Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

door
Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

Vorige zomer zette Ruud Vormer op 36-jarige leeftijd een punt achter een rijkgevulde profcarrière. De Nederlander verdween sindsdien niet helemaal uit de voetbalwereld, want hij dook nog regelmatig op als analist. Nu begint hij ook aan een trainerscarrière.

Dat zat eraan te komen, want Vormer volgde de voorbije maanden al een trainerscursus. Nu maakt hij zich ook op om zijn eerste stapjes in het vak te zetten. Hij heeft een opmerkelijke club beet voor volgend seizoen.

LEES OOK: Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Vormer wordt jeugdtrainer bij Knokke

Vormer werd vrijdag immers voorgesteld als nieuwe jeugdtrainer bij RFC Knokke. Bij de nummer twee uit eerste nationale gaat hij de U17 onder zijn hoede nemen. In die functie is hij de opvolger van Vital Borkelmans, die onlangs naar Irak vertrok om er technisch directeur te worden.

Dat Vormer bij Knokke belandt, hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij woont al sinds zijn periode bij Club Brugge in de badplaats en zijn zoontjes voetballen er ook in de jeugd. In het begin van het jaar lag zijn naam er zelfs even op tafel om de nieuwe hoofdtrainer te worden nadat Jannes Tant zijn afscheid aankondigde.

Band was er al langer

Uiteindelijk kiest Vormer er echter voor om zijn trainersloopbaan in de luwte te beginnen. "Ik kijk er enorm naar uit om mijn ervaring en winnaarsmentaliteit over te brengen op de volgende generatie. RKFC is een prachtige club met een duidelijke visie op jeugdontwikkeling, en ik ben trots dat ik hier mee het verschil mag maken", reageert hij.

Vormer was als speler aan de slag bij AZ, Roda JC, Feyenoord, Club Brugge en Zulte Waregem. Hij won met Blauw-Zwart vijf titels en een beker. In zijn topperiode verzamelde hij ook vier caps voor Oranje.

Zie je Vormer als trainer het hoogste niveau halen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

23
23
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

55
55
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

118
118
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

90
90
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

276
276
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

44
44
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

304
304
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

91
91
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

346
346
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

114
114
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

448
448
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

192
192

Meer sportnieuws