Hein voorspelt kampioen: "Zij hebben de beste ploeg, maar..."

door
Hein voorspelt kampioen:

Er staan nog maar drie speeldagen op het programma in de Challenger Pro League en dat betekent dat de titelstrijd weldra beslist zal worden. We lijken daarin af te stevenen op een duel tussen Union en Club Brugge, want KRC Genk lijkt na een één op vijftien uitgeteld.

De Limburgers volgen al op zes punten van de koppositie en moeten dus al hopen dat hun concurrenten nog stevige steken laten vallen, terwijl ze zelf al een zowat perfect rapport zullen moeten voorleggen. Dat wordt dus een moeilijk verhaal.

LEES OOK: Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

Vanhaezebrouck vindt dat Club beste ploeg heeft...

Tussen Union en Club bedraagt de kloof slechts één puntje. De Brusselaars beginnen als leider aan het laatste drieluik en staan er goed voor om eindelijk kampioen te worden, nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op een zucht van de titel strandden.

Hein Vanhaezebrouck denkt dat het Union dit seizoen zal lukken. "Om eerlijk te zijn: ik moet zeggen dat Club de beste elf en de beste kern heeft", stelt hij wel bij RTBF. "Maar ze hebben hun lot niet meer in eigen hand en zullen moeten hopen op een fout van Union. En zelf mogen ze ook niets laten liggen, met nog verplaatsingen naar Genk en Anderlecht. Dat is nooit makkelijk."

...maar voorspelt titel voor Union

Ondanks dat ze matig aan het seizoen begonnen, van ver komen en handig profiteerden van de halvering van de punten, zou Vanhaezebrouck Union ook een zeer mooie kampioen vinden.

"Een kampioen verdient altijd zijn titel", vindt hij. "Het zou voor Union ook de bekroning zijn van een project. Het bestuur levert daar al jaren ongelooflijk werk. En dat zonder veel poeha of grote woorden. In alle soberheid."

Wie zal kampioen worden?

Meest recent

Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

26
26
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

145
145
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

112
112
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

66
66
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

67
67
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

75
75
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

95
95
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

280
280
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

291
291
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

585
585
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

308
308
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

202
202
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

121
121
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

60
60
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

169
169
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

89
89
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

105
105
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

134
134
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

344
344
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

90
90
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

179
179
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

195
195
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

142
142

Meer sportnieuws