Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

door
Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

Vorige zomer zette Ruud Vormer op 36-jarige leeftijd een punt achter een rijkgevulde profcarrière. De Nederlander verdween sindsdien niet helemaal uit de voetbalwereld, want hij dook nog regelmatig op als analist. Nu begint hij ook aan een trainerscarrière.

Dat zat eraan te komen, want Vormer volgde de voorbije maanden al een trainerscursus. Nu maakt hij zich ook op om zijn eerste stapjes in het vak te zetten. Hij heeft een opmerkelijke club beet voor volgend seizoen.

LEES OOK: Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Vormer wordt jeugdtrainer bij Knokke

Vormer werd vrijdag immers voorgesteld als nieuwe jeugdtrainer bij RFC Knokke. Bij de nummer twee uit eerste nationale gaat hij de U17 onder zijn hoede nemen. In die functie is hij de opvolger van Vital Borkelmans, die onlangs naar Irak vertrok om er technisch directeur te worden.

Dat Vormer bij Knokke belandt, hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij woont al sinds zijn periode bij Club Brugge in de badplaats en zijn zoontjes voetballen er ook in de jeugd. In het begin van het jaar lag zijn naam er zelfs even op tafel om de nieuwe hoofdtrainer te worden nadat Jannes Tant zijn afscheid aankondigde.

Band was er al langer

Uiteindelijk kiest Vormer er echter voor om zijn trainersloopbaan in de luwte te beginnen. "Ik kijk er enorm naar uit om mijn ervaring en winnaarsmentaliteit over te brengen op de volgende generatie. RKFC is een prachtige club met een duidelijke visie op jeugdontwikkeling, en ik ben trots dat ik hier mee het verschil mag maken", reageert hij.

Vormer was als speler aan de slag bij AZ, Roda JC, Feyenoord, Club Brugge en Zulte Waregem. Hij won met Blauw-Zwart vijf titels en een beker. In zijn topperiode verzamelde hij ook vier caps voor Oranje.

Zie je Vormer als trainer het hoogste niveau halen?

Meest recent

De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

79
79
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

22
22
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

85
85
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

72
72
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

239
239
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

169
169
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

103
103
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

279
279
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

127
127
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

907
907
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

163
163
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

117
117
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

26
26
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

539
539
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

648
648
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

433
433
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

144
144
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

237
237
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

373
373
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

332
332
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

278
278
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

152
152
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

518
518

Meer sportnieuws