Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

621 stemmen
Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

Vorige zomer zette Ruud Vormer op 36-jarige leeftijd een punt achter een rijkgevulde profcarrière. De Nederlander verdween sindsdien niet helemaal uit de voetbalwereld, want hij dook nog regelmatig op als analist. Nu begint hij ook aan een trainerscarrière.

Dat zat eraan te komen, want Vormer volgde de voorbije maanden al een trainerscursus. Nu maakt hij zich ook op om zijn eerste stapjes in het vak te zetten. Hij heeft een opmerkelijke club beet voor volgend seizoen.

Vormer wordt jeugdtrainer bij Knokke

Vormer werd vrijdag immers voorgesteld als nieuwe jeugdtrainer bij RFC Knokke. Bij de nummer twee uit eerste nationale gaat hij de U17 onder zijn hoede nemen. In die functie is hij de opvolger van Vital Borkelmans, die onlangs naar Irak vertrok om er technisch directeur te worden.

Dat Vormer bij Knokke belandt, hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij woont al sinds zijn periode bij Club Brugge in de badplaats en zijn zoontjes voetballen er ook in de jeugd. In het begin van het jaar lag zijn naam er zelfs even op tafel om de nieuwe hoofdtrainer te worden nadat Jannes Tant zijn afscheid aankondigde.

Band was er al langer

Uiteindelijk kiest Vormer er echter voor om zijn trainersloopbaan in de luwte te beginnen. "Ik kijk er enorm naar uit om mijn ervaring en winnaarsmentaliteit over te brengen op de volgende generatie. RKFC is een prachtige club met een duidelijke visie op jeugdontwikkeling, en ik ben trots dat ik hier mee het verschil mag maken", reageert hij.

Vormer was als speler aan de slag bij AZ, Roda JC, Feyenoord, Club Brugge en Zulte Waregem. Hij won met Blauw-Zwart vijf titels en een beker. In zijn topperiode verzamelde hij ook vier caps voor Oranje.

Zie je Vormer als trainer het hoogste niveau halen?

Meest recent

Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

1
1
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

10
10
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

47
47
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

15
15
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

62
62
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

86
86
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

59
59
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

339
339
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

319
319
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

351
351
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

355
355
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

628
628
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

467
467
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

266
266
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

778
778
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

331
331
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

419
419
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

275
275
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

233
233
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

282
282
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

675
675
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122

Meer sportnieuws