Hein voorspelt kampioen: "Zij hebben de beste ploeg, maar..."

door
Hein voorspelt kampioen:

Er staan nog maar drie speeldagen op het programma in de Challenger Pro League en dat betekent dat de titelstrijd weldra beslist zal worden. We lijken daarin af te stevenen op een duel tussen Union en Club Brugge, want KRC Genk lijkt na een één op vijftien uitgeteld.

De Limburgers volgen al op zes punten van de koppositie en moeten dus al hopen dat hun concurrenten nog stevige steken laten vallen, terwijl ze zelf al een zowat perfect rapport zullen moeten voorleggen. Dat wordt dus een moeilijk verhaal.

LEES OOK: 'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Vanhaezebrouck vindt dat Club beste ploeg heeft...

Tussen Union en Club bedraagt de kloof slechts één puntje. De Brusselaars beginnen als leider aan het laatste drieluik en staan er goed voor om eindelijk kampioen te worden, nadat ze de voorbije drie seizoenen telkens op een zucht van de titel strandden.

Hein Vanhaezebrouck denkt dat het Union dit seizoen zal lukken. "Om eerlijk te zijn: ik moet zeggen dat Club de beste elf en de beste kern heeft", stelt hij wel bij RTBF. "Maar ze hebben hun lot niet meer in eigen hand en zullen moeten hopen op een fout van Union. En zelf mogen ze ook niets laten liggen, met nog verplaatsingen naar Genk en Anderlecht. Dat is nooit makkelijk."

...maar voorspelt titel voor Union

Ondanks dat ze matig aan het seizoen begonnen, van ver komen en handig profiteerden van de halvering van de punten, zou Vanhaezebrouck Union ook een zeer mooie kampioen vinden.

"Een kampioen verdient altijd zijn titel", vindt hij. "Het zou voor Union ook de bekroning zijn van een project. Het bestuur levert daar al jaren ongelooflijk werk. En dat zonder veel poeha of grote woorden. In alle soberheid."

Wie zal kampioen worden?

Meest recent

AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

7
7
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

61
61
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

19
19
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

17
17
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

5
5
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

117
117
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

104
104
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

91
91
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

616
616
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

131
131
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

103
103
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

294
294
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

200
200
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

532
532
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

418
418
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

154
154
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

350
350
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

692
692
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

93
93
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

380
380
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

273
273
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

174
174

Meer sportnieuws