Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

1678 stemmen
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding herschikt, met de tot CEO Sports gepromoveerde Tim Borguet als nieuwe patron. Daar moeten tijdens de komende transferperiode al de eerste vruchten van geplukt worden.

De Belgische recordkampioen was de voorbije jaren allerminst een baken van stabiliteit. En enkele dagen na de verloren bekerfinale besloot men dus opnieuw een stoelendans door te voeren. Zo wordt Borguet de nieuwe sportieve baas. Hij is al enkele jaren bij Anderlecht actief en bekleedde tijdens die periode verschillende functies.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Mercato eerste wapenfeit

In het najaar van 2024 werd hij nog benoemd als hoofd van de jeugdopleiding. En nu maakt Borguet opnieuw een straffe promotie. Zo wordt hij de CEO Sports. In die hoedanigheid zal hij een triumviraat vormen met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy, die weliswaar aan hem moeten rapporteren.

Tijdens een eerste reactie op de clubwebstek maakte Borguet alvast een transferstatement. "We hebben nu een sterke en complementaire sportieve directie die ik wil aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", klonk het.

Lijn van januari doortrekken

Wouter Vandenhaute, die als voorzitter wat meer in de luwte zal gaan werken, gaf vrijdag ook een reeks interviews aan verschillende media. Daarbij liet hij al wat meer in de transferkaarten kijken. "We hebben met onze transfers van Hey, Huerta, Hatenboer en Cvetkovic al een voorproefje gekregen van waar we naartoe willen. We willen vooral opnieuw meedoen. Dat willen we niet meer kwijt", vertelde bij Sporza.

Anderlecht lijkt dus vooral de kaart te trekken van jonge aanwinsten, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Al waakt men wel over een gezond evenwicht binnen het transferbeleid. "Het gaat over een mix, want wij zetten volle bak verder in op spelers zoals Colin Coosemans en Thorgan Hazard. Tim en Olivier hebben hun gedetailleerd plan voor de zomer, en hoe we de zomermercato willen ingaan, al voorgesteld op de raad van bestuur", vult de preses aan bij Het Nieuwsblad.

Heeft u vertrouwen in de nieuwe structuur bij Anderlecht?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

20
20
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

114
114
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

88
88
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

198
198
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

179
179
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

342
342
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

337
337
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

62
62
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

506
506
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

924
924
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

378
378
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws