Hein voorspelt kampioen: "Zij hebben de beste ploeg, maar..."

door
Hein voorspelt kampioen:

Er staan nog maar drie speeldagen op het programma in de Challenger Pro League en dat betekent dat de titelstrijd weldra beslist zal worden. We lijken daarin af te stevenen op een duel tussen Union en Club Brugge, want KRC Genk lijkt na een één op vijftien uitgeteld.

De Limburgers volgen al op zes punten van de koppositie en moeten dus al hopen dat hun concurrenten nog stevige steken laten vallen, terwijl ze zelf al een zowat perfect rapport zullen moeten voorleggen. Dat wordt dus een moeilijk verhaal.

LEES OOK: Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Vanhaezebrouck vindt dat Club beste ploeg heeft...

Tussen Union en Club bedraagt de kloof slechts één puntje. De Brusselaars beginnen als leider aan het laatste drieluik en staan er goed voor om eindelijk kampioen te worden, nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op een zucht van de titel strandden.

Hein Vanhaezebrouck denkt dat het Union dit seizoen zal lukken. "Om eerlijk te zijn: ik moet zeggen dat Club de beste elf en de beste kern heeft", stelt hij wel bij RTBF. "Maar ze hebben hun lot niet meer in eigen hand en zullen moeten hopen op een fout van Union. En zelf mogen ze ook niets laten liggen, met nog verplaatsingen naar Genk en Anderlecht. Dat is nooit makkelijk."

...maar voorspelt titel voor Union

Ondanks dat ze matig aan het seizoen begonnen, van ver komen en handig profiteerden van de halvering van de punten, zou Vanhaezebrouck Union ook een zeer mooie kampioen vinden.

"Een kampioen verdient altijd zijn titel", vindt hij. "Het zou voor Union ook de bekroning zijn van een project. Het bestuur levert daar al jaren ongelooflijk werk. En dat zonder veel poeha of grote woorden. In alle soberheid."

Wie zal kampioen worden?

Meest recent

Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

194
194
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

26
26
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

16
16
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

249
249
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

226
226
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

38
38
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

469
469
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

515
515
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

152
152
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

287
287
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

378
378
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

87
87
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

72
72
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

78
78
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

266
266
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

263
263
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

117
117
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

382
382
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

613
613
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

282
282
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

146
146
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

113
113
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1322
1322
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

498
498

Meer sportnieuws