Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

door
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding herschikt, met de tot CEO Sports gepromoveerde Tim Borguet als nieuwe patron. Daar moeten tijdens de komende transferperiode al de eerste vruchten van geplukt worden.

De Belgische recordkampioen was de voorbije jaren allerminst een baken van stabiliteit. En enkele dagen na de verloren bekerfinale besloot men dus opnieuw een stoelendans door te voeren. Zo wordt Borguet de nieuwe sportieve baas. Hij is al enkele jaren bij Anderlecht actief en bekleedde tijdens die periode verschillende functies.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Mercato eerste wapenfeit

In het najaar van 2024 werd hij nog benoemd als hoofd van de jeugdopleiding. En nu maakt Borguet opnieuw een straffe promotie. Zo wordt hij de CEO Sports. In die hoedanigheid zal hij een triumviraat vormen met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy, die weliswaar aan hem moeten rapporteren.

Tijdens een eerste reactie op de clubwebstek maakte Borguet alvast een transferstatement. "We hebben nu een sterke en complementaire sportieve directie die ik wil aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", klonk het.

Lijn van januari doortrekken

Wouter Vandenhaute, die als voorzitter wat meer in de luwte zal gaan werken, gaf vrijdag ook een reeks interviews aan verschillende media. Daarbij liet hij al wat meer in de transferkaarten kijken. "We hebben met onze transfers van Hey, Huerta, Hatenboer en Cvetkovic al een voorproefje gekregen van waar we naartoe willen. We willen vooral opnieuw meedoen. Dat willen we niet meer kwijt", vertelde bij Sporza.

Anderlecht lijkt dus vooral de kaart te trekken van jonge aanwinsten, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Al waakt men wel over een gezond evenwicht binnen het transferbeleid. "Het gaat over een mix, want wij zetten volle bak verder in op spelers zoals Colin Coosemans en Thorgan Hazard. Tim en Olivier hebben hun gedetailleerd plan voor de zomer, en hoe we de zomermercato willen ingaan, al voorgesteld op de raad van bestuur", vult de preses aan bij Het Nieuwsblad.

Heeft u vertrouwen in de nieuwe structuur bij Anderlecht?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

50
50
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

42
42
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

98
98
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

110
110
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

442
442
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

57
57
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

240
240
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

69
69
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

127
127
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

768
768
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

89
89
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

204
204
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

500
500
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

129
129
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

359
359
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

76
76
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

424
424
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

793
793
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

231
231
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

757
757
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

183
183
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

409
409
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws