat laatste moment binnenkwam. “Deze huldiging betekent veel voor me”, zei Vossen. “Ik ga niet zeggen dat dit het laatste jaar doet vergeten, maar het is een serieuze pleister op de wonde.”

Vossen krijgt stevige waarschuwing

Zijn laatste seizoen bij Essevee liep niet zoals hij had gehoopt. Vossen kwam minder aan spelen toe en moest zich door een moeilijke periode sleuren. Toch was zijn afscheid mooi. Hij sluit een groot hoofdstuk af. Misschien volgt er nog voetbal. Misschien ook niet. Zelf houdt hij alles open. “Ik besefte nog maar eens dat ik nog steeds ontzettend graag voetbal, zelfs na 20 jaar carrière”, zei hij. “Alle opties staan open.”

Wouter Vrancken, die nog met Vossen samenspeelde bij KRC Genk, begrijpt dat de spits nog goesting heeft. Maar hij ziet ook het gevaar. In Het Belang van Limburg was Vrancken zeer duidelijk. “Als Jelle nog hoopt op een laatste buitenlands avontuur, dan gun ik hem dat van ganser harte”, zei hij. “Als Jelle nog de energie en de goesting heeft om door te doen, dan moet hij dat vooral doen.”

Maar daarna volgde de kanttekening. “Toch een kleine waarschuwing: hoe lager je afzakt, hoe moeilijker het wordt. Ik ben bij Bergen geëindigd, dus ik weet waarover ik spreek.” Voor een speler met de carrière van Vossen klinkt Knokke charmant. Dicht bij huis, met Vormer als vriend en trainer en een ambitieuze club die hem graag zou gebruiken als uithangbord. Maar sportief is het een grote stap naar beneden.

Vrancken formuleerde het zelfs nog scherper. “De drang om zijn geweldige carrière toch nog met een positieve noot te beëindigen zal groot zijn, maar makkelijk wordt het niet. Mijn advies? Neem rust, geniet van je familie en plan je carrière na het voetbal.”

Mooie stunt of gevaarlijk einde?

Voor Vormer zou Vossen een gedroomde transfer zijn. Knokke wil jonge spelers ontwikkelen, maar ook meer volk en sponsors aantrekken. Een speler als Vossen past perfect in dat verhaal. Hij brengt ervaring, uitstraling en goals. Zelfs op 37-jarige leeftijd. Maar voor Vossen ligt het anders. Hij hoeft niets meer te bewijzen. Een avontuur bij Vormer kan mooi zijn. Het kan Knokke meteen op de kaart zetten. Het kan ook een laatste hoofdstuk worden waarin Vossen plots op kleinere velden, met minder omkadering en meer fysieke duels moet stoppen.

Moet Jelle Vossen nog ingaan op het plan van Ruud Vormer?

Meest recent

Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

2
2
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

80
80
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

23
23
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

19
19
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

39
39
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

294
294
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

29
29
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

130
130
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

105
105
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

550
550
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

114
114
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

106
106
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

355
355
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

609
609
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

455
455
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

394
394
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

465
465
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

213
213
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

243
243
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

433
433
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

632
632
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

349
349

Meer sportnieuws