'Fink en Hayen hakken laatste knopen door voor clash'

door
'Fink en Hayen hakken laatste knopen door voor clash'

Na de zege van Union SG op Anderlecht, kan Club Brugge KV zich zondagavond geen fouten permitteren op het veld van KRC Genk. Maar de Limburgers zullen er zelf alles aan doen om de rug te rechten na een pijnlijke 1 op 15. Het is dan ook al uitkijken naar de basisteams aan beide zijden.

Genk is voorlopig de grote verliezer van de Champions' Play-Offs. De Limburgers begonnen als winnaar van de reguliere competitie met een voorsprong en wisten hun eerste twee duels te winnen. Vervolgens liep het echter helemaal fout. Zo werd in de vijf recentste wedstrijden amper één puntje gesprokkeld.

Bangoura geschorst

Hierdoor ligt Racing volledig uit de titelstrijd. Het komt wel nog in aanmerking voor de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de Champions League-voorrondes. Maar dan moet het op drie speeldagen tijd vijf punten zien goed te maken op Club Brugge. Een zege in het onderlinge duel van zondagavond is dan ook een must voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink kan dan wel geen beroep doen op de geschorste Ibrahima Bangoura. Nikolas Sattlberger werd al aangekondigd als zijn vervanger. Voorts liet Fink verstaan dat hij niet van plan is om veel te sleutelen achter zijn elftal. De kans is wel groot dat geen risico wordt genomen met Kos Karetsas, nadat die een lichte blessure opliep tijdens de trainingen. In dat geval zal Patrik Hrosovsky starten.

Mignolet terug in selectie

Club verzekerde zich afgelopen weekend van bekerwinst, waardoor wat druk van de ketel kon. Maar inmiddels werd die druk opnieuw opgevoerd door de zege van Union. Indien Blauw-Zwart punten laat liggen in Genk, krijgen de Brusselaars volgende week al een eerste kans om de titelstrijd te beslechten. Een scenario dat de Bruggelingen absoluut willen voorkomen.

De algemene verwachting is dan ook dat coach Nicky Hayen grotendeels zal vasthouden aan dezelfde basisploeg van in de bekerfinale. Zeker gezien Kyriani Sabbe onvoldoende hersteld is van zijn blessure. Het wordt wel uitkijken naar wie in doel zal starten nu Simon Mignolet terug in de selectie. Bij Het Laatste Nieuws verwacht men echter dat geen risico wordt genomen en Nordin Jackers blijft staan.

De mogelijke basisteams:

Penders - El Ouahdi, Sadick, Smets, Kayembe - Heynen, Hrosovsky, Satllberger - Steukers, Tolu, Bonsu Baah

Jackers - Siquet, Mechele, Ordoñez, De Cuyper - Onyedika, Vanaken, Jashari - Tzolis, Vermant, Jutgla

POLL: Wie heeft de sterkste basiself op dit moment?

Meest recent

Vanaken gelooft: "We kunnen de dubbel nog binnenhalen"

Op twee speeldagen van het einde is de strijd om de titel officieel een duel geworden. KRC Genk werd ...

31
31
'OHL grijpt drastisch in na complete afgang'

OH Leuven zag vrijdag zijn laatste sprankeltje hoop op het winnen van de Europe Play-Off in rook ...

22
22
Club hoopt op rivaal: "Zij mogen eens iets voor ons doen"

Club Brugge heeft zondag gedaan wat het moest doen om zijn titeldroom in leven te houden. Het ging ...

169
169
Ondanks goal Lukaku: Napoli doet slechte zaak in titelstrijd

De titelstrijd in de Serie A is zondagavond weer wat spannender geworden. Leider Napoli bleef immers ...

60
60
Hrosovsky: "Daar hebben we met Genk de titel verloren"

KRC Genk mag definitief een kruis maken over de landstitel. Een 0-2-nederlaag tegen Club Brugge ...

136
136
Club nog kampioen? Hayen oordeelt over titelstrijd

Club Brugge wil dolgraag zijn titel verlengen en twee speeldagen voor het einde mag het daar nog ...

281
281
Game over voor Genk: Fink is om deze reden toch tevreden

'Strive for five' was in deze play-offs het motto van KRC Genk, maar die verhoopte vijfde titel zal ...

117
117
De Bruyne naar Napoli? Opvallende uitspraak van TD

De voorbije week kreeg het transferdossier van Kevin De Bruyne plots een verrassende wending. ...

92
92
Dender smeert OHL forfaitcijfers aan in overbodige match

In de laatste wedstrijd van dit voetbalweekend in de Jupiler Pro League stond er niets meer op het ...

44
44
Union volgende week kampioen? Bij dit scenario kan het

En toen waren ze nog met twee. KRC Genk werd zondagavond definitief uitgeteld voor de titel in de ...

412
412
Club beëindigt Genkse titeldroom en blijft in spoor Union

KRC Genk zal dit seizoen zijn vijfde landstitel niet veroveren. De Limburgers zijn mathematisch ...

234
234
Antwerp kan Europa ruiken: "Of het nu ook binnen is?"

Antwerp heeft zondag een grote stap gezet richting het veilig stellen van de vijfde plaats. Het ...

260
260
Gooit Nainggolan bommetje over zijn toekomstplannen?

Lokeren-Temse zal volgend seizoen niet in de Jupiler Pro League spelen. Na een tumultueuze wedstrijd ...

277
277
Trossard helpt Arsenal aan knappe comeback tegen Liverpool

Arsenal kreeg deze week een immense klap met de uitschakeling door PSG in de halve finale van de ...

43
43
Club-fans viseren Genk-speler: "Hij is Burgess 2.0"

Club Brugge lijkt goed op weg om KRC Genk uit de titelstrijd te kegelen. Halfweg staat Blauw-Zwart ...

422
422
Ajax zit titel op spel na vernedering, afgang UEL-finalisten

In de Nederlandse Eredivisie stevent de titelstrijd op een razend spannende ontknoping af. Met nog ...

87
87
Gent-fans in opstand: vertrouwen in Milicevic opgezegd?

KAA Gent moet de kelk tot op de bodem ledigen in de Champions' Play-Offs. De Buffalo's begonnen ...

307
307
Barça kan cava koud zetten: Real onderuit in krankzinnige Clasico

FC Barcelona heeft het Spaanse kampioenschap binnen handbereik. In de titelclash tegen Real Madrid ...

180
180
Patro naar barrages: promotieduel ontaardt in knokpartij

Patro Eisden mag in de barrages tegen Cercle Brugge gaan strijden om promotie naar de Jupiler Pro ...

659
659
Club met grote verrassing in basiself, Genk zonder Karetsas

Door de zege van Union SG staat Club Brugge zondagavond onder zware druk. Het moet winnen op het ...

242
242

Meer sportnieuws