Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

1678
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding herschikt, met de tot CEO Sports gepromoveerde Tim Borguet als nieuwe patron. Daar moeten tijdens de komende transferperiode al de eerste vruchten van geplukt worden.

De Belgische recordkampioen was de voorbije jaren allerminst een baken van stabiliteit. En enkele dagen na de verloren bekerfinale besloot men dus opnieuw een stoelendans door te voeren. Zo wordt Borguet de nieuwe sportieve baas. Hij is al enkele jaren bij Anderlecht actief en bekleedde tijdens die periode verschillende functies.

LEES OOK: Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Mercato eerste wapenfeit

In het najaar van 2024 werd hij nog benoemd als hoofd van de jeugdopleiding. En nu maakt Borguet opnieuw een straffe promotie. Zo wordt hij de CEO Sports. In die hoedanigheid zal hij een triumviraat vormen met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy, die weliswaar aan hem moeten rapporteren.

Tijdens een eerste reactie op de clubwebstek maakte Borguet alvast een transferstatement. "We hebben nu een sterke en complementaire sportieve directie die ik wil aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", klonk het.

Lijn van januari doortrekken

Wouter Vandenhaute, die als voorzitter wat meer in de luwte zal gaan werken, gaf vrijdag ook een reeks interviews aan verschillende media. Daarbij liet hij al wat meer in de transferkaarten kijken. "We hebben met onze transfers van Hey, Huerta, Hatenboer en Cvetkovic al een voorproefje gekregen van waar we naartoe willen. We willen vooral opnieuw meedoen. Dat willen we niet meer kwijt", vertelde bij Sporza.

Anderlecht lijkt dus vooral de kaart te trekken van jonge aanwinsten, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Al waakt men wel over een gezond evenwicht binnen het transferbeleid. "Het gaat over een mix, want wij zetten volle bak verder in op spelers zoals Colin Coosemans en Thorgan Hazard. Tim en Olivier hebben hun gedetailleerd plan voor de zomer, en hoe we de zomermercato willen ingaan, al voorgesteld op de raad van bestuur", vult de preses aan bij Het Nieuwsblad.

Heeft u vertrouwen in de nieuwe structuur bij Anderlecht?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

462
462
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

39
39
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

59
59
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

162
162
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

71
71
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

136
136
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

31
31
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

91
91
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

510
510
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

167
167
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

286
286
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

570
570
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

451
451
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

493
493
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

398
398
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

118
118
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

401
401
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

285
285
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

99
99
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws