TU: 'Driedubbele strijd Club-Anderlecht, Fellaini verrast'

door
TU: 'Driedubbele strijd Club-Anderlecht, Fellaini verrast'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge en Anderlecht lijken de komende weken nog regelmatig in elkaars vaarwater te zullen komen. In maar liefst drie dossiers zouden de twee rivalen elkaar het vuur aan de schenen leggen. Allereerst is er dat van Bryan Reynolds, waar de naam van Club de jongste dagen weer opdook. In Italië is men echter vrij zeker dat de rechtsachter van AS Roma de komende zes maanden op huurbasis in het Lotto Park zal spelen. Hij moet de vervanger worden van Michael Murillo, die belangstelling geniet van Spartak Moskou en New York Red Bulls.



Daarnaast is er ook nog Stefan Mitrovic, de 19-jarige flankaanvaller van Radnicki Nis. De Servische belofteninternational werd eerst genoemd bij Club, maar dat zou nu afgehaakt zijn. Anderlecht zou dan weer wel nog in de race zijn. Mitrovic zou daardoor gaan kiezen tussen aanbiedingen van Paars-Wit en Rode Ster Belgrado.

Ten slotte heeft Club zich nog gemengd in de strijd om Patrik Walemark, die de voorbije maanden al door Anderlecht gevolgd werd. De landskampioen bracht net als Feyenoord en Sampdoria zelfs een bod van 2 à 2,5 miljoen euro uit, maar dat werd door Häcken van tafel geveegd. Zij mikken op een transfersom van 4 à 5 miljoen voor de 20-jarige winger. Hij wordt ook nog gevolgd door Ajax, Atalanta en Sassuolo.



Anderlecht zou ook nog werk maken van een nieuwe spits, want Turkse media menen dat ze net als Hull City een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor Allahyar Sayyadmanesh, de 20-jarige spits van Fenerbahçe. Die geruchten lijken wel met een korreltje zout genomen te moeten worden, want Anderlecht lijkt momenteel niet de middelen te hebben om dergelijke transfers te doen.

Bij Club moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van enkele sterkhouders. Charles De Ketelaere staat hoog op het lijstje van Leicester City voor de zomer, terwijl Clinton Mata nog deze maand zou kunnen vertrekken. AS Monaco trekt aan de mouw van de rechtsachter, want Philippe Clement wil hem als vervanger voor de naar Newcastle vertrekkende Benoît Badiashile.



BUITENLAND

Marouane Fellaini kende een uitstekend seizoen bij Shandong Taishan, want als aanvoerder loodste hij zijn ploeg naar de Chinese dubbel. Dat kan hem een fraaie terugkeer naar Europa opleveren, want er zouden enkele stevige ploegen interesse tonen. Zo zou Newcastle United met de hulp van Fellaini in de Premier League willen blijven, terwijl ook Galatasaray en Besiktas op de ex-Rode Duivel zouden azen. Er zou ook nog interesse zijn uit Qatar en de Emiraten.

Christian Eriksen kan terugkeren naar een oude liefde. De middenvelder heeft een aanbod op zak van Odense, waar hij in de jeugd speelde. De Deen zal dan wel moeten inleveren, want de financiële middelen van de club zijn beperkt.

POLL: Zal Club Brugge deze maand nog een sterkhouder verliezen?

Meest recent

JPL-smaakmaker flirt met Kompany: “Hij heeft mijn nummer”

Vincent Kompany heeft als speler én trainer een verleden bij RSC Anderlecht. De Belgische ...

11
11
Coosemans maakt brandhout van Anderlecht-ploegmakkers

RSC Anderlecht verloor van grote rivaal Union SG. Paars-Wit ging met het kleinste verschil onderuit ...

104
104
Fink geeft Genk-fans hoop: “Die zijn volgend jaar nog hier”

KRC Genk zit in de Champions Play-Offs in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers stonden heel ...

67
67
‘Hasi zet ultiem charmeoffensief in bij Anderlecht’

Blijft Besnik Hasi ook volgend seizoen als hoofdtrainer aan het roer staan bij RSC Anderlecht. Het ...

136
136
Anti-voetbal? Stijn Stijnen geeft criticasters lik op stuk

Patro Eisden neemt het zondag om 16u op tegen Lokeren-Temse in de terugmatch van de finale van de ...

69
69
Geen Tielemans, geen probleem: straffe Onana bejubeld

Youri Tielemans moest geblesseerd toekijken bij de wedstrijd tussen Aston Villa en Bournemouth. De ...

21
21
Drama in Hamburg: Feestelijke promotie verandert in ware horror

Feest gisterenavond in Hamburg: na zeven magere jaren is het de club eindelijk gelukt om terug te ...

221
221
Anderlecht vloekt: dit zei Wim Smet na afgekeurde goal

De titelstrijd begint meer en meer in het voordeel van Union SG te kantelen. De Unionisten blijven ...

380
380
Dolberg breekt stilte over Anderlecht-vertrek na derbyslipper

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd om de derby tegen Union SG naar zijn hand te zetten. ...

505
505
'Arsenal grijpt drastisch in met 'sleutelspeler' Trossard'

Het einde van het seizoen nadert en dus zijn heel wat clubs al druk in de weer met de ...

123
123
3 op 10 - Kranten sparen 'zwakke schakel' Anderlecht niet

RSC Anderlecht blijft voorlopig puntenloos achter tegen de top drie uit het Champions' ...

386
386
Opstellingen: Hayen beslist over keeper, Genk zonder smaakmaker?

Na de zege van Union SG op Anderlecht, kan Club Brugge KV zich zondagavond geen fouten permitteren ...

155
155
Scheidsrechtersbaas reageert: één vraagteken na afgekeurde goal Anderlecht

Union SG heeft zaterdagavond andermaal een grote stap richting de landstitel gezet. De koploper won ...

814
814
Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

517
517
Ontsnapt aan rood? Burgess reageert laconiek

Union heeft de landstitel nu stilaan helemaal binnen handbereik. Het zette zaterdag een nieuwe stap ...

448
448
Union geeft Anderlecht nieuwe tik en reikt hand naar titel

Union reikt opnieuw wat meer de hand naar een eerste titel. Het trok aan het langste eind na een ...

208
208
Om deze reden werd penalty Union niet opnieuw getrapt

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde heel wat spanning op, maar ook heel wat voer ...

183
183
Vanderbiest meteen wild van nieuw goudhaantje KV Mechelen

KV Mechelen mag zijn laatste sprankeltje hoop op Europa opbergen. Het kon zaterdag zijn laatste ...

351
351
Zulte Waregem verbijsterd: stadion gevandaliseerd

Zulte Waregem maakt volgend seizoen zijn wederoptreden op het hoogste niveau na twee jaar ...

171
171
Geweldige zaak KV Mechelen: Europese kleppers afgetroefd

KV Mechelen zal volgend seizoen geen Europees voetbal spelen, want het liet zaterdag zijn laatste ...

107
107

Meer sportnieuws