Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

door
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding herschikt, met de tot CEO Sports gepromoveerde Tim Borguet als nieuwe patron. Daar moeten tijdens de komende transferperiode al de eerste vruchten van geplukt worden.

De Belgische recordkampioen was de voorbije jaren allerminst een baken van stabiliteit. En enkele dagen na de verloren bekerfinale besloot men dus opnieuw een stoelendans door te voeren. Zo wordt Borguet de nieuwe sportieve baas. Hij is al enkele jaren bij Anderlecht actief en bekleedde tijdens die periode verschillende functies.

LEES OOK: Anderlecht ruikt buitenkansjes: toptransfers in zicht?

Mercato eerste wapenfeit

In het najaar van 2024 werd hij nog benoemd als hoofd van de jeugdopleiding. En nu maakt Borguet opnieuw een straffe promotie. Zo wordt hij de CEO Sports. In die hoedanigheid zal hij een triumviraat vormen met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy, die weliswaar aan hem moeten rapporteren.

Tijdens een eerste reactie op de clubwebstek maakte Borguet alvast een transferstatement. "We hebben nu een sterke en complementaire sportieve directie die ik wil aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", klonk het.

Lijn van januari doortrekken

Wouter Vandenhaute, die als voorzitter wat meer in de luwte zal gaan werken, gaf vrijdag ook een reeks interviews aan verschillende media. Daarbij liet hij al wat meer in de transferkaarten kijken. "We hebben met onze transfers van Hey, Huerta, Hatenboer en Cvetkovic al een voorproefje gekregen van waar we naartoe willen. We willen vooral opnieuw meedoen. Dat willen we niet meer kwijt", vertelde bij Sporza.

Anderlecht lijkt dus vooral de kaart te trekken van jonge aanwinsten, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Al waakt men wel over een gezond evenwicht binnen het transferbeleid. "Het gaat over een mix, want wij zetten volle bak verder in op spelers zoals Colin Coosemans en Thorgan Hazard. Tim en Olivier hebben hun gedetailleerd plan voor de zomer, en hoe we de zomermercato willen ingaan, al voorgesteld op de raad van bestuur", vult de preses aan bij Het Nieuwsblad.

Heeft u vertrouwen in de nieuwe structuur bij Anderlecht?

Meest recent

Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

1
1
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

36
36
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

220
220
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

188
188
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

62
62
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

170
170
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

135
135
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

374
374
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

378
378
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

146
146
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

281
281
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

708
708
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

251
251
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

409
409
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

325
325
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

377
377
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

239
239
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

95
95
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

854
854
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

185
185
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

563
563
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

179
179
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

394
394
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

191
191
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

186
186

Meer sportnieuws