Hein voorspelt kampioen: "Zij hebben de beste ploeg, maar..."

1192 stemmen
Hein voorspelt kampioen:

Er staan nog maar drie speeldagen op het programma in de Challenger Pro League en dat betekent dat de titelstrijd weldra beslist zal worden. We lijken daarin af te stevenen op een duel tussen Union en Club Brugge, want KRC Genk lijkt na een één op vijftien uitgeteld.

De Limburgers volgen al op zes punten van de koppositie en moeten dus al hopen dat hun concurrenten nog stevige steken laten vallen, terwijl ze zelf al een zowat perfect rapport zullen moeten voorleggen. Dat wordt dus een moeilijk verhaal.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Vanhaezebrouck vindt dat Club beste ploeg heeft...

Tussen Union en Club bedraagt de kloof slechts één puntje. De Brusselaars beginnen als leider aan het laatste drieluik en staan er goed voor om eindelijk kampioen te worden, nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op een zucht van de titel strandden.

Hein Vanhaezebrouck denkt dat het Union dit seizoen zal lukken. "Om eerlijk te zijn: ik moet zeggen dat Club de beste elf en de beste kern heeft", stelt hij wel bij RTBF. "Maar ze hebben hun lot niet meer in eigen hand en zullen moeten hopen op een fout van Union. En zelf mogen ze ook niets laten liggen, met nog verplaatsingen naar Genk en Anderlecht. Dat is nooit makkelijk."

...maar voorspelt titel voor Union

Ondanks dat ze matig aan het seizoen begonnen, van ver komen en handig profiteerden van de halvering van de punten, zou Vanhaezebrouck Union ook een zeer mooie kampioen vinden.

"Een kampioen verdient altijd zijn titel", vindt hij. "Het zou voor Union ook de bekroning zijn van een project. Het bestuur levert daar al jaren ongelooflijk werk. En dat zonder veel poeha of grote woorden. In alle soberheid."

Wie zal kampioen worden?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

68
68
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

79
79
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

88
88
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

516
516
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

271
271
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

134
134
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

131
131
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

72
72
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

191
191
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

510
510
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

605
605
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

562
562
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

461
461
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

643
643
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

91
91
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

319
319
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

412
412
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

697
697

Meer sportnieuws