Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

1678 stemmen
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding herschikt, met de tot CEO Sports gepromoveerde Tim Borguet als nieuwe patron. Daar moeten tijdens de komende transferperiode al de eerste vruchten van geplukt worden.

De Belgische recordkampioen was de voorbije jaren allerminst een baken van stabiliteit. En enkele dagen na de verloren bekerfinale besloot men dus opnieuw een stoelendans door te voeren. Zo wordt Borguet de nieuwe sportieve baas. Hij is al enkele jaren bij Anderlecht actief en bekleedde tijdens die periode verschillende functies.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Mercato eerste wapenfeit

In het najaar van 2024 werd hij nog benoemd als hoofd van de jeugdopleiding. En nu maakt Borguet opnieuw een straffe promotie. Zo wordt hij de CEO Sports. In die hoedanigheid zal hij een triumviraat vormen met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy, die weliswaar aan hem moeten rapporteren.

Tijdens een eerste reactie op de clubwebstek maakte Borguet alvast een transferstatement. "We hebben nu een sterke en complementaire sportieve directie die ik wil aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", klonk het.

Lijn van januari doortrekken

Wouter Vandenhaute, die als voorzitter wat meer in de luwte zal gaan werken, gaf vrijdag ook een reeks interviews aan verschillende media. Daarbij liet hij al wat meer in de transferkaarten kijken. "We hebben met onze transfers van Hey, Huerta, Hatenboer en Cvetkovic al een voorproefje gekregen van waar we naartoe willen. We willen vooral opnieuw meedoen. Dat willen we niet meer kwijt", vertelde bij Sporza.

Anderlecht lijkt dus vooral de kaart te trekken van jonge aanwinsten, die naast een sportieve ook een financiële meerwaarde kunnen opleveren. Al waakt men wel over een gezond evenwicht binnen het transferbeleid. "Het gaat over een mix, want wij zetten volle bak verder in op spelers zoals Colin Coosemans en Thorgan Hazard. Tim en Olivier hebben hun gedetailleerd plan voor de zomer, en hoe we de zomermercato willen ingaan, al voorgesteld op de raad van bestuur", vult de preses aan bij Het Nieuwsblad.

Heeft u vertrouwen in de nieuwe structuur bij Anderlecht?

Meest recent

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

23
23
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

18
18
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

28
28
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

90
90
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

199
199
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

56
56
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

111
111
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

23
23
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

182
182
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

57
57
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

35
35
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

529
529
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

478
478
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

67
67
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

264
264
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

140
140
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

281
281
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

148
148
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

183
183
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

112
112
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

72
72
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

599
599
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

261
261

Meer sportnieuws